HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Mart 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
23 Aralık 2020 Çarşamba Saat: 15:13

2020 yılında ilçelere ağırlık verildi!

2020 yılında ilçelere ağırlık verdiklerini ve yoğun bir dönem geçirdiklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, 2012 yılında da çalışmaların süreceğini belirtti.
2020 yılında ilçelere ağırlık verildi!

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak 2020 yılında ilçelere ağırlık verdiklerini ve yoğun bir dönem geçirdiklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, çalışmaları şöyle dile getirdi;

“19 ilçede adil bir şekilde onların da kalkınmasına Büyükşehir olarak katkıda bulunmak istiyoruz. En uzak ilçelere kadar hepsi bizim ilgi alanımızda. Buralara uzak olmamız bizim için mazeret değil. Oralara da hizmeti götürmemiz lazım. Her yerde sorunlara anında müdahale edebilecek ekipler oluşturuyoruz. Kentiyle gurur duyan bir halk oluşturmak için projeleri halka mal etmeye gayret gösteriyoruz.

İlimizde 155 turistik nokta belirlendi

155 tane turistik nokta tespit ettik. Kar festivalleri ile bütün yaylalarımızı harekete geçirmeye başladık. Çambaşı yaylamız yaptığımız çalışmalarla dünya çapında dikkat çekti. Orada otel inşaatımız sürüyor. Onun dışında Mesudiye’nin Keyfalan’ı, Akkuş’un Argan’ı, Kumru’nun Ericek Yaylası’nı devreye sokmaya çalışıyoruz. Buradaki ekonominin canlanması ve bu güzelliklerin dünyaya duyurulması çok önemli.

 

“Projelerimizi kendimiz yapıyoruz”

Belediyelerin, projelerini hizmet alımı yoluyla para harcayarak gerçekleştirdiğine işaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler,“Biz, göreve gelince Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı’nı kurduk. Ve projelerimizi kendimiz yapmaya başladık.” dedi.

 

Türkiye’de Belediyeler projelerini hizmet alımı yoluyla gerçekleştirir. Dolayısıyla her hazırlanan proje için bütçesinden para harcar. Bu da bütçe açısından bakıldığında büyük rakamlara tekabül eder. Biz, göreve gelince projeleri dışarıdan yaptırmak yerine; Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı’nı kurduk. Ve projelerimizi kendimiz yapmaya başladık.

Rahatlıkla söyleyebilirim ki, Türkiye’de projelerini yüzde 95 oranında kendisi üreten ve hazırlayan Belediyeyiz. Büyükşehir olarak, sadece kendi projelerimizi değil, daire başkanlıklarımızın, ilçe belediyelerimizin, hatta milli Eğitim, Diyanet, Gençlik Spor gibi kamu kurumlarının da projelerini hazırladık.

Asıl ve en önemli noktaya aktarayım: 20 ayda sadece 6’sı hizmet alımı yoluyla 196 proje hazırlamışız. Tam takım bir proje dışarıdan hizmet alımı yoluyla yaptırılırsa büyük rakamlara mal olur. Yaptığımız bu 196 projenin tamamını dışarıdan hizmet alımı yoluyla yaptırmış olsaydık, yaklaşık 25 milyon lira harcayacaktık. Ama biz bu 196 projeyi kendi içimizde yaptırarak toplam 1 milyon 800 bin lira harcadık. 25 milyon nerede, 1 milyon 800 bin lira nerede? Dışarıya yaptırmıyoruz, biz yapıyoruz. Yani projelerde ziyan olan bir para yok. Ben yönetmiyorum yönlendiriyorum. Burada herkesin kendi yetkisi var. Hepsi direkt kaleye oynuyor. Süratli iş yapmamızın sebebi de bu. Herkesin yetkisi var. Aynı zamanda hata yapma hakkı da var. Sonuca giden bir takım oluşturduk. 24 saat esaslı çalışıyoruz. Bundan da büyük zevk alıyoruz çünkü biz hayatımızı Ordu’ya vakfettik. Biz farklılığımızı ortaya koyuyoruz. Bu farkındalığın da herkes tarafından görülmesini arzu ederiz”

 

Güler: Yıkıcı eleştirilere zaman harcamıyoruz

Eleştiriye açık olduklarını ancak yıkıcı eleştirileri asla ciddiye almadıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, bunlar için harcayacak zamanlarının olmadığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, ulusal basında özellikle bir medya grubunun kendilerini hedef alan yayınlarını da değerlendirdi. Eleştiriye açık olduklarını ancak yıkıcı eleştirileri asla ciddiye almadıklarını da vurgulayarak şunları söyledi:

Taraflı ve yandaşlık çerçevesinde eleştiri yapılıyor

“Ben eleştirileri yapıcı olarak almaya çalışıyorum. Yani eğer biri eleştiriyorsa önce kendime bir empati yaparım. Onun açısından olayları değerlendirmeye çalışıyorum. Dolayısıyla hatamız varsa düzeltiyoruz. Ama son zamanlarda yapılan eleştiriler yıkıcı oluyor. Taraflı ve yandaşlık çerçevesinde yapılıyor. Son günlerde 13 kişinin özel kalem üzerinden memuriyete geçtiği iddiaları var. Bunlar artık eleştiri değil, yanlış bilgi oluyor. Tabi ki o zaman da bu konuyu düzeltmek gerekiyor. Düzeltiyoruz da. Sonra bu kaynaklar bizden özür diliyor.

30 Büyükşehir var, merkeze bizi çekiyorlar

Türkiye’de 30 Büyükşehir var. Ancak olayların merkezine hep bizi çekiyorlar. Bunları sorgulamak lazım. Buna benzer yıkıcı eleştiriler haricinde yapılan eleştirilere ben pek cevap vermek istemiyorum. Maalesef bazı kaynakların çıkarlarına dokunulmuş kimseler olduğunu hissediyorum ki bizlere gelen bilgiler de bu yönde. Çünkü o haberleri yapanlarla görüşüldüğünde biz doğrusunu yazdık diyorlar, ancak küçük bir dokunuş ile hemen değişebiliyorlar. Biz onların kim olduklarını gayet iyi biliyoruz. Ama dediğimiz gibi onlara ayıracak zamanımız yok. Biz kartal gibi yüksekten uçmaya devam ediyoruz. Biz lafla değil yaptığımız işlerle cevap veriyoruz. Ancak son yapılan bu karalama kampanyasını halkımızın da desteği ile düzelttiler. İnşallah onlara da bunlar ders olur”

2021 Ordu’nun turizm yılı olacak

Artık insanların şehir merkezlerinden bıktığına, doğa ortamında rahat bir nefes almak istediğine işaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, “Yeni kurduğumuz ORTUR şirketimiz devreye giriyor. Ordu’nun bütün güzelliklerini bu şirketimiz dünyaya tanıtacak.” dedi.

Ordu’da turizm çalışmalarına ağırlık vereceklerini ve bu amaçla iştirak şirketi ORTUR’un güzel çalışmalara imza atacağını da kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, konuyla ilgili olarak şöyle dedi; 

“Ordu’nun güzelliklerini fotoğraf karelerine ve tablolara sığdıramazsınız. O kadar güzel bir kent. Ordu’nun bu güzelliklerini bir çekim merkezi olarak avantaja çevirmek istiyoruz. Artık insanlar şehir merkezlerinden bunalmış ve doğa ortamında rahat bir nefes almak istiyor. İşte tam bu noktada yeni kurduğumuz ORTUR şirketimiz devreye giriyor. Ordu’nun bütün güzelliklerini bu şirketimiz dünyaya tanıtacak. Bu şirketimiz vasıtasıyla kurduğumuz tesislerimiz yerli ve yabancı turistleri ağırlayacak.

Ordu bu konuda kabuğunu kırdı

Ayrıca birçok alanda eğitim çalışmaları verecek. Ayrıca 19 ilçemizin kaynaklarının doğru kullanılması konusunda bu şirketimiz aktif rol oynayarak bunların tanıtımı ve satışı konusunda çalışmalar yapacak. Bu çalışmalarımızın tümünü bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Bunları tek tek düşünerek sistemli olarak geliştiriyoruz. Şehrimizin dört bir noktasındaki güzelliklerin görülmesi için gelen vatandaşlarımızın buralarda geçireceği zaman kadar onların yeme ve içme konusunda yardımcı olunması gerekiyor. Bu noktada devreye ORTUR şirketi giriyor. Tüm bunlar bizim sistemsel çalışmalarımızın bir ürünü Ordu bu konuda artık kabuğunu kırdı. İnanıyorum ki Ordu turizmi yapılacak yeni yatırım hamleleri adından sıkça söz ettirecektir.

Büyükşehir kışa hazır

Büyükşehir kış ekiplerinin geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yeni kış sezonuna hazır olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler,“94 kritik noktada ekiplerimiz gece gündüz teyakkuzda.” dedi.

Kış mevsimine hazır olduklarını da vurgulayan Hilmi Güler, “Ordu’nun 19 ilçesini 4 bölgeye böldük. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ekiplerimiz yeni kış sezonuna hazır bir şekilde bekliyor. 94 kritik noktada ekiplerimiz hazır şekilde bekliyor. 479 araç ve ekipmanla ekiplerimiz çalışmalarını gerçekleştirecek. 1.000 ton kadar da kaya tuzu aldık. Kış hazırlıklarımız devam ediyor. Herkes nerede ne yapacağını çok iyi biliyor.  Büyükşehir Belediyesi olarak kış sezonuna hazırız”

 

Büyükşehir’den esnafa pandemi desteği!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler esnaflara müjdeli bir haber verdi; 2 bin TL destek yapılacak.

Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnafa kira katkısında bulunacaklarını belirten Hilmi Güler, “Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi pandemi döneminde de esnaflarımızın yanındayız. Onların zor günler geçirdiği bu süreçte Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu bağlamda Büyükşehir Belediye meclisinde esnaflarımız için bir komisyon oluşturduk. Onların sıkıntılarını direkt olarak bu komisyon vasıtası ile bizler çözüm bulacağız. Pandemi döneminde esnaf arkadaşlarımızın kiralarını almamıştık. Ayrıca esnaflarımıza 2 bin TL yardım yapacağız. Yani Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak esnaflarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için ne yapılıyorsa yapacağız” açıklamasında bulundu.

Ünye KENT Haber/Bülten

Bu haber toplam 188 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 2020, yılında, ilçelere, ağırlık, verildi!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler