HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Ocak 2021 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
27 Kasım 2020 Cuma Saat: 12:59

Kavşak çalışmalarında sıra Ünye’de…

Altınordu ilçesinde yaptıkları kavşak çalışmalarında trafik akışında başarı elde ettiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, “Şimdi de Ünye’de yapıyoruz. Trafik Ünye’de çok rahat bir şekilde akacak.”
Kavşak çalışmalarında sıra Ünye’de…

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Musa Özgür Kıroğlu’nun Moderatörlüğünde, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın yorumlarıyla Oney Flash FM’de Haftanın Yorumu programına canlı yayında telefon bağlantısı gerçekleşti.

Başkan Hilmi Güler, Ünye ilçesinde trafik sorununa dikkat çekti.

Çağdaş şehircilikte en önemli unsurun trafiğin rahat bir şekilde akması olduğunu vurgulayan Başkan Hilmi Güler, “Hedefimiz trafiğin hiç durmadan ışıklıkların kontrolüyle akışı sağlamak oldu. Uzman arkadaşlarımızla birlikte bu çalışmayı geliştirdik. Altınordu’da 6 adet kavşak yenileme çalışması yaptık. Şimdide Ünye’de yapıyoruz.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Ünye’de kavşak çalışmasının ilk olarak Sanayi Sitesi Kavşağı’nda başladığını, bundan sonra Niksar Yolu’nda, sahil yolunda da uygulanacağını belirterek, şunları söyledi:

“Trafik gayet rahat ve çağdaş bir şekilde akması lazım.Altınordu’da 6 tane kavşak yaptık. Şimdi de Ünye’de sanayi kavşağında bu çalışmayı yapıyoruz. Onu ele aldık ve arkadaşlarımızla o çalışmayı şöyle yapıyoruz. Kavşaklara eskiden bir göbek yapılıyordu. Etrafından dönerek geçiliyordu. Şimdi araba sayısı falan da arttığı için burada tıkanıklık yapıyor. Yeni bir yaklaşım ortaya koyduk. Trafik hiç durmadan yolda ışıklarla kontrol ederek sağa sola hiçbir zaman durmadan trafiğin akışını sağlayan yeni bir yaklaşım. Bu bizim Ordu tipi bir çalışma oldu. Burada uzaman arkadaşlarımızla beraber oturduk ve bu sistemi geliştirdik. Altınordu’da bunu çok başarılı bir şekilde uyguladık. Bundan sonra şimdi biz bunu Ünye’ye uygulamak istiyoruz.

Ünye Devlet Hastanesi önünde düşünen battı çıktı modeli vardı. Battı çıktının bazı şeyleri var. Yani buna sadece biz karar vermiyoruz. Karayolları da buna fikir beyan ettiği için buradaki tartışmalarda onların görüşünü tabi ki almak durumundayız. Biz Sanayi Kavşağını rahatlattıktan sonra Niksar Yolunda bunu yapacağız. Sahil yolunda da tıkanıklıklar var. Buraları da aşacağız ve inşallah trafik Ünye’de çok rahat bir şekilde akacak. Bundan hem biz çağdaş şehircilik olarak payımızı alacağız, hem de Ünyeliler çağdaş bir trafik akışına kavuşmuş olacaklar.

Ünye Belediyesi ile çok güzel uyumumuz var. HüseyinTavlı bey olsun, arkadaşlar olsun. Bu bütünlük içinde her yere dokunacağız.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 484 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler