HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Eylül 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
21 Mayıs 2019 Salı Saat: 08:56

Triatlon iptal edildi

Ünye’de iki yıldır yapılan ve bu yıl da Milli Takım Seçmelerinin yapılacağı Triatlon yarışları iptal edildi.
Triatlon iptal edildi

Türkiye Triatlon Federasyonu ve Ünye Belediyesi işbirliği ile iki yıldır gerçekleştirilen ve bu yıl 3.sü planlanan Triatlon yarışları Ünye Belediyesi tarafından bütçe yetersizliği gerekçe gösterilerek tek taraflı iptal edildi.

Triatlon sporu dünyada futboldan sonra en fazla izleyici kitlesi olan spor dalı olarak biliniyor. Görsel açıdan oldukça renkli bir spor dalı olan Triatlon sporunda yarışan sporcuların çok büyük bir hayran kitlesi de bulunuyor.

Bu yılki yarış maliyetinin 90 bin lira civarındaydı. Yarışların kente tanıtım katkısı ise milyonlarca liraya bedeldi.

2019 yılı resmi Triatlon takviminde yer alan Ünye Triatlon yarışlarında ayrıca bu yıl Milli Takım seçmeleri de gerçekleştirilecekti. 

Ünye Belediyesi tarafından 2016 ve 2017 yılında bir yıllık uğraşlar sonucu Karadeniz Bölgesi'nin tek triatlon yarışı olarak kente kazandırılan Triatlon yarışlarının kent turizmi ve tanıtımına katkısı oldukça fazlaydı. Yarışan sporcuların çoğunluğunun sosyal medyada ve kamuoyunda milyonları bulan takipçileri var. Birçok ulusal ve uluslar arası markanın sponsor olduğu bu sporcuların Karadeniz Bölgesinin tek Triatlon yarışı olan Ünye’deki yarışlarla ilgili yaptığı paylaşımlar milyonlarca kişiye ulaşıyor ve kentin tanıtımına ciddi katkı sağlıyordu. Bu tanıtım her yıl üstüne koyarak artacaktı.

Triatlon sporu dünyada futboldan sonra en fazla izleyici kitlesi olan spor dalı olarak biliniyor. Görsel açıdan oldukça renkli bir spor dalı olan Triatlon sporunda yarışan sporcuların çok büyük bir hayran kitlesi de bulunuyor.

Ünye, Triatlonda Tarihe Geçmişti

Düzenlenen Triatlon yarışları 1 gün sürüyordu. Geçtiğimiz yıl yapılan istişareler sonucu ilk kez Ünye’de denenen ve yarışların 2 güne yayılmasını sağlayan uygulamadan sonra, değişiklik tüm Türkiye genelinde kabul gördü. Böylece yarışların yapıldığı kentlerde 2 gün süren organizasyonlarla kent tanıtımına ve spora daha fazla katkı sağlanmış oldu.

Milli Takım Seçmeleri Ünye’de Yapılacaktı

2019 yılı resmi Triatlon takviminde yer alan Ünye Triatlon yarışlarında ayrıca bu yıl Milli Takım seçmeleri de gerçekleştirilecekti.  Uluslar arası standartları tamamıyla karşılayan ve hızlı bir parkur olan Ünye parkurunda bu nedenle bu yıl milli takım seçmelerinin de yapılması planlanmıştı.

Ünye Türkiye’nin En İyi İki Parkurundan Biri Seçilmişti

Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından Türkiye’nin en iyi parkurundan biri seçilen Ünye’de bu yıl 13-14 Temmuz tarihlerinde ayrıca milli takım seçmeleri de gerçekleştirilecekti. Bu kapsamda yaklaşık 500 sporcunun 3 dalda yarışacağı Triatlon yarışları 2 gün sürecekti.

Yüzme, bisiklet ve koşu olmak üzere 3 dalda komplike bir şekilde gerçekleştirilen yarışlarda aynı zamanda yabancı sporcular da yer alacaktı.

Bölgede Sporun Gelişmesine Katkı Sağlıyordu

2 yıldır gerçekleştirilen Ünye Triatlon yarışları aynı zamanda gençlerimizin de spora ilgi duymasına ciddi katkılar sağladı. İçerisinde yüzme, bisiklet ve koşu barındıran yarışlarla birlikte bölgede birçok genç Triatlon sporuna ilgi duymaya başladı. Hatta sayıları 20’yi bulan gençler kendi aralarında yıl boyunca antrenman yaparak yarışlara hazırlanıyorlardı.

Ünye Belediyesinin Kararı Tepki Topladı

Ünye Belediyesi'nin bütçe yetersizliğini gerekçe göstererek yarışları iptal etmesi sonrası gerek Ünye kamuoyundan gerekse Triatlon camiasından tepkiler gecikmedi.

Ünye kamuoyu kentin tanıtımına çok önemli katkı sağlayan yarışların iptalinin gerekçesini anlamsız bulurken, Triatlon spor ile uğraşan Türkiye genelindeki sporcular ve kulüplerden de tepkiler geldi. Ünye’nin Türkiye’nin en iyi parkurlarından biri olduğunu ve burada yarışmanın kendilerini son derece mutlu ettiğini belirten sporcular, sosyal medya hesaplarından iptalin çok yanlış olduğunu dile getirdiler.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 579 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, Triatlon, yarışları, iptal, edildi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler