HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
9 Eylül 2021 Perşembe Saat: 13:43

Kadın Futbol Takımına tatlı destek!

Ünye’de 10 günlük kamp çalışmalarını tamamlayarak sahaya inen Ünye Gücü Kadın Futbol Takımını ziyaret eden Ünye Kadıneli DokunuyOrdu Derneği, futbolculara tatlı ikram edip destek mesajı verdiler.
Kadın Futbol Takımına tatlı destek!

Koronavirüs pandemisiyle liglerin ertelenmesinden dolayı yaklaşık 1,5 yıldır sahadan uzak kalan Ünye Gücü Kadın Futbol Takımı, normalleşme süreciyle birlikte sahaya döndü.

Kadın Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarının ilk etabında 10 günlük kamp çalışmalarını tamamlayıp, Çınarsuyu tesislerinde yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. 

Ünye Kadıneli Dokunyordu Derneği Başkanı Esra Gerçeker ve yönetimi, Ünye Gücü Kadın Futbol Takımını ziyarete ederek, futbolculara tatlı ikram edip takıma destek mesajı verdiler ve yeni sezon için başarı dilediler.

Kışla: Çalışmalarımızı devam ettireceğiz

Ünye Gücü Futbol Kulübü Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kadın futbol takımının pandemi nedeniyle 1,5 yıldır sahaya çıkamadığını, normalleşmeyle birlikte yeniden çalışmalara başladıklarını söyledi.

Pandemi sürecinin tüm sporcuları olumsuz etkilediğini ifade eden Kışla, “Normalleşme ile birlikte yaklaşık 10 gündür sürdürdüğümüz kamp çalışmasını bugün itibariyle tamamladık. 5-6 gün Cevizdere Tesislerinde, diğer günler ise Çınarsuyu Sentetik sahada çalışmalarımızı yaptık. Takımımızı fiziksel olarak hazırlamaktan öte, daha çok mental olarak hazırladık. Çünkü sporcularımız pandeminin ağır psikolojisi altında yıpranmışlardı. Hiç deneyimlemediğimiz bir durum ortaya çıkmıştı. 1,5 yıldır hiç futbol topuna değmeyen bir oyuncu grubunu tekrar futbola nasıl döndürebiliriz, nasıl tekrar kazandırabiliriz? diye beyin jimnastiği yaptık ve antrenman plan ve programımızı buna göre düzenledik. Çok şükür sporcularımızı yeniden futbola döndürmüş olmaktan dolayı mutluyuz. Çalışmalarımızı devam ettireceğiz.” dedi.

Belirsizlik sürüyor…

Liglerdeki belirsizliğin sürdüğünü ve bu belirsizliğin bir an önce ortadan kalkmasını beklediklerini vurgulayan Kışla, “Lige hazırlık çalışmalarımız devam edecek. İkinci etap kampımız olacak. Çalışmalarımız şuanda çok iyi gidiyor. Bize bu imkanları sağlayan Kulüp Başkanımız Hüseyin Gerçeker olmak üzere yönetim kurulumuza teşekkür ediyoruz. Her zaman yanımızda olan desteklerini esirgemeyen Kadın Eli Dokunuyordu Derneği Başkanı Esra Gerçeker ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Bize yalnız olmadığımızı hissettiriyorlar. Ayrıca Cevizdere tesislerini bizlere açan Ünye 1957 Spor Başkanımız Mehmet Ali Durak beye teşekkür ediyoruz.” dedi. 

Gerçeker: Kızlarımızın gözünün içi gülüyor

Kadın Futbol takımının her zaman yanında olduklarını vurgulayan Kadın Eli Dokunuyordu Derneği Başkanı Ecz. Esra Gerçeker, “Bizler dernek olan kadın futbol takımımızın her zaman arkasındayız Liglerin başlama tarihi henüz açıklanmadı. Ama 10 günden bu yana hazırlıklarımız devam ediyor. Kızlarımızın gözlerinin içi gülüyor. Biz de onlara güzel moral motivasyon olması için tatlımızı alarak ziyarete geldik. Muhammet Hocam ve teknik ekibimiz çok özverili çalışıyor. Kızlarımızın da antrenmanlarda gayretlerine şahit oluyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Aynı zamanda Ünye 1957 Spor Başkanımız Sayın Mehmet Ali Durak’a ve bu tesisin Ünye’ye kazandırılmasında emeği olan Dışişleri Bakan Yardımcımız Sayın Yavuz Selim Kıran’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Bu takım aynı zamanda Erasmus projesidir”

Ünye Gücü Kadın Futbol takımının Erasmus projesi olduğunu ve bu kapsamda  İrlanda’ya gideceklerini söyleyen Gerçeker, “Muhammet Hocam ile birlikte kadın futbol takımımızın bir Erasmus programı var. 20-22 Eylül’de İrlanda Dublin’de olacağız. Türk sporunda kadının yerine dair konuşmamız olacak. Bu kadın erkek eşitliğine dair Erasmus projesidir.” dedi.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 446 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kadın, Futbol, Takımına, tatlı, destek!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler