HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Ağustos 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
5 Aralık 2019 Perşembe Saat: 18:16

Ünyespor'a sahip çıkılsın

Ünye 1957 Spor futbolcuları ve taraftarları Ünye Hükümet Konağı önünde basın açıklaması yaparak takımın sahipsiz kaldığını söyleyerek takıma sahip çıkılmasını istediler.
Ünyespor'a sahip çıkılsın

Ünye 1957 Spor futbolcuları ve taraftarları Ünye Hükümet Konağı önünde basın açıklaması yaparak takımın sahipsiz kaldığını, futbolcuların yatağa aç girdiğini ve insani ihtiyaçlarının bile karşılanamadığını söyleyerek takıma sahip çıkılmasını istediler.

Ünye 1957 Spor’un kongre ve kayyum süreci ile takımın sahipsiz kaldığını ifade eden takım kaptanı İsmail Karayiğit, “Biz Ünye 1957 Spor futbolcuları olarak bu durumdan çok rahatsızız. Bizi sahipsiz bıraktılar. Biz takım olarak varız, gencecik 18 tane fidan var burada. Buraya Ünye 1957 Spor armasını temsil etmek için geldiler. Ama koca bir şehirde onları ne duyan var, ne sahip çıkan var. İnsani ihtiyaçlarını bile gideremiyorlar. Yemek yiyemiyorlar. Dün yemek yiyemedikleri için antrenmana çıkamadılar. Bu şehirde kimse gelip de bu arkadaşlarımıza ne durumdasınız diye sormuyor.”dedi.

Ünyespor sevdasına sahip çıkılmıyor

Kendilerinin sadece insani ihtiyaçlarının giderilmesi ve az da olsa harçlık istediklerini ifade eden Karayiğit, “Bizim çok büyük bir beklentimiz yok. İnsani ihtiyaçlarımız, yememiz-içmemiz için destek istiyoruz. Birde bu genç arkadaşların ceplerine küçücük harçlık verdimi şu 10 günlük süreci en güzel şekilde geçirebiliriz. Ama bize ne bu şehrin ileri geleni, ne büyüklerimiz kimse sahip çıkmıyor. Bu şehirde 1957 Spor bir sevdadır. Ünyespor tarihi ile şanlı bir takımdır. Ama bu takımımıza kimse gelip sahip çıkmıyor.”dedi.

Biz Ünye'yi temsil ediyoruz

Biz Ünye’yi temsil ediyoruz, biz Ünyespor’uz. Ünyespor’u kimse yere düşürmesin ifadelerini kullanan Karayiğit açıklamasında şu ifadeleri kullandı, ”Bir kongre süreci oldu, takım kayyuma kaldı. Bu sıkıntılara rağmen yeri geldi aç yattılar. Yeri geldi sabah yemeye hiç bir şey bulamadılar. Ama herkes sahaya çıkıp aslanlar gibi mücadelesini verdi. Bekledik birileri bize sahip çıkar, el uzatır, diye. Ama şu anda bizi sahipsiz bırakıp gittiler. Bekliyoruz, birileri arar sahip çıkar, diyoruz. Ama kimseden ses çıkmıyor. Bazı arkadaşlarımız ailesiyle görüşemiyor. Telefonu dışarıdan aramalara bile kapalı. 1957 Spor’u öyle bir duruma düşürdüler. Biz Ünye’yi temsil ediyoruz, biz Ünyespor’uz. Ünyespor’u kimse yere düşürmesin. Biz de onun için onur, şeref mücadelesi veriyoruz.”

Ünye 1957 Spor oyuncusu Enes Akıncı, “Biz farklı şehirlerden geldik. Arkadaşlarımız Samsun, İstanbul gibi bir çok şehirden geldik. Ama biz Ünye’yi Ünyespor’u temsil etmeye geldik. Sahada da en iyi şekilde mücadelemizi veriyoruz. Bazı geceler gerçekten aç yatıyoruz. Bu Ünye’nin tüm insanlarının ayıbıdır. 2019’un en gelişmiş ilçesi Ünye’de 18 tane gencecik çocuklara kimse sahip çıkmıyor. Bazı geceler gerçekten aç yatıyoruz. Bir çoğumuzun telefonları kapalı. Biz şehre ihanet etmedik ki. Biz kendi şehrimiz gibi mücadele ediyoruz. Ama bir çok kişi bizi düşman belledi belli ki kimse bize sahip çıkmıyor. Ama Ünyespor’u yaşatmak için halen sahada mücadele ediyoruz. Bizim isteğimiz gerçekten arkadaşlarımızın yemesi-içmesi, ısınması, ceplerinde harçlık girsin. Bizim beklentimiz bu. Ama Ünye halkı, Ünye esnafı, Ünye’nin önde gelen işadamları bize gerçekten  sahip çıkmıyor. Biz bu mücadelenin içinde yine varız. Var olmaya devam edeceğiz.”dedi.

Ünye 1957 Spor Oney Kaplanları taraftar gurubu lideri Hasan Altun, “Önümüzde 10 günlük bir süreç var. Takım ligin ilk yarısına girecek. Arkadaşlarımızın yemek yeme, ısınma, duş alma kaygıları var. Önümüzde Çankırı deplasmanı var. Bu çocuklar Çankırı’ya nasıl gidecekler. Çankırı’ya bu çocuklar gitmeyecek, Çankırı’ya Ünye adı gidecek. Çankırı’da bu çocukların ismi zikredilmeyecek. Ünye 1957 Spor’un ismi zikredilecek. Ünye’nin adı oralarda zikredilmiyorsa bu Ünye’nin ayıdır. Siyasilerin, Kaymakamlığın ayıbıdır.  Kaymakam bey sanırım başka meşgalelerde büyük ihtimal. Kayyum sürecini uzattıkça, uzatıyor.  Şuanda takımı biri almış olsaydı bu sorunların hiç biri yaşanmayacaktı. Bu sorun Ünye ismini taşımak isteyenlerin sorunu. Bu sorun tamamen siyasal bağlantılarla, bu takımı kullananların sorunu. Bu çocuklar gurbete gittiğinde Ünye’yi nasıl anarsınız diye sorduklarında içlerinde kötü bir uhde kalmış olacak. Kimse bunu istemez, kimse Ünye isminin dışarıda bu denli kötü anılmasını kimse istemez. Kaymakamlığın, Belediyenin, mülki amirlerin bir an önce bu konuya el atmalarını istiyoruz. Beklenti çok afaki bir beklenti değil. Geçen yıl paralar verilmiyor diye protestolar yapılıyordu Bu yıl takım aç diye protesto yapılıyor. Düştüğümüz durum bu. Bizi bu duruma düşünlerden Allah belasını versin diyoruz. Bizi bu takımla beraber bölenlerin de Allah belasını versin. Bizi bu takımlara karşı düşman belleyen insanların da Allah belasını versin. Biz sesimizi duyuracağız. Çankırı dönüşü bu sahada her şey daha güzel olacağına inanıyoruz.”dedi. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 334 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünyespor'a, sahip, çıkılsın

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler