HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
21 Kasım 2020 Cumartesi Saat: 16:42

52 Orduspor’un adı tescil olmadı!

Misli.com 3'üncü lig 4'ncü grup'ta mücadele eden 52 Orduspor, yeni bir isim değişikliğine gidiyor. Kurulduğu günden bu yana 5 kez ismini değiştiren, 52 Orduspor Kulübü, Türkiye Patent Enstitüsü (TPE) tarafından uyarılarak
52 Orduspor’un adı tescil olmadı!

52 Orduspor Kulübü, isim tescil hakkı için 10 Ocak 2020 tarihinde Türkiye Patent Enstitüsü'ne (TPE) başvuruda bulunmuş ve başruvu 12 Şubat 2020 tarihinde kabul edilmişti. Ancak Orduspor'unarma ve isim hakkı halen Ordu 1967 Spor'dabulunmasına rağmen yapılan bu başvuru spor camiasında büyük tepki çekti. Orduspor'un arma ve ismini kullanma hakkı bulunan Orduspor 1967 Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, söz konusu kulübün 'Orduspor' ismini kullanmasının mümkün olmadığını, bu durumun 6769 sayılı Sinai Mülkiyet Kanunu'nun 18. Maddesi uyarınca yasal olmadığını belirterek Türk Patent Enstitüsü'ne (TPE) itirazda bulundu.

 

Haklı bulundu

Konuyu değerlendiren Türk Patent Enstitüsü, Başkan Savaş Şimşek'in başvurusunu haklı bularak 52 Orduspor Kulübü'ne uyarı yazısı göndererek, isminin tescil edilmediğini açıkladı. 52 Orduspor Kulübü de, TPE'ye 'yapılan itirazın kötü niyetle yapıldığını' belirterek itirazda bulundu. TPE'den 52 Orduspor Kulübü'ne gönderilen cevabi yazıda, "Yapılan inceleme sonucunda sunulan bilgi ve belgelerin, başvurunun kötü niyetle yapıldığı yönündeki iddiaları ispatlamaya yeterli olmadığı kanaatine varıldığından itiraz gerekçesi yerinde bulunmamıştır. Bu nedenle 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu'nun 18'inci maddesine dayanılarak yapılan itirazın incelenmesi sonucunda, itiraz edilen başvurunun reddine karar verilmiştir" denildi.

İsim ve markanın karıştırılma ihtimali var

TPE'nin yazısında ayrıca, '52 Orduspor' isminin 'Orduspor 1967' markasıyla karıştırılma ihtimali bulunduğunun tespit edildiği ve bu sebeple marka tescil başvurusunun kabul edilmediği kaydedildi. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 570 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 52, Orduspor’un, adı, tescil, olmadı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler