HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
10 Temmuz 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
27 Mayıs 2020 Çarşamba Saat: 16:54

Adıgüzel’den mera parasına tepki!

Meralar için hayvan sahiplerinden para istenmesine tepki gösteren CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, bölgeye gelecek mevsimlik işçilerin ulaşım masraflarının devlet tarafından karşılanması gerektiğini söyledi.
Adıgüzel’den mera parasına tepki!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel yaptığı açıklama ile meralar için hayvancılardan para istenmesine tepki gösterdi. Ayrıca geçici tarım işçilerinin ulaşımı için de önerisini dillendiren Adıgüzel açıklamasında şunları dile getirdi:

“AKP hükümeti 18 yıllık iktidarında olağanüstü borçlanma ve özelleştirme gelirlerine rağmen bugün nakit sıkıntısı çekiyor. Ekonomik tedbir adı altında hayata geçirilenler ise nedense hep vatandaşa yük bindiren cinsten tedbirler.

Şimdi meralardan hayvan başına para istiyorlar. Büyük hayvan çiftlikleri dışında doğal yollarla hayvancılık yapan insanımızın durumu zaten ortada iken meraları paralı yapmak hayvancılığı tamamen çiftliklere kapatmaktır.

Meralarda otlayan hayvanlardan para isteyen hükümetin o hayvanların doğaya katkısını düşünmesi gerekir. O zaman hayvancılar da hükümetten gübre parası istesinler. Ya da arıcılarımız da, taşıdıkları polen başına ücret talep etsinler. İşte meralardan para istenmesi bu kadar saçmadır.

Utanmasalar soluğumuz havadan bile vergi isteyecekler.

Tarımda önümüzdeki günler salgı süreci nedeniyle önemli bir sıkıntıya gebedir. Fındık toplamaya bölge dışından gelecek vatandaşlarımızın ulaşımında giderleri iki misline çıkacaktır. Çünkü %50 yolcu taşıma sınırı var. Bu masrafların günlük işçi ücretlerine yansımaması ve fındık maliyetlerini arttırmaması için bölge dışından gelen vatandaşlarımızın ulaşım giderlerinin yarısı devlet tarafından finanse edilmelidir. Bu şekilde de fındık üreticisinin maliyetine yansıması önlenmiş olur. Yine bu ve bunun gibi salgın süreci nedeniyle fındık hasatında olası problemler şimdiden masaya yatırılmalıdır. Ve yine son söz; 2020 fındığı için taban fiyat 25 TL’nin altında asla olmamalıdır.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 292 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel’den, mera, parasına, tepki!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler