Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
Akkuş’a “Orman Kütüphanesi”…

Akkuş Orman İşletme Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü/nün ortaklaşa düzenlediği çalışmayla Anadolu Lisesi/ne kazandırılan “Orman Kütüphanesi”nin açılışı gerçekleştirildi.


Ağaç şeklinde dizayn edilen kütüphanede; ormancılık çalışmaları, ağaç sevgisi ile Türkiye ormanlarının tanıtıldığı kitap ve yanınlar bulunmakta.


-“Amacımız orman sevgisini aşılamak”-


Akkuş Orman İşletme Müdürü Soner Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, “Orman sevgisinin 7’den 77’ye herkese aşılanması konusunda gayret göstermekteyiz. Bundan sonrada bu tür etkinlikleri sıklıkla düzenleyeceğiz. Orman kütüphanesinden kitap okuyan her öğrenciye okuduğu kitap sayısı kadar fidan hediye edeceğiz.” dedi.


Belediye Başkanı İsa Demirci, kütüphanenin okula kazandırılmasından dolayı Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür ederek, “Biz her zaman "önceliğimiz eğitim" dedik. Bu anlamda Akkuş'taki tüm kurumların da önceliği eğitim oluyor. Orman İşletme Müdürümüz de kayıtsız kalmayarak ilçemizdeki bütün okullara ciddi anlamda katkılar sundu. Kendisine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. İlçemize, okulumuza ve çocuklarımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.


Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.


 


Açılışa, Belediye Başkanı İsa Demirci ve İlçe Orman İşletme Müdürü Soner Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Çalışkan, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Soner Efil, Anadolu Lisesi Müdürü Serkan Orhan, Orman İşletme Müdürlüğü personelleri ve öğrenciler katıldı. 

Bu Haber http://www.unyekent.com/haber/print.php?haberno=54432 Adresinden 20.02.2018 Tarihinde Yazdırılmıştır.