HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
28 Ocak 2022 Cuma Saat: 08:30

ÜNBEGDER, 2022’de 20 şampiyonaya katılacak

ÜNBEGDER Başkanı Nihat Yerlikaya, 2022 yılını 70 müsabık sporcu ile katılacakları yaklaşık 20 şampiyona ile dolu dolu geçireceklerini söyledi.
ÜNBEGDER, 2022’de 20 şampiyonaya katılacak

Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulüp Başkanı Nihat Yerlikaya, Ünye’de 245 aktif sporcusu ile faaliyet gösterdiklerini bunlardan yaklaşık 70 sporcusunun müsabakalara katılacak olduğunu belirtti.

Yerlikaya, 2022 yılında yaklaşık 20 şampiyona ile dolu dolu bir yıl geçireceklerini ifade etti.

2021 başarılı geçti

Başarılı bir 2021 yılını geride bıraktıklarını ifade eden ÜNBEGDER Başkanı Yerlikaya, “2021 yılında ÜNBEGDER okçuluk takımı olarak güzel başarılara imza attık. Güzel müsabakalara katıldık ki özellikle bir ay içinde Samsun’da yapılan 3 müsabakaya katıldık. Bu 3 müsabakada da güzel atmosferde yarışıldı, güzel sonuçlar aldık. 2021 yılı kulübümüz ve sporcularımız için bir deneyim oldu. Çok güzel bir trend yakaladık ve biz bunu 2022’de devam ettirmek istiyoruz.” dedi.

Dolu dolu bir 2022 yılı…

2022 yılını yaklaşık 20 şampiyona ile dolu dolu geçireceklerini vurgulayan Yerlikaya, “2022 yılında Türkiye Okçuluk Federasyonu ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun faaliyet takvimi okçuluk açısından dolu dolu ve çok kapsamlı. 2022 yılında TOF’da yaklaşık 16 müsabakaya katılacağız. Ayrıca Türkiye Beden Engelliler Spor Federasyonu’nun 3 tane okçuluk şampiyonası olacak ve buraya sadece bedensel engelli olan sporcularımızla katılacağız.” ifadelerinde bulundu.

Okçuluk sahamızın güvenlik tedbirine ihtiyacı var

Şampiyonalar için çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ettiklerini işaret eden Yerlikaya sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu müsabakalara hazırlanmak için kulübümüzde profesyonel sporcularımızla çalışmalarımız devam diyor. Şuan açık sahada çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Ünye Gençlik Merkezi’nde yaptığı bir okçuluk sahamız var. 2021 yılında orada çalışıyorduk. 2022 yılına geldiğimizde okçulukla ilgili güvenlik tedbirlerinin alınması gerekiyor. Bununla ilgili olarak da Ünye Belediye Başkanımız söz verdi. Bu güvenlik tedbirleri alınır alınmaz, çalışmalarımıza devam edeceğiz. Orada çalışmalar bitene kadar da şehir stadında çalışmalarımız devam ediyor.

Kulüpte 245 aktif sporcu var 

Çalışmalarımızı yürütürken aynı zamanda altyapıdan sporcu yetiştirmemiz gerekiyor. 13-14 yaş gurubu Türkiye Şampiyonamız var, 9, 10-11 ve 12 yaş gurubu Türkiye Şampiyonası var. Bunlar için ayrı ayrı guruplarda çalışmalarımız salonumuzda devam ediyor. Kurslarımız devam ediyor. Buradan yetişen ve yukarıya tırmanan çocuklarımızı bir üst kademeye alıp daha iyi şeyler yapmak için mücadele ediyoruz. Ayrıca kçuluk Büyükler kategorisin 23-24, gençlerde 16, yıldızlarda 8, 9-10-11 yaş gurubunda 50 sporcumuz var. Tabi ki bu 50 sporcunun içinden seçerek yaklaşık 10-11 sporcu ile müsabakalara katılacağız.  Şuanda aktif olarak 245 sporcumuz var.

Okçulukla ilgili her şey öğretiliyor

Biz burada çocuklarımıza okçuluk, tarihimizde nasıl yapılmış, nasıl işlenmiş, nasıl spor haline gelmiş bunları öğreterek okçuluk sporunun bedenen ve ruhen sporcuya neler kattığını sporcuya gösteriyoruz. Okul hayatına da çok güzel şeyler yansıdığını görüyoruz.”

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 179 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ÜNBEGDER, 2022’de, 20, şampiyonaya, katılacak

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler