HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
22 Eylül 2021 Çarşamba Saat: 19:24

Ünye Gücü Fk'dan İrlanda Çıkarması…

Ünye Gücü FK’nın, AB Komisyonun desteklediği “Sporda Cinsel Tacizin Önlenmesi, Tespiti ve Mücadelesi İçin Entegre Yaklaşım” Projesinin ilk yüz yüze toplantısı İrlanda'nın başkenti Dublin'de gerçekleşti.
Ünye Gücü Fk'dan İrlanda Çıkarması…

Kulüp Başkanı Hüseyin Gerçeker ve Kulüp Proje Yürütme Kurulu Üyesi, Kadınelidokunuyordu Dernek Başkanı Esra Gerçeker'in kulübü temsilen katıldığı toplantı son derece verimli geçti.

Ev sahibi İrlandalı proje ortağı Champions Factory'ın temsilcisi Amina Moustafa, Ünye Gücü Futbol Kulübü tarafından hazırlanan Politika Belgesinden övgüyle bahsetti.

İrlanda’nın Başkenti Dublin’de sabah erken saatlerde başlayıp akşam saatlerine kadar uzun bir mesaide gerçekleşen toplantıda projenin bugüne kadar geldiği aşama, hazırlanan raporlar ve ülke politika belgeleri üzerinde görüşmeler yapıldı.

Fikir birliği oluştu

Sporda Cinsel Tacizin Önlenmesi, Tespiti ve Mücadelesi için Entegre Yaklaşım Projesi toplantısında genç sporcuları cinsel tacizden koruyan, spor profesyonellerini, genç sporcuları ve spor kulüplerini cinsel tacizin tespiti, önlenmesi ve mücadelesine yönelik bütüncül bir yaklaşım geliştirmek için 11 katılımcı kuruluş arasında işbirlikçi ortaklığın geliştirilmesi konusunda fikirler sunuldu. Projenin geliştirilmesi bakımından, “ Sporda cinsel tacizi önlemek ve mücadele etmek konusunda Avrupa'daki En İyi Uygulamalar Rehberi, ilgili paydaşlara ve politikacılara yönelik Politika Özetleri ele alınırken cinsel tacizin önlenmesi ve yanıtlanması üzerine yapılacak herkese açık çevrimiçi kurs programı düzenlenmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Esra Gerçeker sunumda bulundu

Avrupa Komisyonu’ nun ErasmusPlus programı tarafından desteklenen projenin ortağı Ünye Gücü Futbol Kulübü adına proje yürütme kurulu üyesi Esra Gerçeker görüşlerini katılımcı ortaklarla paylaştı, katılımcı ortaklara yönelik yaptığı açıklamada; cinsel tacizin önlenmesi adına yapılacak eğitim çalışmalarının hem sporcu hem de antrenör bileşkesinde iki taraflı eğitim verilmesinin önemine değindi.

Antrenörlerimiz çok dikkatli olmak zorunda…

Konuyla ilgili düşüncelerini açıklayan Esra Gerçeker; “Kadın futbol ve kadın voleybol takımımızdan bildiğimiz antrenörlerimiz çok dikkatli olmak zorundalar. Antrenmanda pozisyonları göstermek için asistan kullanıyorlar. Kız çocukları onlara emanet ve sorumlulukları çok ağır bu yüzden kızlara ailelerine taciz ve istismar nedir? Bunun eğitimini diğer yandan da antrenörlere de yapacaklarının sınırları anlatılmalı, açıklanmalı” dedi.

Kız çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan korumak istiyoruz

Ünye Gücü Futbol Kulübü adına Proje Yürütme Kurulu Üyesi Esra Gerçeker şöyle devam etti; “Atatürk Türkiye'sinde kadının yeri değerlidir. Kadın güçlü olmalıdır, biz bulunduğumuz şehirde kız çocukları ve ailelerini zararlı alışkanlıklardan korunmaları için spora teşvik ediyoruz. Onları topluma kazandırıyoruz. Kulübümüzde oynayan futbolcularımız üniversitelere gidiyorlar ve bu bizim için her şeyden önce toplumsal sorumluluk projesi.”

Ünye’nin leziz fındıkları hediye edildi

Kulüp başkanı Hüseyin Gerçeker ve proje yürütme kurulu üyesi Esra Gerçeker, proje ortaklarına hem Ünye ilçemizi tanıtan broşürleri hem de Ana Sponsorlardan Durak Fındık ve Atik Grup 'un ikramı fındıkları takdim ettiler. Proje yürütme kurulu üyemiz Esra Gerçeker, 11 ortaklı projenin katılımcılarına hediyelerimizi takdim ederken ana sponsorlarımızdan Durak Fındık ve Atik Grup’a özenle kavrulmuş ve paketlenmiş leziz fındıklar için teşekkür etti.

 

 

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 380 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, Gücü, Fkdan, İrlanda, Çıkarması…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler