HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
29 Haziran 2021 Salı Saat: 18:01

Yaz Spor Okulu başladı

Yaz döneminde gençlerin zamanlarını değerlendirmeleri ve yeteneklerini geliştirmeleri için Ünye’de yaz spor okulu hizmete girdi.
Yaz Spor Okulu başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmak ve toplumda spor kültürü oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla 81 il merkezi ve ilçelerinde her yıl uygulanan ilçe spor merkezleri ve engelli spor merkezleri çalışmaları güreş, masa tenisi, taekwando, wushu, basketbol, voleybol, judo, boks, halter, kick boks ve okçuluk branşlarında ücretsiz olarak Yaz Spor Okulu başladı.  

Ünye Kapalı Spor Salonunda Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ünye İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu’nun katılımıyla açılan Yaz Spor Okulunda gençler hem zamanlarını değerlendirecek, hem yeteneklerini geliştirecekler.

“Buradan yeni yetenekler çıkacak”

İl Spor Müdürü Mustafa Genç; yaz spor okulunu başladığını söyledi.

Yaz spor okullarından Türk sporuna yetenekler kazandırmayı hedeflediklerini söyleyen Genç, şunları ifade etti:

“Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’in bu yıl yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.  Bu uygulamayla yaz spor okullarında spora başlayan gençlerin arasından birçok yetenek gün yüzüne çıkmış olacak. Türk sporuna yeni yetenekler kazandırmaya başlayacağız. Ünye İlçemiz bu bakımdan en iyi ilçelerimizden birisi. İlimizi uluslararası müsabakalarda temsil eden sporcular çıkardı, bundan sonra da daha çıkaracak. Sayın Bakanımızın, Valiliğimizin, Büyükşehir Belediyemizin, sayın Kaymakamımızın, Belediye başkanımızın desteğiyle Ünye İlçemizde bir çok spor tesisini yeniledik.  Şuanda tesislerimiz kullanılıyor. Antrenör sayımızı arttırdık, daha da arttıracağız. Ünye ilçemizde büyük bir ivme kazandık. Ünye Gençlik Merkezimiz hizmete girdi. Temmuz ayında Gençlik ve Spor Bakanımızın desteğiyle spor malzemesi alınacak bu kapsamda spora başlayan tüm gençlerimizin spor malzemesi ihtiyaçları da karşılanmış olacak. Gençlerimize dolu dolu güzel bir yaz diliyorum.”

“Gençlerimiz daima önceliğimizdir”

İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu,  “Sizler ülkemizi sportif ve her platformda temsil ederek şanlı bayrağımızı göklere kaldıracaksınız. Bizler, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın antrenör ve beden eğitimi öğretmenlerimiz ile geleceğimiz olan siz gençler için Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız. Türkiye’nin istikbali olarak genç nesilleri gerçek anlamda yetiştirmek ve geliştirmeyi amaçlıyoruz. Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan, desteklerini esirgemeyen Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Beye, Ünye Kaymakamımız Ümit Hüseyin Güney Beye, Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı Beye, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Genç Beye teşekkürlerimi sunarım." dedii.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 166 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler