HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
13 Haziran 2020 Cumartesi Saat: 16:22

Siyasi partilere göre Vali Seddar Yavuz!

Ordu’daki siyasi partilerin il başkanları, Kocaeli Valiliğine atanan Ordu Valisi Seddar Yavuz’un kentteki üç yıllık görev süresini değerlendirdi.
Siyasi partilere göre Vali Seddar Yavuz!

AK Parti ile MHP il başkanları, Vali Yavuz’un çalışmalarından memnun olduğunu ifade etti.

 

CHP, İYİ Parti ve SP il başkanları ise, Yavuz’un iktidar partisinin eş il başkanı gibi hareket ettiğini kaydetti.

 

Kocaeli Valiliğine atanan Ordu Valisi Seddar Yavuz’un kentteki üç yıllık görev süresini siyasi parti temsilcileri değerlendirdi. Cumhur İttifakı çatısı altında bulunan Adalet ve Kalkınma (AK) Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, Vali Seddar Yavuz’un üç yıllık görev süresi içerisinde valilik makamını halka açarak, yardıma muhtaç insanlara el uzattığını söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu İl Başkanı Atila Şahin, İYİ Parti Ordu İl Başkanı Çiğdem Çelenk Karakaya ve Saadet Partisi (SP) Ordu İl Başkanı Erkan Temiz ise, Vali Yavuz’un üç yılda Ordu’ya herhangi bir ivme kazandırmadığını, iktidar partisinin il başkanı gibi hareket ettiğini ifade etti.

“Valilik makamını halk açtı”

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Vali Yavuz’un görev süresi içerinde halka hizmetten başka bir şey yapmadığına dikkat çekerek, “Düzenli olarak bizlerle iletişim kuran, valiliği halka açan, halka hizmetten başka bir şey yapmayan bir devlet büyüğüydü. 20 aydır AK Parti Ordu İl Başkanı olarak görev yapıyorum. Bu süre içerisinde sayın valimizin şahsıyla, devlet adamlığıyla ilgili bir sıkıntımız, sorunumuz olmadı. Çalışmalarına da elimizden geldiği kadarıyla destek verdik. Cumhurbaşkanımızın takdiriyle gelmişti, yine Cumhurbaşkanımızın takdiriyle daha büyük bir ile gönderildi. İnşallah Kocaeli’nde de güzel hizmetlerin altına imza atar. Allah yolunu açık etsin” dedi.

Devletin valisi olmaktan uzaklaştı”

CHP Ordu İl Başkanı Av. Atila Şahin, son dönemlerde Vali Yavuz’un devletin valisi olmaktan çıktığını ileri sürerek, “Başlangıç itibariyle ilk göreve geldiğinde kendisini ziyaret ettiğimizde hükümetin valisi değil, devletin valisi olmasını beklediğimizi söylemiştik. Başlangıçta ilk olarak bu şekilde bir tavır göstereceği yönünde bizde bir izlenim oluşmuştu ancak, zaman içerisinde maalesef bu anlayışını değiştirip, muhalefete daha sert ve anlamsız, gereksiz şeyler yaptı. Bir vali için, Allah aşkına seçilmiş bir belediye başkanının VIP’ten geçmesi çok mu önemliydi? Geçse ne olurdu, geçmese ne olurdu? Biz o VIP’ten kimlerin eşlerinin, çocuklarının geçtiğini biliyoruz. Bunu bir kriz haline dönüştürmesi kendisine yakışmamıştı. Sayın vali, maalesef devletin vali olmaktan, özellikle son dönemlerde giderek uzaklaşmıştır. İktidardaki parti kim olursa olsun hiç önemli değil vali, devleti temsil eder ve tüm yurttaşlara eşit mesafededir. Sayın valimize yeni görev yerinde başarılar diliyoruz” diye konuştu.

 “Cumhur İttifakının dediğini yapan bir valimiz vardı”

MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, Vali Yavuz’un kentte güzel çalışmaların altına imza attığını ifade ederek, “Sayın Valimiz göreve başladığında AK Parti’nin kendi içerisindeki kavganın ortasında buldu kendini. Ne kadar Cumhur İttifakı olsak bile AK Parti’nin Ordu teşkilatı burnundan kıl aldırmayan, kurumdaki insanların her birini ezmeye çalışan bir sistemleri var. Sayın Valimiz bu sürede Ordu’yu iyi analiz ederek, nokta atışlarla Ordu’muza güzel hizmetler yaptı. Sayın Valimiz Seddar Yavuz, özellikle fakirlere bir el oldu. Fakirlere yaptığı yardımlarla dua aldı. Cumhur İttifakı’nı destekleyen, Cumhur İttifakının, Orduluların dediğini yapan, halk tipi bir valimiz vardı. Bir gün elinde oyuncakla, bir gün elinde bir yardım kolisiyle görüyorduk. Biz kendisine teşekkür ediyoruz. Sayın Valimizin bundan sonraki görev yeri Kocaeli ve orada bizim hemşerilerimiz var Ordulu olarak. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

“Gözle görülür bir katkı görmedik”

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Çiğdem Çelenk Karakaya, Ordu’ya gözle görülür bir katkı sağlamadığını kaydederek, “İYİ Parti olarak bizim vali konusunda yaramız var. Kendisini ziyarete gittiğimizde, devletin içerisinde ve devletten izin alarak kurulmuş bir parti olarak bize çok kötü bir karşılama yapmıştı. Sanki düşmanıyla karşı karşıya gibiydi. Bu bizim için üzücüydü. Ondan sonra daha ziyarete gitmek kendisini. Sosyal medyada vali ile ilgili Ordu’ya şunu kattınız, bunu kattınız deniliyor ama ben gözle görülür bir katkı görmedik. Hangi yatırım yapılmış, hangi konuda Ordu’yu bir adım öteye götürmüş, onun zamanında ekonomimizde nasıl bir değişim olmuş bunu görmek lazım. Fakat böyle bir değişim biz görmedik. Dolayısıyla Allah yolunu açık etsin. Allah, ilimize de daha tarafsız bir vali nasip etsin. Bizim herkese eşit mesafede yaklaşan bir valiye ihtiyacımız var. Devletin valisi böyle olmalıdır” ifadelerinde bulundu.

“İktidar partisinin eş il başkanı gibi hareket etti”

SP Ordu İl Başkanı Av. Erkan Temiz ise, şu değerlendirmede bulundu: “Sayın Valinin Ordu’da yaptığı üç yıl görev süreci boyunca Orduluların aklında kalan iktidar partisinin eş il başkanı gibi hareket etmiş olmasıdır. Biz kendisinin tavır ve davranışlarını bu şekilde değerlendiriyoruz. Bunun haricinde hizmet anlamında Ordu’ya katmış olduğu bir değerden bahsetmemiz mümkün değil. Bilakis bir valilik yapmanın ötesinde, iktidarın sözcüsü gibi davranmıştır. Bunlara bir örnek olarak şunu söyleyebilirim; 2018 yılında yapılan genel seçimlerde bir siyasi partinin genel başkanının posterini devletin valilik binasının dış cephesine asmış olmasıdır. Kendisinin öteden beri var olan veya halkın bilincinde olan valiliğin ötesine geçip, bir siyasi partinin görevlisi gibi hareket etmiştir. Bunun yanında biz sayın valiyi Çaybaşı ilçesindeki çöp faciasında haklarını arayan o insanlara gidip ‘siz burada şov yapıyorsunuz’ demesi, akabinde orada konuşan insanların bir kısmının gözaltına alınması, oradaki insanlara şiddet uygulayarak müdahale edilmiş olmasıyla hatırlayacağız. Bunun ötesinde Ordu’nun sanayileşmesi, ekonomisinin gelişmesi, turizm, tarım gibi temel konularda sayın valinin attığı herhangi bir somut adım veya yapmış olduğu bir çalışmadan bahsetmek mümkün değil. Yeni görev yerinde kendisine başarılar diliyoruz. Ümit ediyoruz ki sayın vali gittiği ile katkı sağlar. Ordu’da sergilemiş olduğu valilik anlayışını terk eder. Bir siyasi partinin, iktidarın valisi olmak yerine devletin valisi olmayı tercih eder.”

Ordu Olay

Bu haber toplam 1.107 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Siyasi, partilere, göre, Vali, Seddar, Yavuz!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler