Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
ADD: “Ordu’muz bir kez daha gururumuz oldu”

Afrin Harekatı’nda Türk Ordu’suna destek olduklarını ifade eden ADD Ünye Şube Başkanı Ali Rıza Ateş, “Ordumuz gururumuz olmaya devam ediyor.” dedi.


-“Terörün her türlüsüne karşıyız”-


Türk Ordusunun Afrin Harekatında ki başarı ve kararlılığının tüm ülkenin gururu olduğunu ifade eden Ateş, “Ordumuzun Afrin harekatında göstermekte olduğu başarı ve kararlılığı hepimizin gururudur. Suriye konusunda mevcut siyasi iradenin, yıllardır izleye geldiği yanlış politikalar, ordumuzu Suriye’de bir kez daha yeni bir cephede savaşma zorunda bırakmıştır. Afrin harekatında ordumuzun başarılı olması ve bu harekatın mümkün olan en az zayiatla sonuçlanması biz Atatürkçülerin temel arzusu ve beklentisidir. Biz Atatürkçüler nereden gelirse gelsin, terörün her türlüsüne karşıyız. Terörle her yerde her zeminde etkin mücadele edilmesinden yanayız. Mevcut siyasi iradenin, Suriye politikasındaki hatalarını biran önce düzelterek, ülkemiz çıkarlarını ön planda tutarak, mevcut iktidarda olan Esed rejimiyle iş birliği içinde hareket etmesi,emperyalistlerin sınırımızda konuşlanan teröristlerin ebedi olarak ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.Türkiye Cumhuriyeti Devletinin önceliği bu olmalıdır. Zira bu gün temizlenen terörist ve yuvalarının, yarın oralara başka terörist gurupların yerleşmeyeceğini kimse garanti edemez.” dedi.


-“ABD’nin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya çıkmıştır”-


“Afrin harekatı ABD’nin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur.” ifadesini kullanan Ali Rıza Ateş, “ABD’nin Ortadoğu da ki çıkarcı politikalarına karşı uyanık olmalıyız. Afrin harekatının başarıyla sonuçlanmasından asla kuşku duymuyoruz. Ancak dış politikada yalpalayan siyasi irade, Afrin harekatı için uluslararası platformda da doğru adımları atabilmelidir. PKK-PYD-İŞİD ve diğer terör Örgütlerinin ABD tarafından silahlandırılması, BM sözleşmesinin 51 maddesi kapsamında Afrin harekatını mecburi kılmaktadır.Bu mecburiyet halinin oluşmasında AKP’nin yanlışlıkları ve mezhepçi politikaları ve temel ihmalleri asla unutulmamalıdır. Mevcut siyasi irade Afrin harekatının uluslar arası arenadaki meşruiyetini sorgulatmamak için Suriye rejimi ile iletişim kanallarını açık tutarak, ülkemizin meşru müdafaa hakkının uluslar arası arenada çok iyi anlatılması ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü savunmamız önem arz etmektedir. Birleşmiş Milletler Güvenlik konseyini Türkiye Cumhuriyeti Devleti derhal toplantıya çağırmalıdır. Zira BM’ye üye olan ülkemizin terörizmle meşru mücadelesi söz konusudur.” diye konuştu.


-“İç siyaset malzemesi yapılmamalıdır”-


“Kahraman ordumuzun başarısı ve gayreti, mevcut siyasi iradenin yanlış politikalarına heba edilmemeli ve iç siyaset malzemesi yapılmamalıdır.” diyen Ateş, sözlerini şu şekilde tamamladı:


 


“Bu ülkenin evlatları, hiç kimsenin egosuna hiç kimsenin kaprisine heba edilmemelidir. Bu başarının mimarı, mevcut siyasi irade değil, siyasiler de değil, bu ulusun göz bebeği olan silahlı kuvvetlerimizin ve onun arkasında kaya gibi duran Türk Milletine, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yüklediği ulus olma ve milli irade gücüdür. Hiç kimse kendisine paye çıkarmaya kalkmasın. Bu haklı olan harekâtımızda şehit olan vatan evlatlarına Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyoruz, gazilerimizin de bir an önce sağlıklarına kavuşması dileğimizi kamuoyu ile paylaşır, Büyük Türk milletinin bir birlik ve beraberlik içinde ordumuzun arkasında durmaya devam etmesini diliyoruz.”   

Bu Haber http://www.unyekent.com/haber/print.php?haberno=54412 Adresinden 19.03.2018 Tarihinde Yazdırılmıştır.