HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat
23 Ekim 2020 Cuma Saat: 18:08

Ünye 1957 Spor’da ‘Durak’ dönemi

Ünye 1957 Spor Olağan Kongresinde Mehmet Ali Durak Başkanlığında yeni yönetimi oluşturuldu.
Ünye 1957 Spor’da ‘Durak’ dönemi

Ünye 1957 Spor’da yeni dönem.. Yapılan olağan Kongrede Mehmet Ali Durak Başkan seçildi, yeni yönetim oluşturuldu.

Yeni dönemde Ünye 1957 Spor adı, 1957 Ünyespor olarak değişecek, renkler; yeşil, beyaz, turuncu olacak.

Ünye 1957 Spor Olağan Kongresi 23 Ekim Cuma günü Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.

Mevcut yönetimin aday olmadığı kongrede Mehmet Ali Durak Başkanlığında yeni yönetimi oluşturuldu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede Divan Başkanlığına İrfan Tosun Divan Katipliğine ise Muhammet Kışla seçildi.

Kongrede faaliyet raporu ve gelir gider hesap cetveli okunarak kabul edildi.

Ünye 1957 Spor eski Başkanı Ahmet Yıldıran kulübü zorlu bir süreçte aldıklarını ve bir alt lige düşürmeden bu noktaya getirdiklerini söyledi.

Ünyespor’u 4 puanla ligin dibinden aldık, kurtardık

Yıldıran açıklamasında, “Ünye Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve AK Parti ilçe Başkanımız göreve geldiğimiz kulübü oluşturmak anlamında bize çok büyük destekler verdiler. Bilindiği üzere o günlerde kulübümüzde bir kaos ortamı yaşanmıştı. Ama büyüklerimiz bize sahip çıktılar, yönetim oluşturmamızda bize önderlik yaptılar. Böylelikle 4 puanla aldığımız takımımızı 19 puanla ligde bırakmış olduk. O gün Ünye 1957 Spor düşer diyenler görmüş oldular ki Ünye 1957 Spor en kötü zamanda dahi sahipsiz kalmadı. Kaldı ki 130 bin nüfuslu bir şehrin takımı yalnız kalamazdı.” dedi.

Yeni yönetimin yanındayız

Yeni oluşan yönetime destek vereceklerini ifade eden Yıldıran, “Yeni yönetimde oluşacak genç kardeşlerimizin takımı daha iyi noktalara taşıyacağını ümit ediyorum. Takımız BAL liginde ama yeri burası değil, daha yukarılara taşımak için genç kardeşlerimizin her zaman yanındayız.”dedi.

Ünyespor bizde çok büyük bir tutku

Ünye 1957 Spor yeni Başkanı Mehmet Ali Durak, “Bugün bu listede ismi geçen arkadaşlarımızla ve bizden desteğini esirgemeyen dostlarla birlikte hepimiz için çok kıymetli olan Ünye 1957 Spor ile alakalı bir yola çıkmaya karar verdik. Ünyespor bizde çok büyük bir tutku, bizde çok önemli bir değer. Bizi de bu göreve layık gördükleri için ve bize destek ve yardımcı olacakları değerli büyüklerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

Ünye’nin çok öneli bir markası

Amatör bir ruh ile profesyonel bir kulüp yönetimiz yapmak istiyoruz diyen Durak, “Biz Ünye’nin en önemli markalarından birini Ünyespor olarak görüyoruz. Bu yolda da kulübümüzün uzun süreden beri çok emekler harcanmasına rağmen hak ettiği yerlerde bulunmadığını düşünüyoruz. Bunun için Ünye’nin gençleri olarak Ünye’nin gençlerine ve geleceğine sahip çıkmak adına nu taşın altına elimizi koyuyoruz. Bu uzun ve meşakkatli yolda doğru hedeflere doğru yollardan giderek amatör ruhumuzla profesyonel bir kulüp yönetimi yapmak istiyoruz.”dedi.

Adını 1957 Ünyespor yapmak istiyoruz

Kulübün adını 1957 Ünyespor olarak değiştirmek istediklerini söyleyen Durak, “Kulübümüzün ismi Ünye 1957 Spor. Bakıldığı zaman Ünye ile sporun arasına bir şey koymuşuz.  İlk teklifimiz olarak Ünye 1957 Spor Kulübünün ismini 1957 Ünyespor olarak değiştirilmesini ve Ünye Spor’un bütünlüğünün tekrar kazandırılması gerektiğini, Ünye ile Spor’un arasındaki mevzuların hepsinin kalkmasını ve Ünye’nin direk spor ile buluşması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

Rengimiz yeşil, beyaz, turuncu..

Kulüp renklerini efsane rengi olan yeşil, beyaz, turuncuya döndürmek istediklerini vurgulayan Durak şunları kaydetti, “Ben çocukluğumdan bildiğim Ünye’nin renkleri konusunda efsane renklerimiz olan yeşil beyaz turuncuya tekrar döndürülmesi gerektiğini o gerçek olan eski Ünyespor’un tekrar geriye döndürülmesi gerektiğini, bizim o stadı ful doldurduğumuz, derslerden kaçtığımız günlere geri dönmesini istiyoruz. Büyüklerimizden de sandıklardaki formalarını çıkarmalarını istiyoruz.”

Genç ekipten ziyadesiyle memnun oldum

Programda konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı,” Ünye 1957 Spor’da böyle bir genç ekibin oluşmasından ziyadesiyle memnun oldum. Yeni yönetime başarılar diliyorum. Ünye 1957 Spor’un hemşerilerimiz ne kadar yanındaysa yerel yönetim olarak o kadar yanındayız.”dedi.

Ünyespor’a yeni tesis

Ünye 1957 Spor’a yeni bir kulüp tesisi kazandırmak için proje hazırladıklarını ifade eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye gibi bir ilçemizde bugüne kadar faaliyetleri yürütülen Ünye 1957 spor tesislerinin yeterli olmadığını, Ünye 1957 Spor’a yakışmadığını görüyoruz. Valiliğimiz, Kaymakamlığımız, belediyemiz olarak bir araya geldik bu noktada ne yapabiliriz, dedik. Sayın Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran beyin de destekleri ile 11 Kasım tarihi itibariyle ihalesi gerçekleştirilecek, 1957 Spor ve amatör kulüplerin bundan sonraki faaliyetlerini yürüteceği güzel bir tesis yapılacak. Bu tesis bittiğinde diğer tesislerimizde çimlendirme ve yenilenme çalışmaları yapacağız. “dedi.

Kaymakam Güney tebrik etti

1957 Spor Kulübü yeni başkanı Mehmet Ali Durak’ı tebrik eden Kaymakam Güney şunları kaydetti, “Görev yaptığım süre içinde göreve gelen tüm yönetimlerin elini taşın altına koyduğunu, fedakarlık yaptıklarını ve üzerine düşen görevi hakkı ile yerine getirdiklerini şahsi değil Ünye 1957 Spor’u öncelediklerini gördüm. Bu anlamda tüm yönetimleri, Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanlarını tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu

Ardından açık usul ile yapılan seçimde Mehmet Ali Durak Başkanlığında yeni yönetimi oluşturuldu.

Mehmet Ali Durak Başkanlığı’nda oluşan yönetim şu isimlerden oluşuyor, “ Samet Tecer, Ethem Rasim Uysal, Yiğit Küçükoğlu, Mert Atik, Erşan Hamarat, Sinan Çiloğlu, Alperen Arpacıoğlu, Ferhat Tura, Doğan Yağcı, Anıl Tahmazoğlu, İbrahim Mutlu, Nejat Şimşek, Yusuf Ürütürk, Mert Gerçeker, Gürhan Çakıroğlu, Atilla Durak, Murat Cem Bozkurt, Mustafa Duman, Ömer Kahraman, Muhsin Şimşek, Burak Köse, Murat Yalçıntaş, Furkan Tüzen, Murathan Şen.”

Kongreye Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, MHP İlçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, sivil toplum kurulu temsilcileri ve sporseverler katıldı. 

Ünye KENT haber

Bu haber toplam 773 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, 1957, Spor’da, ‘Durak’, dönemi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler