HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
1 Ağustos 2019 Perşembe Saat: 20:31

Güler; Orduspor'u eski şanına döndürme gayretindeyiz

OBB Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, "Orduspor'un geçmişi, dünü, bugünü ve geleceği hakkındaki çalışmaları toparladık. Tekrardan eski şanına ve güzel günlerine getirme gayreti içindeyiz." dedi.
Güler; Orduspor'u eski şanına döndürme gayretindeyiz

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, "Orduspor'un geçmişi, dünü, bugünü ve geleceği hakkındaki çalışmaları toparladık. Tekrardan eski şanına ve güzel günlerine getirme gayreti içindeyiz." dedi.

Başkan Güler; erdemli bir nesil ve sporcu yetiştirmek istediklerini de söylerken futbolun yanı sıra diğer branşlarda da sağlam temeller atıp spor şehri olmak istediklerini de ifade etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, İstanbul'da spor basınıyla bir araya geldi. Güler, Ordu'da çok kıymet verilen Orduspor ve şehirde planlanan spor projeleriyle ilgili fikirlerini anlattı.
Orduspor'u eski günlerine döndürmek istediklerini ifade eden Mehmet Hilmi Güler, "Bizim amacımız hem hemşerilerimize hem de Türk kamuoyuna daha önceden bir efsane olarak ortaya çıkan Orduspor'umuzu tekrardan eski şanına ve güzel günlerine getirmek. Bunun için yol ve çaba içindeyiz.

Bir iddiam da Orduspor...

Daha önce, seçim öncesi benim iddialı olarak ortaya çıkarttığım bazı programlar vardı. Onlardan bir tanesi de Orduspor. Orduspor konusunda da diğer konularda olduğu gibi bilimsel ve teknik olarak çalışmalarımız sürdürüyoruz. Bundan sonra çok sağlam bir alt yapıyla Orduspor efsanesini ve Orduspor özlemini birlikte gerçekleştireceğiz. Bununla ilgili olarak diğer konularda olduğu gibi yüzeysel değil hakkını vererek iyi bir akademik çalışmayı da birlikte yaparak Türkiye geleceğini de göz önünde alarak iyi bir çalışma ortaya çıkarttık" şeklinde konuştu.

Üç kulübü birleştirmek istiyoruz
Ordu'da bulunan 3 kulübü bir araya getirmek ve yeni bir efsane ortaya çıkarmak istediklerini belirten Güler, "Buradaki temel konu birlik ve beraberlik. Yani birlikten güç doğar. Ordu'nun üç tane takımı var; efsane dediğimiz mor beyazlı Orduspor, Yeni Orduspor ve Altınordu. Benim tabi ideal olarak baktığım şey üçünün bir araya gelmesi ve güç birliği oluşturması. Tabi ki mevcut statülerini de belli bir şekilde sürdürebilmesini sağlamak. Bunla ilgili de çalışmalarımız sürüyor. Yapmak istediğimiz bu birlik beraberlikle efsanevi Orduspor'u ve Ordu'nun Orduspor özlemini ortaya çıkartmak. Dolayısıyla böyle bir birliktelikten de yeni bir efsane çıkacak. O da mor beyazlı Orduspor'umuz olacak, hedefimiz bu" şeklinde konuştu.
 
Geleceği birlikte hazırlamaya çalışıyoruz
Geleceğin Orduspor'unu ve Ordusu'nu birlikte hazırlamaya çalıştıklarına değinen Güler, "Ordu, çok iyi futbolcular ve sporcular yetiştiren bir şehir orada efsanevi futbolcular yetişti. O futbolcuların şimdi benzerlerini yeni nesilde oluşturmak istiyoruz. Tabi ideal amacımız kendi imkanlarıyla ortaya çıkan gençlerimizi erdemli bir nesil ve sporcu yetiştirmek. Dolayısıyla ayakları yere basan bilimsel ve teknik bir çalışmayla geleceğin Orduspor'unu ve Ordu'sunu birlikte hazırlamaya çalışıyoruz. diye konuştu.
 
Yöneten değil yönlendiren olacağım

Orduspor'un 3 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirecek kongresiyle ilgili de konuşan Güler, "Ben burada daha çok yöneten değil yönlendiren olacağım. İşi de bilen arkadaşlarla yapacağız. Müdahil olmak istemiyorum, işlerine karışmak istemiyorum. Herkes kendi işini yapacak. Siyasetten ve ranttan öte temiz bir spor olsun istiyoruz. Bununla ilgili de Ulu Önder Atatürk'ün bahsettiği çevik, akıllı ve ahlaklı bir gençliğin yetişmesini arzu ediyoruz."  dedi.

Amatör sporlara da önem veriyoruz
"Düşünen, üreten ve yarışan Ordu" sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Güler, "Bu sloganımız Orduspor'u ve spor faaliyetlerini de kapsayacak. Tabi ki spor sadece futbol değil. Diğer amatör dallara da büyük ağırlık veriyoruz. Zaten Ordulu gençlerin ferdi sporlardaki başarısı güreşte, boksta, karatede ve judoda faaliyetleri zaten çok iyiydi. Bunun dışında denizle olan çalışmaları kano, yelken, yüzmeyle gerçekleştiriyoruz. Burada da iddialı bir çalışmayı ortaya koyuyoruz. " ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 408 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler