HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
19 Ekim 2021 Salı Saat: 16:17

Spor okulları kayıtları devam ediyor

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde hizmet veren spor tesislerinde çeşitli spor branşlarında devam eden GSB Spor Okullarına kayıtlar devam ediyor.
Spor okulları kayıtları devam ediyor

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde hizmet veren spor tesislerinde 5-18 yaş arasındaki gençlere atletizm, yüzme, basketbol, karate, voleybol, masa tenisi, tenis, teakwondo, judo, güreş, badminton, engelliler spor, hentbol, okçuluk, halter, cimnastik, futbol ve satranç başta olmak üzere çeşitli spor branşlarında devam eden GSB Spor Okullarına kayıtları devam ediyor.

Ordu il genelinde 19 ilçede devam eden spor okulları kayıtları devam ederken ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren okullarda uzman antrenörler tarafından GSB Spor Okulları tanıtımları yapıldı. Öğrencilere broşürler dağıtıldı.

En az 10 bin genç bekliyoruz

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “GSB Spor Okulları'na en az 10 bin genci beklediklerinin altını çizerek, "Çocukları ve gençleri spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak için her zaman devam eden GSB spor okullarımıza kayıtlarımız devam etmektedir. 100 antrenör, 20 spor eğitim uzmanı, spor psikoloğu, spor fizyoterapisti ve spor diyetisyenimiz gençlerimiz için görev yapıyor. Birçok branşta 19 ilçemizde faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın eğitimlerinin yanı sıra spor faaliyetlerine katılmalarını, bunun içinde antrenör ve tesis anlamında gerekli desteği sağlıyoruz. Umarım gençlerimiz arasından geleceğin şampiyonlarını Ordumuza kazandıracağız. “Her çocuk bir yetenektir, Yeter ki Keşif Edilsin.” Sloganıyla tüm çocuklarımıza elimiz değsin istiyoruz.” şeklinde konuştu.


Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 159 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Spor, okulları, kayıtları, devam, ediyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler