HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat
20 Kasım 2020 Cuma Saat: 17:11

Sözleşmeli tarım ürünleri satın alındı

Üretimi teşvik etmek ve tarımsal ürünlerden daha çok katma değer elde etmek amacıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından başlatılan “Sözleşmeli Tarım Modeli” kapsamında ilk ürünler üreticilerden s
Sözleşmeli tarım ürünleri satın alındı

Gürgentepe ilçesinde üreticilerin sadece kendi ihtiyaçları kadar ekimi yapılan çoban fasulyesinin üretiminin yaygınlaştırılması ve artırılması için Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve DOKAP iş birliğinde 19 üretici için 20 dekar alanda kurulumu yapılan ve ORTAR A.Ş. tarafından alım garantisi verilen çoban fasulyeleri düzenlenen programla üreticilerden alındı.  Alımı gerçekleştirilen ürünler ORTAR A.Ş.nin yöresel ürün büfeleri ile www.orduorganikpazar.com internet sitesinden satışa sunulacak.

 

Üreten herkesi destekliyoruz

 

Tarıma verilen desteklerin yanında, uygulamaya konulan sözleşmeli tarım modeliyle üretilen ürünler için alım garantisinin verildiğini söyleyen ORTAR A.Ş. Genel Müdürü Sancar Eser, “Alım garantisi kapsamındakiürünlerinizi sizlerden alıyoruz. Bu yıl başladığımız sözleşmeli tarım modeli uygulamasını gelecek yıl daha da artırmak istiyoruz. Sizler yeter ki üretin. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve bizler her zaman sizi destekleyeceğiz. Ayrıca kuracağımız yöresel lezzet akademisinde bu fasulyeler için ayrı ayrı lezzetler ortaya çıkaracağız. Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçemizde üreten kadınlarımıza, üreticilerimize desteğimiz dün olduğu gibi bundan sonra da artarak devam edecek”

 

ÜRÜNLERİNİZE ALIM GARANTİSİ VERİYORUZ

 

Ürün çeşitliğinin artırılması ve üreticilere ilave gelir kapısının açılması için çalışmalar gerçekleştirildiğini söyleyen Gürgentepe İlçe Tarım Müdürü Murat Kuzu, “Sözleşmeli tarım modeli üreticilerimiz için çok önemli. Bugün burada 10-20 kg olan ürünlerinizi seneye 100-200 kg olarak üretelim. Sizler yeter ki üretin. Burada sizleri destekleyen Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü var. Bu konuda içiniz rahat olsun. Biz sizlerin yanındayız. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibi sizlerin yanında. Sizler rahat olun ve sadece üretime odaklanın” dedi.

Ünye KENT HABER /BÜLTEN

 

 

Bu haber toplam 386 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Sözleşmeli, tarım, ürünleri, satın, alındı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler