HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
29 Şubat 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
6 Aralık 2019 Cuma Saat: 21:11

Ünyespor'un ihtiyaçlarını Kaymakamlık ve Belediye karşılayacak

Ünye Kaymakamı Güney ve Belediye Başkanı yaşanan süreçte 1957 Spor’daki futbolcuların yeme-içme ve insani ihtiyaçlarının Kaymakamlık ve Belediye tarafından karşılanacağını ifade ettiler.
Ünyespor'un ihtiyaçlarını Kaymakamlık ve Belediye karşılayacak

Diğer taraftan futbolcuların ve kulüp çalışanlarının maaş, prim, alacak gibi konularındaki muhatabının Ünye Kaymakamlığı veya Ünye Belediyesinin olmadığı ifade edilerek bunların göreve gelecek yeni yönetimin meselesi olduğuna işaret edildi.

Bir dizi incelemede bulunmak üzere Cevizdere tesislerine giden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ordu Gençlik Hizmetlrir ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ünye Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Aydın Kuyumcu Ünye 1957 Spor futbolcularını ziyaret etti.

Ziyaretin 1957 Spor’u bir gün önce yaptığı protesto ile ilgisinin olmadığını, Cevizdere’deki incelemelerin ardından geliştiğini ifade eden Ünye Kaymakamı Güney ve Belediye Başkanı Tavlı, Kayyum atamasının mahkeme tarafından gerçekleştiğini, bununda zaman alacağını hatırlatarak bu süreçte 1957 Spor’daki futbolcuların yeme-içme ve insani ihtiyaçlarının Kaymakamlık ve Belediye tarafından karşılanacağını ifade ettiler.

Maaş, prim, alacak vb. konular gelecek yönetimin sorunu

Diğer taraftan futbolcuların ve kulüp çalışanlarının maaş, prim, alacak gibi konuların muhatabının Ünye Kaymakamlığı veya Ünye Belediyesinin olmadığı ifade edilerek bunların göreve gelecek yeni yönetimin meselesi olduğu ifade edildi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye 1957 Spor’un Çankırı’da oynayacağı deplasmanda gidiş-geliş ile ilgili harcamalarında destek olacaklarını ifade etti.

Bu kapsamda ilk etapta futbolcuların kapanan telefon faturalarının ödenmesi, yeme-içme gibi bazı giderlerinin karşılanması için Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi destek olacak.

Takımı ligde tutmaya çalışacağız

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ziyarette, “Mevcut yönetim olağanüstü kongre kararı aldı. İlkinde çoğunluk sağlanamadı, ikincisinde de yönetim oluşmadı. Ama mevcut yönetim devam ediyor. Herkes kayyum atanmasıyla ilgili süreçten bahsediyor. Fakat şuan itibariyle bizim Kaymakamlık olarak kayyum atamamız veya birisini belirlememiz mümkün değil. Kayyumu mahkeme atıyor. Süreçte bir kaç ay sürüyor. Ama bizler Ünye 1957 Spor’un gerek kaymakamlık gerek belediye olarak, gerekse halk olarak sahip çıkacağız. Ancak ekonomik zorluklar spor kulüplerinde olduğu gibi ekonomik sıkıntı her yerde yaşandığında mütevazi imkanlarla bu sezonu ligde kalacak şekilde sürdürebilecek bir ortamı, şartları oluşturmaya çalışacağız. Bir kaç haftadır zorluk yaşadığınızı, sıkıntınızı biliyoruz. Yeni yönetimin oluşmasıyla ilgili bizler işbirliği içerisinde yeni yönetimi oluşturacağız. Endişe etmeyin. Sizlerin katkılarıyla bizler size hamilik yapacak bir yönetim oluşturmaya çalışacağız. Ama siz de sahada bizimle olun. Elimizi güçlendirin” dedi.

Bu işler atmayla, sıkmayla olmuyor

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “ Ünye’nin gönlünün, rızasının oluştuğu, Ünyespor’a eski sevginin oluştuğu bir ortam için gayret içerisindeyiz. Çünkü biz bunu bir yıl öncesinde yaptık, bir noktaya getirdik ama maalesef kulübü alan arkadaşlarımız kendilerine duydukları yüksek özgüvenden dolayı bugün bulunduğumuz noktaya getirdiler. Anlaşılıyor ki bu takımı birilerinin tek başına götüreceği, yürütebileceği bir iş olmadığı ortada. Öyle atmayla, sıkmayla olmuyor bu işler. Demek ki birlikte, beraber, Ünye’nin değerleriyle bu işi yürütmek lazım. Ünye’nin kabul ettiği şekliyle yönetmek lazım. Yoksa kendi başınıza yönetimi alır ben yürütürüm derseniz, yalnız başınıza kaldığınızda takım da bu halde olur. Onun için inşallah bundan sonraki süreçte geçen yıl tekrarlanan bu hatayı, ki geçmişte de bunların aynıları yaşandı, inşallah daha tekrar yapmadan birlik ve bütünlük sağlayacak bir arkadaşla birlikte bizde yanında olarak tekrar sürmesine vesile oluruz diyoruz” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 423 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler