HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat
29 Ekim 2020 Perşembe Saat: 20:07

Ünye, Okçuluk Ligi’nde iddialı

Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü (ÜNBEGDER) Başkanı Nihat Yerlikaya, Türkiye Okçuluk Federasyonunun Okçuluk Ligi kurduğunu, dernek olarak bu ligde iddialı olduklarını söyledi.
Ünye, Okçuluk Ligi’nde iddialı

Türkiye’nin 7 coğrafi bölgeye ayırıldığını ve buna göre Lig kurulduğunu belirten Nihat Yerlikaya; “Burada ilk 8’e giren sporculara ve kulüplere tereddütsüz Milli Takımın kapısı aralanacak.” dedi.

ÜNBEGDER’in bölgede en başarılı iki kulüpten biri olduğunu söyleyen Yerlikaya, “13-14 yaş gurubunda ki çocuklarımızı çok hızlı bir şekilde kulübe davet ediyorum.” diye konuştu.

ÜNBEGDER Okçuluk Takımının, katıldığı her müsabakada ismini başarı listesine yazdırdığını ifade eden Başkan Nihat Yerlikaya, Okçuluk Ligi müsabakalarının Kasım ayının sonunda başlayacağını belirtti.

Federasyon elit okçu yetiştirmek istiyor

Yelikaya gazetemize yaptığı açıklamada, “Türkiye Okçuluk Federasyonu, Türkiye Okçuluk Ligi kuruyor. Milli Takımlara elit sporcu yetiştirilmesi anlamında böyle bir lig kurulması ön görüldü.   Federasyon artık 13-14 yaş gurubunda yeni elit sporcular yetiştirmek, Milli Takımda yeni yüzler görmek istiyor. Bu da okçuluğun bölgesel anlamda  aha fazla ilgi göreceğini, daha fazla sporcunun okçuluk sporu ile ilgileneceği anlamına geliyor.” dedi.

İlk 8’e giren okçular Milli Takım kapısını aralayacak

Bu ligde ilk 8’e giren sporculara tereddütsüz Milli Takım kapısının aralandığını vurgulayan Yerlikaya, “Türkiye’yi 7 coğrafi bölgeye ayırıp, 7 coğrafi bölgeden kulüpleri bir araya getirdiler. Karadeniz Bölgesinde Ordu, Tokat, Samsun, Giresun, Sivas, Trabzon, Rize  ve Amasya illeri olmak üzere kulüplerle birlikte bir lig kurulacak. Bu liglerde başarılı olan sporcu ve kulüpler bir üst lige çıkmak için düzenlenecek olan final yarışmalarına katılacak. Burada ilk 8’e giren sporculara ve kulüplere tereddütsüz Milli Takımın kapısı aralanacak.” ifadelerinde bulundu.

En başarılı iki kulüpten birisiyiz

ÜNBEGDER’in bölgede en başarılı iki kulüpten biri olduğunu söyleyen Yerlikaya, “Kulüplerin de fikrini alarak böyle bir program hazırladılar. Bizde ÜNBEGDER olarak böyle bir lige her zaman hazır olduğumuzu ifade ettik. Bölgenin Samsun’dan sonra en iyisi hatta Samsun’dan da iyi sporcular yetiştirdiğimizi her zaman deklare ediyoruz. 13-14 yaş gurubunda ki çocuklarımızı çok hızlı bir şekilde kulübe davet ediyorum. Tabi ki alt yapıdan gelen sporcularımızla biz hazırız. Bunlara yeni sporcu da katabiliriz.”diye konuştu.

Müsabakaların Kasım ayının sonunda başlayacağını ifade eden Yerlikaya şunları kaydetti, “Burada ki en büyük hedef Milli Takım. Milli Takım demek ise bir sporcunun hayatının kurtulması demektir. Herkesin hakim, savcı, doktor olmasına gerek yok. Biri çıksın Milli Sporcu olsun. Bayrağımızı en üst seviyede dalgalandırsın. Bunu başaracak sporcu bizim içimizde var. Vaktimiz çok az hemen lige başlıyoruz. Öğrencilerimiz gelsin bizimle çalışmaya başlasın. Özellikle beden eğitimi öğretmenleri belirledikleri sporcuları kulübümüzle tanıştırsınlar. Biz onları hazırlayalım. Müsabakalar Kasım ayının sonunda 18 metre salon müsabakaları ile başlayacak. Daha sonra açık hava 60 metre müsabakaları ile devam edecek.”

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 606 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, Okçuluk, Ligi’nde, iddialı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler