HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Eylül 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
23 Mayıs 2018 Çarşamba Saat: 16:32

“Oturup çay içmeye, birbirimizi dinlemeye ihtiyacımız var”

Saadet Partisi Ordu 2. sıra Milletvekili Adayı Muammer Bilgiç, gazetemiz Ünye KENT’i ziyaret etti.
“Oturup çay içmeye, birbirimizi dinlemeye ihtiyacımız var”

Saadet Partisi Ordu 2. sıra Milletvekili Adayı Muammer Bilgiç, gazetemiz Ünye KENT’i ziyaretinde siyasi mesaj vererek, “Türkiye’nin kutuplaştırılmaya ihtiyacı yoktur, oturup çay içmeye, birbirimizi dinlemeye ihtiyacımız vardır. Meseleler hurafeler ve hamasetlerle çözülmez. Meseleler bilimsel akılla, konuşarak, anlaşarak çözülür.” dedi.

 Saadet Partisi Ordu 2. sıra Milletvekili Adayı Muammer Bilgiç beraberinde Genel İdare Kurulu Üyesi Veysel İlhan, Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin ve partililerle gazetemiz Ünye KENT’i ziyaret ederek gazetemizin sahibi Ali Öztürk’le sohbet etti.

-“Meseleler bilimsel akılla, konuşarak, anlaşarak çözülür”-  

Programlarının farklı olmasının partilerin birbirlerinin düşmanı anlamına gelmeyeceğini ifade eden Bilgiç, meselelerin konuşarak çözülebileceğini belirterek şunları söyledi:

“Seçimlere 30 gün gibi kısa bir süre var. Bu süre zarfında bütün seçmenlere ulaşmak bizim gayretimiz. Türkiye’nin 86 siyasi partisi var, seçimlere giren ve girmeyen. Bunların tamamı bu ülkede yaşayan insanlar tarafında kurulmuş partiler. Programlarının farklı olması partilerin birbirine düşman olduğu anlamına gelmez. Seçimler bir yarıştır. Türkiye’nin kutuplaştırılmaya ihtiyacı yoktur, oturup çay içmeye, birbirimizi dinlemeye ihtiyacımız vardır. Meseleler hurafeler ve hamasetlerle çözülmez. Meseleler bilimsel akılla, konuşarak, anlaşarak çözülür. Biz bunun gereğinin yapılmasının faydalı olacağını düşünüyoruz. Şuanda konuşulan dolardaki yükselişin 4,8’i geçmesi, bu yükseliş dolarla iş yapan kişilere sıkıntı yaratıyor. İnsanlar bekleyiş içerisinde ve yeni bir işe cesaret edemiyorlar.  Türkiye’nin bir an önce hem ekonomik açıdan hem hukuki açıdan hem siyasi açıdan hem de psikolojik açıdan normalleşmeye ihtiyaç var. İnşallah 24 Haziran seçimlerinin bunlara vesile olacağına inanıyoruz. Ünye Ordu’dan, Ordu Karadeniz’den, Karadeniz ise Türkiye’den ayrı düşünülemez. Bizim yerelde gördüğümüz çözümlerin tamamı aslında ulusal yönetimle ilgilidir.  Bizim fındık fiyatlarından tutun, Karadeniz’de ki işsizliğe ki Karadeniz‘deki işsizlik gençlerimizin canını yaksa da, Türkiye’de ki bölgelere baktığımızda en az işsizliğin olduğu bölgelerden biri. Baktığımızda buradaki çözümler Ünye’den değil de Ankara’dan geçmekte. Yani herhangi bir problemi iyice irdelediğimizde neticede yine Ankara’daki yönetimin politikalarından kaynaklandığı görülmekte.”

-“Ünye’de en önde iki partinin adayı vardır”-

Ünye’de ön sıralarda iki partinin adayı olduğunu belirten Bilgiç, “Siyasi partilerin her birinin 6 vekil gösterme hakkı var. Bu Ordu’nun nüfusunun arttığı için bir şey değil. Daha önce 7 milletvekili olan Ordu’nun milletvekili sayısı 5’e düşmüştü. Ordu 2017 yılında göç veren bir büyükşehirdir. Bu göç vermede devam edecektir. Buda buradaki üretimin, insanları doyurmamasından kaynaklıdır. Buna rağmen milletvekili sayımız 6’ya çıkmıştır. Çünkü Meclisteki Milletvekili sayısı 600’e çıkmıştır. Tabi siyasi partiler dağılım yaparken ilk sıralardan Ünye’den milletvekili göstermemişlerdir, buda üzüntüye sebebiyet vermiştir. Ünye’de en önde iki partinin adayı vardır. Biri Saadet partisi adayı Muammer Bilgiç, diğeri ise Milliyetçi Hareket Partisi adayı Fazlı Yüksel. Ünyeli bu politikaların gereğini kızarak değil de yaparak göstermelidir.” dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 539 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler