HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
17 Aralık 2019 Salı Saat: 18:32

Büyükşehir 19 ilçeyi kaydırmak istiyor!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kentte kayak tesisi merkezlerinin sayısını çoğaltmak istediklerini açıkladı.
Büyükşehir 19 ilçeyi kaydırmak istiyor!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Eğimli olan her yeri ilçe belediyelerimiz bizlere söylesinler, oraları birer eğlence, spor alanları yapalım” diyerek, kentte kayak tesisi merkezlerinin sayısını çoğaltmak istediklerini açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da dört mevsim turizm çalışmaları kapsamında 19 ilçede kayak sporunu yaygınlaştırmak istediklerini söyledi. Güler, “Özellikle ‘3 ay değil 12 ay Ordu’, ‘Ordu’yu dört mevsim yaşayın’ sloganlarıyla turizm çalışmalarımıza başlamıştık. Tabi her sloganın altının dolu olması gerekiyor. Bunun için de Ordu’muzu dört mevsim güzelliklerini paylaşmamız ve bu nedenle kışa hazırlığımız olması lazım. Bizde haziran, temmuz, ağustos dediğimiz zaman Ordu’da dükkanı kapatıyoruz. Herkes fındığını toplayıp gidiyor. Halbuki 12 ay Ordu güzel, bu kentin gezilecek, görülecek çok yeri var. Bu bakımdan turizm ağırlıklı, nitelikli tarım desteği ile üretim ağırlıklı bir Ordu olsun istiyoruz. Ordu’muzun harikulade güzelliklerini sadece Ordulular tarafından değil, ilimiz için de o bölgeleri bilmeyenler başta olmak üzere herkese açık olmasını istiyoruz. Bunun için de önümüzde güzel bir fırsat var, kış mevsimi” diye konuştu.

Üşümekten korkmayalım

İlçe belediyelerinden eğimli arazilerin tespit edilmesini talep eden Başkan Güler, “Kış mevsimi aralık, ocak ve şubat. Bu mart ayına da kayabilir. Bunun için başta Çambaşı olmak üzere çok güzel yaylalarımız var. Eğimli olan her yeri ilçe belediyelerimiz bizlere söylesinler, oraları birer eğlence, spor alanları yapalım. Kızakları biz sağlayacağız. Kızakları olmayan leğenlerde kayacak. Bunun için yarışmalar yapacağız. Kışın belki o bölgelere çadır kurabiliriz. Aslında biz sahil kentiyiz ama denizi de çok kullanmıyoruz. Üşümekten korkuyoruz. Şöyle bir dağlara açılalım. Dağları keşfedelim. Dağlarla barışalım. Üşümekten korkmayalım. Bu eğimli alanlardaki pistleri biz sizlere açabiliriz. Oralarda özellikle ocak ve şubat aylarında toplam sekiz haftamız var. Bu sekiz hafta boyunca bir plan yapalım, oralarda kayak sporlarını yaygınlaştıralım” ifadelerinde bulundu.

Göletlerde de kayak sporu kabulümüzdür

Güler, “Çambaşı Kayak Merkezi’ni saymıyorum. Çambaşı zaten 'take off'a geçti. Uçak olarak o zaten havalanmak üzere. Bu çalışmalarımıza Aybastı Perşembe Yaylamızdan başlayabiliriz. Bunun dışında Keyfalan Yaylamız olabilir, sizin seçtiğiniz gösterdiğiniz yerleri sıralamaya koyarız. Siz yeter ki bizlere o yerleri tespit edip gösterin. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak oradaki pistler başta olmak üzere her şeyi hazırlarız. Üşümeyecek tedbirleri de alırız. Buralara önce biz kendimiz alışırız, peşinden de gurbetteki Orduluları getiririz. Biz kış da, dağlar da bizim olsun istiyoruz. Kışın evlerimize kapanmayalım. Temiz hava, doğal güzellikler ve önce iç turizmi kendimiz hazırlayalım. Peşinden de yabacı misafirlerimizi ağırlayalım. Bu öneriyi önemseyerek ve takvimli olarak ifade ediyorum. Bu ayın 20’sine kadar önerileri ve muhtemel pist önerilerinin yapılmasını istiyoruz. Eğer dağınız, tepeniz yoksa, gölet varsa gölet de kabulümüzdür. Sular da donacağı için oralarda da bu tarz çalışmalar yapabiliriz. Açıkçası karla haşır neşir olacak programı hayata geçirebiliriz” şeklinde konuştu.

Güler, Çambaşı Kayak Merkezi’ndeki pist sayısını 5’ten 15’e çıkarttıklarını da kaydederek, pist genişliğini 35 metre, uzunluğunu ise 5 kilometreden 17,5 kilometreye çıkarttıklarını sözlerine ekledi.

 

Bu haber toplam 785 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Büyükşehir, 19, ilçeyi, kaydırmak, istiyor!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler