HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
3 Nisan 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
14 Aralık 2019 Cumartesi Saat: 17:01

İçkili mekânlar için ‘Saygı sokağı’

OBB Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kentteki bina altlarında bulunan içkili mekânların bir araya toplanması için kolları sıvadıklarını belirterek, ‘Saygı Sokağı’ projesi hazırlandığını söyledi.
İçkili mekânlar için ‘Saygı sokağı’

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kentteki bina altlarında bulunan içkili mekânların bir araya toplanması için kolları sıvadıklarını belirterek, bununla ilgili ‘Saygı Sokağı’ projesi hazırlandığını söyledi.

 

Güler; "Fakat bu tecrit değil. Dolayısıyla kimsenin özgürlüğü kısıtlanmıyor” dedi.

Son yıllarda şehir içindeki bazı binaların altlarında bulunan barlarla ilgili gelen şikâyetler üzerine Ordu Büyükşehir Belediyesi, yeni bir düzenlemeye gidiyor. Altınordu ilçesi şehir içerisinde toplumu rahatsız eden içkili mekanlar‘Saygı Sokağı’ projesi kapsamında Karapınar Mahallesi’nde Melet Irmağı’nın yanında toplanacak. Yeni oluşturulacak bölge turizme de kazandırılacak. Yapılan çalışmalarla birlikte söz konusu alana ticaret alanı fonksiyonu verildi.

Şikayetler iyice arttı

 ‘Saygı Sokağı’ projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yerel seçimler öncesi ve sonrasında şehir içindeki içkili mekânlarla ilgili yoğun şikayet aldıklarını söyledi. Güler, “Hem seçim kampanyası sırasında, hem de göreve geldiğimiz dönemde bina altlarındaki içkili mekânların bir araya getirilmesiyle ilgili epey bir rahatsızlık olduğu yönünde çok şikayet geldi. Bununla ilgili mimarlarla ve şehir plancılarıyla görüştük. Değişik görüşler de var bu konuyla ilgili. Buraları kapatmak çözüm değil. Açıkçası turistlerin de bu konuda talepleri var. Yani içki içmek isteyenlerin sınırlandırılması değil, aslında emniyetli bir şekilde bunları tüketmek herkes tarafından arzulanıyor. Bununla ilgili tam bir çözüm oluşmadı kafamızda. Ancak yaralanmalarla hatta ölümle sonuçlanan olaylara kadar giden önemli bir husustur bu. Biz burada hangi kararı alırsak alalım bu karardan memnun olanlar ve olmayan mutlaka ortaya çıkacaktır. Bunu milimize etmemiz lazım. Tabi sorun olmadan, vatandaşların da hakkını ve hukukunu koruyarak, aynı zamanda bu mekânlara gelenlerin de hakkını koruyarak bu konuya bir çözüm üretmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Konuşup doğrusunu uygulayalım

Konunun hassas olduğunu kaydeden Güler, “Kolay karar alınacak bir konu değil ama böyle bir çalışmanın başlatılmasında da yarar var. Fakat bu tecrit değil. Dolayısıyla kimsenin özgürlüğü kısıtlanmıyor ama her iki tarafın yani alkol içmek isteyenlerle içmek istemeyenlerin, sorun çıkmasını istemeyenlerin memnun olacağı konsensüs oluşturulmasıdır. Hele Ordu gibi sahil kenti bir il olduğu göz önünde bulundurulursa kolay bir şey değil. Bunu isterseniz bekletelim ama halının altına süpürmeyelim. Oturalım, konuşalım ve en doğrusunu uygulayalım. Bu ihmal edilmeye gelmez” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Meclisi, oy birliği ile konuyu daha detaylı görüşmek üzere erteledi.

 

Bu haber toplam 464 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İçkili, mekânlar, için, ‘Saygı, sokağı’

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler