HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
31 Mayıs 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
31 Mart 2020 Salı Saat: 14:05

Torun: Saray halka akıl, biz ise destek veriyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Saray, halkı koruyacak tedbir alamıyor. Çünkü kamunun parasını yiyip bitirdiler. Onlar halka akıl veriyor, biz ise destek” diye konuştu.
Torun: Saray halka akıl, biz ise destek veriyoruz

CHP Yerel Yönetimler Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:
 “Coronavirüs krizinde hükümetin açıkladığı tedbir paketleri ihtiyacı karşılamaktan çok uzak. Saray, salgının yayılmasını engelleyecek sokağa çıkışı sınırlandırma tedbirlerini vaktinde alamadı. Çünkü parası yok. Çünkü kaynaklar gösterişli saraylara, kimsenin geçmediği yollara ve köprülere, hiç ihtiyacımız olmayan bir havaalanına harcandı. İktidar, halkın bütün kaynaklarını buralara harcadığı için bugün topluma evde otur, seni mağdur etmeyeceğim, işsiz bırakmayacağım, maaşını ben ödeyeceğim, elektriğini suyunu bedava vereceğim diyemiyor. Saray geçmişteki akılsız, büyük, devasa maliyetli projelerini sürdürmeye devam ediyor. Yurttaşlarımız işsizlik ve geçim kaygısı yaşarken saray yandaşı zengin edecek Kanal İstanbul peşinde.”  
Akıl veren değil, destek veren olduk
Torun, Coronavirüs salgını dolayısıyla CHP’li belediyelerdeki bazı uygulamaları da hatırlattı: 
“İçinden geçtiğimiz zor günlerde de başkanlarımız, halkı yalnız bırakmamak için ellerinden geleni yapıyor. İktidar halka dalga geçer gibi kendi OHAL’ini ilan et deyip kenara çekildi. Belediye Başkanlarımız salgınla mücadele için, hem de salgının yarattığı mağduriyetleri azaltmak için adımlar attılar. Vatandaşlara akıl veren değil, destek sağlayan bir tutum içinde davrandık. İşini kaybedene hükümet sahip çıkmıyor. Bizim belediyelerimizin kapısı işini aşını kaybedene açık. Belediyelerimiz salgın zamanında senin yükünü ben omuzluyorum. Paraysa para, yiyecekse yiyecek vereceğim dedi ve uygulama da başladı. Salgın nedeniyle işinden olan insanlara bir umut ışığı olduk. 
Torun sözlerini şöyle tamamladı: 
Hepimiz aynı riskle karşı karşıyayız

“İnsanlık tarihinin en zor sınavlarından birinden geçiyoruz. Her ülke, her toplum, her şehir, her ev, hepimiz aynı riskle karşı karşıyayız. Koronavirüs insanlığı dil, din, ırk, millet, cinsiyet ayrıt etmeksizin tehdit ediyor. Virüsün tüm insanlık üzerindeki yıkıcı etkisi hayatlarımızın ne kadar da birbirine bağlı olduğunu, her birimizin diğeri için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Virüs aynı zamanda sahip olduğumuz kıt kaynakları nasıl kullanmamız gerektiğini de öğretiyor. Virüs açıklık, demokrasi ve şeffaflığın, bilginin ne kadar zaruri bir ihtiyaç olduğunu da bize gösterdi. Virüs, demokrasinin ve parlamentonun da vaz geçilmez olduğunu bir kez daha gösterdi. Ben halkımızın sağlığı ve mutluluğu için çalışan belediye başkanlarımıza, belediye çalışanlarımıza hem bugünlerdeki özverileri hem de bir yıllık çalışmaları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. “

Bu haber toplam 693 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Torun:, Saray, halka, akıl, biz, ise, destek, veriyoruz

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler