HABER ARAMA
  • DOLAR5,8902
  • EURO6,5837
  • ALTIN241,7212
  • BIST 10096.142
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


14 TL-15 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
9 Kasım 2018 Cuma Saat: 19:05

“Bu çok ürkütücü bir durum”

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada, “Ünye’nin doğal liman görüntüsün yok olmaya yüz tuttuğu dile getiriliyor. Bu çok ürkütücü bir durum.” dedi.
“Bu çok ürkütücü bir durum”

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada, “Atatürk Parkı’nın olduğu yerin doldurulması neticesinde sahilin dolmaya başladığı ve Ünye’nin doğal liman görüntüsün yok olmaya yüz tuttuğu dile getiriliyor. Bu çok ürkütücü bir durum.” dedi.

 

 

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Kent Konseyinin daveti üzerine konseyin yürütme kurulu toplantına katıldı.

Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, Ünye eski iskelesinin Ünye içi bir değer olduğu ancak iskelenin kuma gömülmeye başlandığını ve yaşatılması gerektiğini ifade ederek, iskeleyle ilgili Yunus Emre Derneği’nin hazırladığı raporu Kayman Güney’e sundu.

-“Kuma gömülmekte ve kumun içinde kayboluyor”-

Ata yadigârı iskelenin yaşatılması gerektiğini ifade eden Kıroğlu, “Bize Osmanlı yadigârı ve emaneti olan, 1870 yılında yapılıp hizmete açılan ve daha sonra yeni köprü yapıldığı için hizmet dışı kalan ancak bugüne kadar Ünye’ye değer katan eski iskele son yıllarda kuma gömülmekte ve kumun içinde kayboluyor. Eğer tedbir alınmazsa iskelenin tümünün kuma gömülüp yok olma tehlikesi bulunmaktadır. Biz bu ata yadigârının yaşatılması ve korunması noktasında orada çalışma yapılmasını talep ediyoruz.” dedi.

-“Talebinizi gerekli yerlere ileteceğiz”-

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye’deki doğal liman görüntüsünün yok olmaya yüz tuttuğunun ifade edilmesinin çok ürkütücü bir durum olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

 “Ünye’de Atatürk Parkı’nın olduğu yerin doldurulması neticesinde sahilin dolmaya başladığı ve Ünye’nin doğal liman görüntüsün yok olmaya yüz tuttuğu dile getiriliyor. Bu çok ürkütücü bir durum. Atatürk Parkı’nın olduğu bölgedeki o dolgunun belki de kaldırılarak ya da önünü tıkayan kısmın açılarak buradaki sirkülâsyonun kum doluyorsa da boşalabileceği çökertme sisteminden kurtulması gerekiyor. Bu talebinizi gerekli yerlere ileteceğiz. Önemli olan sahili kurtarmak. Zaten sahili kurtardığımızda iskelede kurtulur. Bütün halk adına kent konseyi olarak siz sorunları bize dile getiriyorsunuz. Bizde ne yapılması gerekiyorsa adımları atacağız.” 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 388 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kaymakam, Güney, Kent, Konseyi, toplantısına, katıldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler