HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Ocak 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
27 Kasım 2020 Cuma Saat: 11:28

“Her yere teker teker liman yapılmaz!”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, “Her yere teker teker liman yapılmaz!” diyerek Ordu’nun limanın yerinin Ünye Limanı olduğunu belirtti ve il genelinde yapılan farklı açıklamalara son noktayı koydu.
“Her yere teker teker liman yapılmaz!”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Musa Özgür Kıroğlu’nun Moderatörlüğünde, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın yorumlarıyla Oney Flash FM’de Haftanın Yorumu programına canlı yayında telefon bağlantısı gerçekleşti.

Ünye üzerine merak edilenlerin cevaplandığı programda Başkan Hilmi Güler, Ordu’nun limanın yerinin Ünye olduğunu vurgulayarak, il genelinde yapılan bazı açıklamalara ve yorumlara son noktayı koydu.

Güler, konuya ilişkin şu çarpıcı açıklamayı yaptı:

“Ordu, dünyanın fındık üreten şehri. Buna karşılık tane fındığı denizden ihraç edilmiyor. Ünye limanımızda bundan faydalanamıyor. En büyük meselem fındığa sahip çıktığımız gibi, fındık fiyatlarının 2 yıldır netleşmesiyle birlikte fındığın katma değeri yüksek bize gelir getirecek hale getirmemiz lazım.

Bizim en büyük farklılığımız Ordu, Ünye, Fatsa ayrımı yapmıyoruz. Ordu denince bir ilimiz var. Şu an da Türkiye’de faaliyetleriyle, gelişmeleriyle çok dikkati çeken bir ilimiz.

Burada çekişmelere gerek yok. Burada liman konusunun yeri belli. Altınordu ilçesi hem teknolojide, hem turizmde, hem sanayide kalkınıyor. Bunun hep planlaması var. Fatsa’nın durumu var,  Ünye’nin durumu var, Gülyalı’nın durumu var. Arka ilçelerin ayrı ayrı durumu var. Bunların hepsi planlama neticesinde ortaya çıkıyor.

OTSO Başkanı Servet Şahin beyle de görüşüyoruz, arkadaşlarla da görüşüyoruz. Herkesin fikrine saygımız var, onlar da fikirlerini ortaya koyacaklar. Bizim en büyük özelliğimiz demokratik bir şekilde tartışmaya açmak, her şeyi tartışmak, değerlendirmek.

Büyükşehir olarak bu planlamayı yapıyoruz zaten. Burada Ünye Limanıyla ilgili olan çalışma, Çevre Yoluyla ve aynı zamanda da Akdeniz Karadeniz Yolu’yla bağlantısı olacak çalışmalar. Hem Akdeniz Karadeniz yolu, hem Akkuş yolu, hem Gürgentepe’den Fatsa’ya inen yollar, bunların hepsi bizim klasik bilginin dışında ele aldığımız, bilimsel ve teknik çalışmalar. Bizim farkımız bu.

-“Ben alışılmış, eleştirilen, tipik siyasetçilerden değilim”-

Ben alışılmış, eleştirilen, tipik siyasetçilerden değilim. Bilime, tekniğe dayalı ve aynı zamanda vicdanımı da devreye koyan biriyim. Dolayısıyla hepimiz değerlendirip, tartışıyoruz. Planlamasıyla Ankara’da hükümetimizle, Bakanlarımızla bunları görüşüyoruz. Cumhurbaşkanımızın bütün bu çalışmalardan haberi var. Ayrıca bizim kendimize ait bir meclisimiz var seçilmiş kişilerden oluşan. Mecliste de bunları tartışıyoruz. Fizibiliteleri yapılıyor ve buna göre gidiyor.

Her yere teker teker liman yapılamaz ki. Ünye limanımız var. Onun dışında ayrıca bizim yat limanı şekline sokacağımız balıkçı barınaklarımız var. 8 tane. Bunlar da devreye girecek.

Ünye Limanı bütün yapılan çalışmaların toplamından daha büyük bir yatırım. Sadece Ünye’nin Ordu’nun değil,  Karadeniz Bölgesi’nde başlı başına bir çalışma haline gelecek. Liman çalışmamızın proje aşaması bitti, şimdi ihaleye çıkılacak. Bu liman yapıldığında ekonomiye çok büyük bir katkısı olacak. Buradaki çalışma Karadeniz-Akdeniz Yolu ve çevre yoluyla bağlantılı bir liman olacak.”

 Ünye KENT Haber

 

 

 

 

Bu haber toplam 955 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Her, yere, teker, liman, yapılmaz!”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler