HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
24 Şubat 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
20 Ocak 2020 Pazartesi Saat: 20:08

Amatör kulüpler sorunlarını Kaymakam’a ilettiler

Ünye’de faaliyet gösteren yedi amatör spor kulübü başkan ve yöneticileri Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i ziyarete ederek Ünye’de amatör futbol kulüplerinin sorun ve çözümlerini masaya yatırdılar.
Amatör kulüpler sorunlarını Kaymakam’a ilettiler

Ünye’de faaliyet gösteren yedi amatör spor kulübü başkan ve yöneticileri Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i ziyaret etti.

Amatör spor kulüpleri ziyarette, Ünye’de amatör spor kulüpleri için tesisleşme, alt yapı sorunu gibi sorunlarını ifade ederek sorunların çözümü için önerilerde bulunularak karşılıklı fikir alışverişi yapıldı.

Sıkıntılar hepimizin malumu

Ziyarette Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney yaptığı açıklamada, “Futbol çok sevilen ilgi gören bir spor branşı. Bir çok branş gelişip, bir çok branşta başarılar elde edilmekle birlikte futbolun bu konudaki öncü rolü ortada. Türk futbolunda yaşanan genel sıkıntılar gerek mali, gerek altyapı gerek sürdürebilirlik noktasında yaşanan genel sıkıntılar hepimizin malumu.”dedi.

Alt yapıdan sporcu gelmiyor

Kulüplerin alt yapı noktasında eksiklerinin olduğunu ifade eden Kaymakam Güney, “Kulüp yöneticilerinden hocalara kadar yeri geldi çocuklarının nafakalarından eksilterek siz buralara ciddi paralar aktardınız. Ama baktığımızda birçok ilden büyük olan ve 10 binlerce genci olan ilçemiz ve hinterlandında BAL liginde bile güçlü bir şekilde mücadele edecek bir kadroyu bile tesis edebilecek altyapıdan gelen sporcularımız yok. Yani altyapı ile takım arasında organik bir bağ olmasa bile sistematik olarak bir mantıki bağın oluşması gerekiyor.”dedi.

Eksik ve sorunlarımızı görüşelim istedik

Ünye 1957 Spor’un Ünye’deki tüm amatör futbol kulüplerinin sporcu vererek oluşmasını arzuladığını ifade eden Kaymakam Güney, “Geçmiş ezberlerimizi bir tarafa bırakmamız lazım. Bir faaliyet alanının sürdürülebilir olması için yapılan faaliyetin kendini karşılaması ve o faaliyet alanından elde ettiği gelirlerle ayakta durması gerekiyor. Futbol endüstrisi diyoruz, amatöründen, en üst liglere kadar baktığımızda bir bütçe gerektiriyor. Demek ki bizim bu yapıyı öyle kurgulamamız lazım ki kendi elde ettiği gelir ile harcadıklarını karşılaması hatta sürdürülebilir olması için bir parça kar etmesi gerekiyor.  Onun için biz bugün hem bir arada dertleşmek, tesisleşme noktasında, organizasyonlar noktasında ne eksiğimiz var nerede yanlış yapıyoruz. Nasıl birlikte hareket edebiliyoruzu konuşmak için bir aradayız.”dedi. 

Bu haber toplam 144 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler