HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Temmuz 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
26 Mart 2020 Perşembe Saat: 13:34

Eşim kendi arazisinde olduğu halde tutuklandı

Mahkemenin, çöp nöbeti tutulan çadır bölgesine 300 metre yaklaşmama cezası verdiği İlküvez Mahallesi bölge sakinlerinden Emine Elik, kendine ait arazide bulunduğu sırada cezasını ihlal ettiği gerekçesiyle tutuklandı.
Eşim kendi arazisinde olduğu halde tutuklandı

Emine Elik’in eşi İbrahim Elik, çöp nöbeti tutulan çadırın kurulduğu arazinin eşine ait olduğunu belirterek, “Eşim kendi arazisinde bulunuyordu. Buna rağmen tutuklandı” dedi.

            

Yaklaşık beş aydır çöp tesisinin sularına ve ormana verdiği zararların kendilerini rahatsız ettiğini vurgulayarak çadır direnişi başlatan İlküvezliler, virüs salgını nedeniyle çadırda 3-5 kişiyle nöbet tutmaya devam ediyordu. 24.03.2020 Salı günü çadırın yıkılacağı duyumu üzerine çadır alanında toplanan İlküvezliler içinden Emine Elik tutuklandı.

“Tesise yanaşmama cezasını ihlal”

Çadır direnişinin önemli isimlerinden olan Emine Elik, Ordu Valisinin köylülerle yaptığı toplantıda kendileri için söylenen “Şov yapıyorsunuz” ifadesine alındıklarını belirterek, Ünye’de yapılan basın açıklamasında Ordu Valisine seslenerek tepki göstermişti. Emine Elik hakkında daha önce mahkeme tarafından tesise 300 metreden fazla yaklaşmama cezası verilmişti. Tutuklanma gerekçesi de “mahkeme kararını ihlal” olarak gösterildi.

Mahkeme Kararı

Emine Elik hakkında verilen karara göre Emine Elik, iş ve çalışma hürriyetini ihlal, hakaret ve daha önce verilen çöp tesisine 300 metre yaklaşmama cezasını, tesise 10 metre yaklaşarak ihlal etme suçlarından tutuklandı.

Hakaret etmedi, toprak bizim

Emine Elik’in eşi İbrahim Elik, “Çöp tesisinin bulunduğu köydeniz. Çadır kurulan arazi bizim. Toprak eşime ait. Babasından kaldı. Eşim arazisi üzerinde bulunduğu için tutuklandı. Eşim kimseye hakaret etmedi, sürtüşmedi.

Çöpün bizi zehirlemesine izin vermeyeceğiz

Toprağımıza, suyumuza sahip çıkıyoruz. Burası bizim vatanımız. Suçumuzun ne olduğunu bilmiyoruz. Doğa katliamı var, mücadele ediyoruz. Serbest kalması gerekir.Eşim hakkında daha önce tesise 300 metreden fazla yaklaşmama cezası verildi. Buna itiraz ettik, üst mahkeme daha karar vermedi. Buna rağmen mahkeme kararını ihlal ettiği iddia ediliyor. Tahliye talepli dilekçemizi avukatımız aracılığıyla verdik” dedi.

Bu haber toplam 630 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Eşim, kendi, arazisinde, olduğu, halde, tutuklandı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler