HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
19 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 16:49

Gölceğiz’de çift başlı kuzu doğdu…

Ünye’nin Gölceğiz Mahallesi’nde çift başlı kuzu görenleri görenleri şaşırttı. Ölü olarak dünyaya gelen kuzunun annesi de doğumdan kısa bir süre sonra yaşamını yitirdi.
Gölceğiz’de çift başlı kuzu doğdu…

İlçenin Gölceğiz Mahallesi’nde ikamet eden ve 30 yılı aşkın süredir hayvancılık yapan Ahmet Özdemir’e ait koyunun uzun süre doğum yapamamasının üzerine olay Veteriner Hekim Ali Güngör’e bildirildi.

Ali Güngör, yaptığı ilk muayenede koyunun uzun süre doğum yapamamasından dolayı kuzunun içeride öldüğünü tespit etti, koyunun doğumunu gerçekleştirdi.

Ölü olarak dünyaya gelen kuzunun çift başlı olduğunu gören koyun sahipleri Ahmet Özdemir ve oğlu Murat Özdemir büyük şaşkınlık yaşadı.

Veteriner Hekim Ali Güngör, çok nadirde olsa bu tür durumlarla karşılaştıklarını, kuzunun çift başlı olarak dünyaya gelmesinin genetik olabileceğini veya ikiz olarak dünyaya gelecekken kuzuların anne karnında gelişim sürecinde ayrılamamasından dolayı bu tür durumların olabileceğini söyledi.

Güngör ayrıca bu tür dünyaya gelen yavruların yaşama şansının çok az olduğunu, bu kuzunun da uzun süre içeride kalmasından dolayı anne karnında yaşamını yitirerek ölü olarak dünyaya geldiğini söyledi.

Koyunun sahibi Murat Özdemir ise, “Babam 30 yılı aşkın süredir koyunculuk ve hayvancılık yapıyor. Ancak babamda bende ilk defa böyle  bir durumla  karşılaştık ve çok şaşırdık. Kuzumuz ölü doğdu, ardından aynı günün gecesinde kuzunun annesini de kaybettik.” dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 397 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Gölceğiz’de, çift, başlı, kuzu, doğdu…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler