HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Mayıs 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
8 Nisan 2020 Çarşamba Saat: 14:01

Kurtulmuş: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!

Korona belasından mutlaka kurtulanacağını belirten AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş, "Şimdiden hemen hemen kesin olan bir şey var, dünyanın ekonomik ve siyasal sistemi bundan sonra bu haliyle devam etmeyecek" dedi.
Kurtulmuş: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!

Ak Parti Genel Başkanvekili Ünyeli hemşerimiz Numan Kurtulmuş, sosyal medya hesabı üzerinden koronavirüs süreci sonrası ülke ve dünya olarak gelinebilecek durumlara ilişkin açıklamalarına yer verdiği videoyu paylaştı. 

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Kurtulmuş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi,

“İnsanlık hiç şüphesiz bu küresel salgını geride bırakacak. Korona belasından hep beraber insanlık âlemi olarak kurtulacağız. Ama şimdiden hemen hemen kesin olan bir şey var, bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Dünyanın ekonomik ve siyasal sistemi bu haliyle bundan sonra devam etmeyecek. Çünkü bu salgın dolayısı ile bir kez daha gördük ki Birleşmiş Milletler’in, Güvenlik Konseyi’nin, Dünya Sağlık Örgütü’nün, Uluslararası Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin, Dünya Gıda Örgütü’nün, bütün bu kurum ve kuruluşların Avrupa Birliği’nin, NATO’nun, hiçbirisinin bir fonksiyon icra edemediğini böylesine önemli bir küresel belanın karşısından adım atılmadığı görülmüştür.

Yeni dünya düzeni için kafa yorulacak

Dolayısıyla bundan sonraki dönemde bu belayı insanlık savdıktan sonra şöyle bir sorunun üzerinde odaklanacak; Bundan sonra paylaşımcı, adil, eşitlikçi, adaletçi ve kamu fikrine dayalı bir küresel sistem nasıl kurulabilir? Bu küresel sistemin kurum ve kuruluşları nasıl yeniden şekillendirilebilir ya da yeni kuruluşlar nasıl kurulabilir tezi üzerinde insanoğlu kafa yoracak.

“Her şerden bir hayır doğar”

Mevcut düzenin bütün kurum ve kuruluşları bir şekilde değişeceği gibi esas itibariyle uluslararası sistemi kuran paradigmada değişecek.

Bunun için bizim öteden beri söylediğimiz “Yeni Bir Dünya Sistemi” açık ve hakkaniyete dayalı bir yeni dünya sisteminin kurulabilmesi için ‘Dünya Beşten Büyüktür’ sloganıyla dile getirmiş olduğumuz o çabayı Türkiye olarak çok daha güçlü bir şekilde ortaya koyacağımız bir çalışmanın içerisine girmek mecburiyetimiz var. Her şerden bir hayır doğar.

Böylece bütün insanlık doğulular, batılılar, kuzeyliler, güneyliler, zengin ülkeler, fakir ülkeler, bütün ülkeler bu sorunun üzerine odaklanacak ve yeni bir çıkış yolu hakkaniyetli, adaletli bir dünya sisteminin kurulabilmesi için görüşlerini bir şekilde ortaya koyacak.

Yeni teklifler gündeme getireceğiz

Türkiye’ye bu konuda öncü olmak düşer ve inşallah şu belayı savdıktan sonra hep beraber Türkiye olarak bilimin ışığında, bizim medeniyetimizin aydınlığında bu istikamette yolumuza devam edeceğiz ve insanların sorunlarını çözecek yeni teklifleri gündeme getireceğiz.” dedi.

Bu haber toplam 686 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Kurtulmuş:, Hiçbir, şey, eskisi, gibi, olmayacak!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler