HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Mart 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
20 Kasım 2020 Cuma Saat: 18:07

‘Gurbetten sılaya vefa projesi’ ünye’de..

Ankara Ünyeliler Derneği’nin “Gurbetten Sılaya Vefa Projesi” kapsamında Dernek yönetimi, Ünye’deki STK başkan ve yöneticileri, gençler ve basın mensupları ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuldu.
‘Gurbetten sılaya vefa projesi’ ünye’de..

Ankara Ünyeliler Derneği Başkanı İsa Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri Ünye’deki sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, gençler ve basın mensupları ile istişare toplantısı düzenledi.

Koronavirüstedbileri nedeniyle toplantıyı az katılım ile farklı saatlerde yapan Ankara Ünyeliler Derneği yönetimi İçişleri Bakanlığı’na hazırlayacakları raporu sunacaklar.

Amacımız, Ünye’nin kadirşinas kültürünün sürdürülebilirliğini sağlamak

Ankara Ünyeliler Derneği Genel Sekreteri Sebahattin Yıldırım toplantıda yaptığı açıklamada, “Burada Ankara Ünyeliler Derneği olarak “Gurbetten Sılaya Vefa Projesi” kapsamında Ünye’deki basın mensuplarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı düzenlemek istedik. Gurbetten Sılaya Vefa Projesi kapsamında projemizin Ünye ayağının ana hedefi; Ünye’nin kadirşinas kültürünün sürdürülebilirliğinin sağlanması, bunun gelecek nesillere aktarılmasına katkı yapılmasıdır. Burada Ünye’nin doğa, kültür, turizm, el sanatları, spor alanlarındaki kültürünü nesiller boyu yaşatmak için elimizden geldiği kadar çaba harcamaya çalıştık.”dedi.

Pandemi sürecinde sıkıntı yaşadık

Ünye’de gerçekleştirdikleri istişareler sonucu elde edecekleri sonuçlarla ilgili rapor hazırlayıp İçişleri Bakanlığına sunacaklarını vurgulayan Yıldırım, “ Projenin Ankara ayağında ise yine buna yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. Bu konuda Ankara’da toplantılar, seminerler gerçekleştirdik. Ancak Ünye’de düzenlemek istediğimiz birçok programda Pandemi nedeniyle sıkıntı yaşadık. STK’larımızla bir araya geldik ve istişarelerde bulunduk. Bu istişalerden elde edeceğimiz raporu hem proje kapsamında İçişleri Bakanlığımıza hem de Ünye’deki yetkililere sunacağız.”diye konuştu.

Üç aşamalı program düzenledik

Toplantı programlarında Ünye ile ilgili fikir alışverişlerinin gerçekleştiğini vurgulayan Ankara Ünyeliler Derneği Başkanı İsa Korkmaz, “Gurbetten Sılaya Vefa Projesi kapsamında bugün Ünye’de 3 aşamalı program yaptık. STK başkanlarıyla başladığımız toplantı dizisine gençlerle devam ettik. İki toplantıda görüşler aldık. Toplantılarımızın üçüncüsünü basın mensuplarıyla gerçekleştirdik. Projemiz kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Ünye’nin tarihi, kültürü ve güzelliklerini paylaşmak adına bir araya geldik. Katılım sağlayanlara teşekkür ediyorum.”dedi.

Ünye KENT HABER

Bu haber toplam 474 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ‘Gurbetten, sılaya, vefa, projesi’, ünye’de..

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler