HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat
31 Ekim 2020 Cumartesi Saat: 18:59

Durak: Ünyespor Kulübü kurumsallaşacak

Ünye 1957 Spor’da sürdürülebilir bir başarı için köklü değişimler ve oturmuş bir sistem kurmayı hedeflediklerini belirten Kulüp Başkanı Mehmet Ali Durak, “Ünyespor Kulübü kurumsal idare edilen bir kulüp olacak” dedi.
Durak: Ünyespor Kulübü kurumsallaşacak

Bu görevlerde aidiyetin önemine dikkat çeken Mehmet Ali Durak; “Yönetimdeki arkadaşlarımızın hepsinin çok derin bir Ünye sevgisi var. Ünye için güzel şeyler yapmak için bir araya gelmiş bir ekip. Ünyelilerin de desteklerle bu işi başarabileceğimize inanıyorum.” ifadelerinde bulundu.

Kimsenin kendilerinden üst düzey transferler, bir an evvel üst ligler beklememesine değinen Durak; “Tabi ki şampiyonluklar istiyoruz, profesyonel liglerde oynayalım istiyoruz. Ancak sistemsiz bir şekilde oralara gittiğimizde bunun sürdürülebilir olduğunu düşünmüyoruz.” Şeklinde konuştu.

Musa Özgür Kıroğlu moderatörlüğünde, Gazeteci Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın sunumuyla Oney Flash FM’de gerçekleşen Haftanın Yorumu programına katılan Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Mehmet Ali Durak, Ünye 1957 Spor’da sürdürülebilir bir başarı, bütçe ve üst liglere çıkmak için köklü değişimler ve oturmuş bir sistem kurmayı ve kulübü kurumsallaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Arkadaşlarımızın çok derin bir Ünye sevgisi var

Ünye için güzel şeyler yapmak isteyen bir ekip olarak göreve geldiklerini söyleyen Mehmet Ali Durak, “Listeyi oluştururken bu yolda yürürken hiçbir beklenti menfaat, olmayan arkadaşları toparlamaya çalıştık. Bu yolda başarılı olabilecek arkadaşlarımızı bir araya getirmeye çalıştık. Vizyona çok dikkat ettik. Çünkü Ünyespor’un vizyonunun eski Ünyespor vizyonu olan 2. ve 3. Ligde oynarken ki vizyonlarımıza dönsün istedik. Birazcık da aidiyet olsun istedik. Buradaki arkadaşlarımızın hepsinin çok derin bir Ünye sevgisi var. Ünye için güzel şeyler yapmak için bir araya gelmiş bir ekip. Umarım desteklerle bu işi başarabileceğimize inanıyorum. Geçtiğimiz yönetimin başarılı bir yönetim olduğunu düşünüyoruz. Ahmet başkana da bunu her seferinde söyledim. Hedef koydukları sırayı başardıkları için Ahmet Başkan ve geçmiş yönetime çok teşekkür ediyoruz, “dedi.

Sürdürülebilirlik hep birlikte sahip çıkmakla mümkün

Ünye 1957 Spor ile ilgili eski aidiyet oluşup Ünyeliler buna sahip çıkarsa sürdürülebilir bir başarı yakalanacağını söyleyen Durak, “3-4 ay önce Ünyespor için bir yönetim kuralım ve yönetimi devralalım diye bir düşüncemiz yoktu. Mülki amirlerimiz Ünyespor’a sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Bizde arkadaşlarımızla belirli çalışmalar yürüttük. Biz Ünye gençliği olarak Ünyespor’u yere düşürmeyiz, sahip çıkarız dediğimiz lafımızın arkasında durarak son genel kurula katılıp yönetimi devraldık. Bu yönetimdeki arkadaşlarımız şirketleri, aileleri belirli sosyoekonomik seviyeleri oluşturmuş insanlar. Buraya bakıldığında öyle bir düşünce oluşuyor, bu insanlar buraya gelecekler, buraya nakdi yığacaklar ve bu nakit üzerinden bir yerlere varacaklar gibi bir düşünce halkın gözünde var. Ama bunun sürdürülebilir olduğunu düşünmüyoruz. Bu takıma tüm Ünye olarak eski aidiyetini hissederse, sahip çıkarsa bu sürdürülebilir bir şey olabilir.”dedi.

Kurumsallaşmış bir yönetim

Ünye 1957 Spor’un çok köklü değişikliklere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Durak, “Takımımızın şuanda bulunduğu Bal Lig’i geliri olmayan bir lig. Yani kulübümüz sürdürülebilir bir gelir modeli olmayan bir kulüp. Göreve geldiğimizde arkadaşlarla ilk konuştuğumuz şey sürdürülebilir gelir modeli, profesyonel bir muhasebe, kurumsallaşmış bir yönetim, belli sistemleri olan bir yönetim anlayışı bunları konuştuk. Bizim buraya gelişimizdeki amaç sermaye getiririz. Bu sermaye ile Ünyespor’u belirli yerlere getiririz diye bir düşüncemiz yok. Bunun sürdürülebilir olduğunu düşünmüyoruz. Burada çok köklü değişiklikler yapmak gerekiyor.”dedi.

Ünye 1957 Spor ile ilgili amaç ve hedeflerini sıralayan Kulüp Başkanı Mehmet Ali Durak,

Kimse hemen üst liglere çıkmayı beklemesin..

“Kimse bizden üst düzey transferler, üst ligler, uçmak kaçmak böyle şeyler beklemesin. Bizler burada bazı şeyleri sistematik şekilde oturttuktan sonra onları düşünecek bir zamanımız olması lazım. Tabi ki şampiyonluklar istiyoruz, profesyonel liglerde oynayalım istiyoruz. Ancak sistemsiz bir şekilde oralara gittiğimizde bunun sürdürülebilir olduğunu düşünmüyoruz. Biz başkan, as başkan, yönetime çok takılmıyoruz. Biz hepimiz birlikte bir şeyler yapmak için buradayız. Elimizden ne geliyorsa onu yapmak için buradayız. Yönetimde ortak alınmayan bir karar hiçbir yerde duyulmayacak.”

Ortada hiçbir şeyi olmayan bir kulüp var

“Altyapısı olmayan bir kulüp, geçici bir tesis binası var. İnşallah kulüp binası en ısa zamanda tamamlanacak. Şu anda bir tane futbolcusu olmayan, idmanının nasıl yapılacağı bilinmeyen, hocası olmayan, ulaşım aracı olmayan hiçbir şeyi olamayan bir kulüp var. Bu kulübün hedefi ne olabilir? O yüzden bizim temel düşüncemiz önce birlik beraberlik daha sonra altyapı. Biz doğru şeyleri doğru şekilde yaparsak, sistematik olarak yaparsak Ünye halkının bizi kucaklayacağına eminiz. Bütün yönetimdeki arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Biz doğru şeyleri yaptığımızda şampiyonlukların kendi kendine geleceğine inanıyoruz.”

Bu takımda en az 5-6 Ünyeli oynamalı

“Bu işe başlarken biz bu sene takımı ligden düşürürsek bunu başarısızlık diye addetmiyoruz. Tabi ki düşsün istemiyoruz. Asıl başarısızlık bu takımda 5-6 tane Ünyeli kardeşimiz oynamıyorsa bu çok büyük başarısızlıktır. Şuanda benim bildiğim 7-8 tane profesyonel liglerde oynayan kardeşlerimiz var. Ünye çıkışlılar, Ünyespor çıkışlılar. Ama gelip buralarda oynamıyorlar. Çünkü Ünyespor’da belirli sistemlere güvenleri yok. Biz bunu Ünye’nin gençliği için bir sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. Biz bu topraklarda spora ne kadar önem verildiğini biliyoruz. Bizim buradaki amacımız Ünye’nin gençliği ile Ünye’nin geleceğini inşa etmek olacak. Bizim alt yapımızda Ünye’nin gençleri yetişsin. Sadece Ünyeli de değil bizim havzamızdan gençleri yetiştirmek istiyoruz. Sadece erkek futbolu da değil, her branş için spor kompleksi inşa etmek istiyoruz. Diğer spor branşlarında da ileriye gitmek istiyoruz.   Bu konuda da elimizden gelen çabayı göstereceğiz.”

Bal Ligi çok zor bir lig

İsmi Bölgesel Amatör lig olmasına rağmen bu lig 3. Ligden çok zor bir lig. Çünkü herkesin hedefi bu ligden kurtulmak ve profesyonelliğe geçmek. Profesyonelliğe geçmeden alt yapıyı oluşturmak da çok zor, profesyonel bir muhasebeyi, yönetimi oluşturmak da çok zor. Çünkü bizim ligimiz bunlara müsaade etmiyor. Bal ligi oynanması çok zor, üst lige çıkması çok zor, bütçesi çok zor. Bal Liginde kafaya oynayan bir takım yapmak için gereken bütçe 2. Ligde kafaya oynayan bir takım yapmak için gereken bütçenin 2 katı kadar. Ama biz Ünye’ye güveniyoruz, Ünye’nin çok büyük bir sporcu havzası olduğuna biliyoruz. Bizim Futbol milli takımında oyuncularımız oynadı. Onlar gibi genç kardeşlerimiz de oynasın istiyoruz. Ünye’de kadın futbol ve kadın voleybol takımlarımız var. 2. Ligde oynuyorlar. Onların da ileriye gitmesi için elimizden geleni yapacağız.

Tüm şehir kenetlenmeliyiz

Biz bu kararı alırken Ünyelileri yormayan bir takım olsun istedik. Burada ilk amacımız kendi kendine yeten bir kulüp olmasını sağlamak. Kendi kendine yetsin, bir gelir modeli oluşturulabilsin bunların üstünde çalışıyoruz. İlk çalıştığımız şeyler bunlar. Ünye’nin yine desteğini isteyeceğiz, yönetimde olmayan Ünyeli işadamlarının da desteğini isteyeceğiz. Bu işler tek başına bu yönetimdeki 30 arkadaşımla mümkün değil. Bu tüm şehrin kenetlenmesi gereken bir konu.”

Ünye KENT haber

Bu haber toplam 548 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Durak:, Ünyespor, Kulübü, kurumsallaşacak

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler