HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
22 Eylül 2019 Pazar
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
18 Nisan 2019 Perşembe Saat: 15:30

Ordu'nun Yetenekleri keşfedilecek

Ordu ili genelinde başlatılan proje kapsamında yetenekli çocukların keşfedilmesi çalışması başlatıldı.
Ordu'nun Yetenekleri keşfedilecek

Yetenekler bu projede keşfedilecek. “Her Çocuk Bir Yetenektir, Yeter Ki Keşfedilsin.” Projesi Ordu ilinin 19 ilçesinde start aldı.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek proje 07-13 yaş arası çocukları kapsıyor. Proje ile spora başlayıp yetenekli bulunan sporculara, spor malzemesi desteği sağlanacak.

Her çocuk bir yetenektir, yeter ki keşfedilsin

Projenin tanıtım toplantısında konuşan, Gençlik ve Spor İl Müdürü  Mustafa Genç; "Toplumun hızla yaygınlaşan teknoloji ve internet bağımlılığı günümüzde hızla yayılmaktadır. Çocukların psikomotor gelişimleri için sosyal aktivite ve sportif  etkinliklere ihtiyaç duyulmaktadır. Çocuklar, bütün gün boyunca evde saatlerce bilgisayar başında oyun oynadığından dolayı gelişiminde büyük ölçüde olumsuz yönde etki görülmektedir. Bu bağlamda “Her çocuk bir yetenektir, yeter ki keşfedilsin.” Sloganı ile harekete geçireceğimiz projemiz yeni nesli harekete geçirecek olup, sporun gelişmesini, geniş tabana yayılmasını, sağlıklı bir nesil arzusu ve bununla beraber kötü alışkanlıkları ve şiddeti önleyerek sporun birleştirici gücünü kullanacağız.

19 ilçede yetenekler gözlenecek

Söz konusu projemiz doğrultusunda Ordu İlimizin 19 İlçesinde bizlere düşen görev ve sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirerek ülkemizde sporu genç nesillere aşılamak, gençlerin spora teşvik edilmesi, yeni yetenekler kazandırmak, sporcuları doğru branşlara yönlendirmek ve bunun sonucunda Sporcu Eğitim Merkezlerine (SEM) ve Türkiye Olimpiyatlar Hazırlık Merkezlerine yeni sporcular kazandırmak en önemli hedeflerimizdir.

Bu hedefler doğrultusunda projemizin en önemli hedef kitlesi olan gençlerimize sihirli dokunuşları antrenörlerimiz eşliğinde sağlayıp Yaz Spor Okulu faaliyetlerini zenginleştirip lisanslı sporcu sayısını arttırarak kulüplerimize yeni yetenekler keşfetmeyi hedeflemekteyiz.

“Gençlik Ve Spor Bakanlığı’mızın desteği ile Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Valimiz Sayın Seddar Yavuz’un himayelerinde sürdüreceğimiz projede antrenörlerimiz ve spor uzmanlarımız tarafından yetenekleri keşfedilen sporculara en iyi sportif eğitim alma imkânı sağlayıp, spor malzemesi desteği vereceğiz” dedi.

Her çocuk bir yetenektir, yeter ki keşfedilsin projesi kapsamında; 70 antrenör, 24 spor uzmanı, 1 spor psikologu, 1 spor fizyoterapisti, 1 beslenme uzmanı görev yapacak.

 

Bu haber toplam 273 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ordunun, Yetenekleri, keşfedilecek

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler