HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
18 Şubat 2020 Salı
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
17 Eylül 2019 Salı Saat: 19:34

Hatalı sürücülere 55 bin TL para cezası, 8 araca men...

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik birimlerince “Alkol ve Uyuşturucu/Uyarıcı Madde Etkisinde Araç Kullanımına’’ yönelik denetim sonucu 55.608 TL para cezası kesildi, 8 araç trafikten men edildi.
Hatalı sürücülere 55 bin TL para cezası, 8 araca men...

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik birimlerince Polis sorumluluk bölgesinde “Alkol ve Uyuşturucu/Uyarıcı Madde Etkisinde Araç Kullanımına’’ yönelik denetim sonucu 55.608 TL para cezası kesildi, 8 araç trafikten men edildi.

 

Diğer taraftan okul çağındaki çocukların huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak üzere okul giriş ve çıkış saatlerinde okul çevrelerinde okul servis aracı denetimleri yapılarak, 6 araca 1283 TL para cezası kesildi.

 

Ordu İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik birimlerince Polis sorumluluk bölgesinde “Alkol ve Uyuşturucu/Uyarıcı Madde Etkisinde Araç Kullanımına’’ yönelik denetim gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi; "Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, alkol etkisinde araç kullanımı kaynaklı trafik kazalarını önlemek ve kaza sonucunda meydana gelen can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla 13–14 Eylül 2019 tarihlerinde Ordu İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik birimlerince “21.00-23.00’’ “00.00-02.00’’ ile “03.00-05.00’’ saatleri arasında Ordu İli Polis sorumluluk bölgesinde 22 Ekip 35 Personelle “Alkol ve Uyuşturucu/Uyarıcı Madde Etkisinde Araç Kullanımına’’ yönelik denetim yapılmıştır.

 919 araç sürücüsü denetlendi

Yapılan bu denetimlerde 919 araç sürücüsü denetlenmiş olup; alkollü olarak araç kullandığı tespit edilen 30 sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuştur. Toplamda kusuru ve eksiklikleri görülen 88 sürücüye K.Y.T.K’nun çeşitli maddelerinden 55.608 TL para cezası uygulanmış,  8 araç trafikten men edilmiştir.

 

611 okul servisi denetlendi

09 Eylül 2019 tarihinde yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle okul çağındaki çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını sağlamak, sürücülerin trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, trafik kazalarını önlemek ve kaza sonucunda meydana gelen can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla 09-13 Eylül 2019 tarihinde Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik birimlerince okul giriş ve çıkış saatlerinde ilimizde bulunan okul çevrelerinde okul servis aracı denetimleri yapılmıştır.

Yapılan bu denetimlerde 611 okul servis aracı denetlenmiş, eksik ve noksanlıkları bulunan 6 araç sürücüsüne 1.283 TL para cezası uygulanmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 Ordu Valiliği

 

Bu haber toplam 281 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Hatalı, sürücülere, 55, bin, TL, para, cezası, 8, araca, men...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler