HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
30 Mart 2021 Salı Saat: 15:46

Ünye ‘kırmızı çizgisi’ni çekti!

İçişleri Bakanlığının "30 Mart'ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz" uygulaması kapsamında Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye adına kırmızı çizgisini çekti.
Ünye ‘kırmızı çizgisi’ni çekti!

İçişleri Bakanlığının "30 Mart'ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz" uygulaması kapsamında Ünye’de  araç ve yaya yoğunluğunun bulunduğu noktalara yaya geçitlerine kırmızı çizgiler çiziliyor.

Kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” uygulaması Ünye’de de hayata geçti.

Kaymakam Güney, ‘kırmızı çizgi’yi çekti!

Ünye Devlet Sahil Yolu Vergi Dairesi önü ve Ünye-Akkuş-Niksar Caddesinde gerçekleşen programda Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, "30 Mart'ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz" uygulamasına dikkat çekerek kırmızı çizgi çekti.  

Kaymakam Güney ayrıca yaya ve sürücülere “trafikte yaya önceliği” ile ilgili broşürler dağıtıp uygulama ile ilgili bilgi verdi. Trafik polisleri çocuklara düdük ve trafik boyama kitabı hediye etti. 

Hukuk zayıf olanı korur

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılında başlatılan Trafikte Yaya Önceliği Kampanyası’nın devamı niteliğinde olduğunu söyleyen Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Bilindiği üzere araçlardan, sürücülerden ve yayalardan oluşur. Bugün yaya olan, başka pozisyonda sürücü olabiliyor. Hukuk zayıf olanı korur. Bizlerde trafikte zayıf olan yani korumasız olan yayaları korumak ve bu konuda bilinci artırmak için ‘öncelik yayanındır’ sloganıyla bu projemizi hayata geçirdik. Öncelik yayanındır dediğimiz ve zayıfın korunduğu sistemde zayıf olan aynı zamanda hakkını istismar etmemesi çok büyük önem arz ediyor.” dedi.

Öncelik yayaların…

Yayalara tavsiyelerde bulunan Kaymakam Güney, “Bizlerin “öncelik yayanındır” sloganıyla caddelerimizde ve sokaklarımızda yayaların yoğun olarak karşıdan karşıya geçme ihtiyacı olduğu kavşak noktalarına yakın, okul ve hastane önlerinde yaptığımız uygulamalarda vatandaşlarımızın yaya geçişlerini kullanmalarını, yolu enine değil dikine kat ederek, kendisinin de kullandığı gibi diğer araç ve yayaların da yolu en pratik şekilde kullanabilecekleri özen içerisinde bu hakkını kullanmaları gerektiği kanaatindeyiz.” dedi.

Gelinen nokta olumlu…

2 yıldır uygulanan proje ile iyi bir noktaya gelindiğini işaret eden Kaymakam Güney, “Bizler 2 yıl öncesine göre çok iyi bir konumda olmakla beraber toplumda istenilen seviyede şuanda “öncelik yayanındır” uygulamasını işler duruma getiremedik. Gelişmiş ülkelerde yaya trafiğe çıktığı zaman bütün araç trafiği kendiliğinden duruyor. Biz bu konuda azımsanamayacak mesafe kaydettik. Bugün yeni bir başlangıç yaptığımız projemize can vereceğimiz, yeni bir soluk vereceğimiz çalışmalarımızla beraber inşallah farkındalığı artıracağız. Her geçen gün üzerine koyarak daha iyi konuma gideceğimize inanıyorum. Uygulamamızın trafik güvenliği açısından katkı sağlamasını, toplumda yeterli bilincin oluşmasını, çocuklarımızın eğitilerek bu bilincin çocuk çağından verilmesini ve yerleşmesini temenni ediyorum. Bütün yaya ve sürücülerimize güvenli ve emniyetli bir şekilde trafikte hayatlarını sürdürmelerini diliyorum.” diye konuştu.

Program Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, kurum amirleri ve birim amirleri, STK temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 536 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, ‘kırmızı, çizgisi’ni, çekti!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler