HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Ekim 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
17 Ocak 2020 Cuma Saat: 18:59

Sadece Fatsa'nın değil Karadeniz'in sorunu!

Fatsa'da önüne geçilemez hale gelen bir çoğu ölümle sonuçlanan trafik kazalarına karşı çevre yolunun artık kaçınılmaz olduğuna dikkat çekildi.
Sadece Fatsa'nın değil Karadeniz'in sorunu!

Sorunun sadece Fatsa'nın değil Karadeniz Bölgesi'nin sorunu olduğuna işaret eden Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, sorunun çözümünde çevre yolunun aciliyet taşıdığını söyledi.      

“Fatsa Çevre Yolu yalnızca Fatsa’nın değil Karadeniz’in bir sorunudur.” diyen Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, “Konuya bu pencereden bakmak gerekiyor. O nedenle ivedilikle çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bu sorun Fatsa’da her gün iki ya da üç trafik kazasına sebebiyet veriyor. Trafik çok yoğunlaştı. Fatsa Karadeniz Sahil Yolu’nun tıkandığı yer oldu. Kalbi takınan insanı bir stent takıldığı gibi Fatsa’nın da bir sterde yeni bir çevre yoluna ihtiyaç var. Fatsa Çevre Yolu’nun proje ihalesi yapılmıştı. Sanırım o bitme aşamasına geldi. Bunun bir an önce sonuçlandırılarak yatırım programına alınarak ihalesinin de yapılması gerektiği kanaatini taşıyorum.” dedi.   

Sadece Fatsa'nın değil Karadeniz’in sorunu

Bu yolu salt Fatsa’ya yapılmış bir hizmet gibi görmemek gerektiğini ifade eden Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Karataş, “Bütün bir Karadeniz’e yapılacak bir hizmet. Çünkü ben burada bütün bir Karadeniz’in yaşadığı toplumsal bir sorun görüyorum. Özellikle bayram zamanlarında ya da tatil günlerinde Fatsa’da yaşanan trafik sorunu tüm Karadeniz’in yaşadığı trafik sorunu haline geliyor. O nedenle Karadeniz’in yaşadığı bu soruna topyekun bir çözüm bulmak gerekiyor. Bu sorunu sadece Fatsa’da olan bizler değil Karadeniz’deki diğer il ve ilçelerin de kayıtsız kalmaması gerekiyor. O nedenle sorun daha da içinden çıkılmaz hale gelmeden Fatsa Çevre Yolu yatırım programına alınmalı.” şeklinde konuştu. 

Fatsa’ya gelmek 1 saat çıkmak 1 saat

Özellikle yaz aylarında İstanbul’u andıran uzun araç kuyruklarının olduğunu vurgulayan Karataş sözlerini şöyle tamamladı: “Bunu şöyle bir örnek vererek ifade edebilirim. Samsun’dan Fatsa’ya gelmek 1 saat sürüyor ancak aynı şekilde Fatsa’dan çıkmak da 1 saat sürüyor. Burada yaşanan zaman ve yakıt kaybı da yine bu bölgenin bu ülkenin kaybı. Ancak esas oluşan kazalarda yaşanan can kayıplarının ve yaralanmaların yarasını sarmak çok zor. Kaybedilen canlar geri gelmiyor, kaybedilen uzuvlar geri gelmiyor. O yüzden etkili ve yetkili insanlar bu soruna bir an önce çözüm bulmalı.”

Ordu Olay

 

Bu haber toplam 540 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Sadece, Fatsa'nın, değil, Karadeniz'in, sorunu!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler