Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
ORMEK vatandaşın ilgi odağı oldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarında verilen el sanatı kursları büyük ilgi görüyor.


-“Kurslar sosyal ve kişisel hayata önemli katkı sağlıyor”-


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ORMEK ile vatandaşların bilgi ve beceri kazandığına dikkat çekerek, “Büyükşehir Belediyesi olarak, bir yandan kentimizin imarını sürdürürken diğer yandan da vatandaşlarımıza katkı sunacak hizmetlerin öncüsü oluyoruz. Altınordu, Fatsa ve Ünye’de açtığımız ORMEK şubeleriyle insanımızın zamanını verimli kullanmasını sağladığımız gibi sosyal ve kişisel hayatına da önemli destek sağlıyoruz. Geçtiğimiz yıl eğitim öğretim sezonu boyunca 9 bin 869 kişinin eğitim aldığı ORMEK’te bu yılın ilk altı ayındaki sayı ise 7 bine ulaştı. Meslek ve sanat eğitimi kurslarımız, vatandaşımızın talebine göre artarak devam edecektir.” dedi.


-“Aile ekonomilerine önemli katkı sağlanıyor”-


Kısa bir süre önce Altınordu ilçe merkezimizde El Emeği Çarşısını hizmete açtıklarını hatırlatan Başkan Yılmaz, “ORMEK’te eğitim alan kursiyerlerimize, aldıkları eğitimle bundan sonra ortaya çıkaracakları ürünleri sergileme ve satışını yapma imkânı sağladık. Böylece kursiyerlerimizin aile ekonomilerine sağlayacakları yönünde önemli bir adım attık. El Emeği Çarşımız halkımızdan büyük ilgi görüyor.” diye konuştu.


-Dekoratif ahşap süslemede 144 kursiyer eğitim aldı-


2017-2018 eğitim öğretim sezonunda, el sanatlarında faklı branşlar altında dekoratif ahşap süsleme kursları açan ORMEK, 2017 Ekim ayından bu tarihe kadar 4 grupta 138 bayan ve 6 erkek ile toplamda 144 kursiyere eğitim verdi. Kendileri için uygun zamanı talep eden kursiyerlere ise hafta içi sabah, öğle ve akşam saatlerinde kurs veriliyor.


-“ORMEK iş istihdamına yönelik önemli bir referans”-


Boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirdiklerini belirten kursiyerler ise öğrendikleriyle yeteneklerini keşfetme fırsatı bulduklarını ve kursları keyifle takip ettiklerini söyledi. Yaptıkları ürünlerin satışıyla aile bütçelerine katkı sağlayan kursiyerler, ORMEK’in sanatın birçok dalıyla ilgilenen kişilerin yeteneklerini ortaya çıkarıp hobilerini geliştirerek iş istihdamına yönelik önemli bir referans olduğunu belirttiler. 


 


 


 


 


 

Bu Haber http://www.unyekent.com/haber/print.php?haberno=54390 Adresinden 20.02.2018 Tarihinde Yazdırılmıştır.