HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Ağustos 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
4 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: 13:10

"Savunmaya dokunma"

Ordu Barosu avukatları; "Biz bölünmek istemiyoruz. Toplumun her bireyinin doğrudan ya da dolaylı olarak bir kez daha bu zehre maruz kalmasına izin vermeyeceğiz. Biz vazgeçmeyeceğiz!" dediler.
"Savunmaya dokunma"

Ordu Barosu, Adliye binası önünde yapılan açıklamada, "Biz bölünmek istemiyoruz. Toplumun her bireyinin doğrudan ya da dolaylı olarak bir kez daha bu zehre maruz kalmasına izin vermeyeceğiz. Biz vazgeçmeyeceğiz!" diyerek çoklu baro sistemine karşı olduklarını yinelediler.

Baro başkanları ve avukatların Ankara'da yapacakları Savunma Mitingi'ne izin verilmemesi üzerine Ordu Barosu, 80 baro ile eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

"Vazgeçmeyeceğiz"

Ordu Barosu adına açıklamayı yapan Başkan Yardımcısı Av. Arif Çelik, Ankara Valiliği'nin 78 baronun büyük buluşma isteğine pandemiyi gerekçe göstererek izin vermediğini belirterek, "Bizi siyaset yapmakla suçlayanlar pandemiyi bile nasıl siyasete alet ediyorlar gördünüz. Biz hukukçuyuz ve her ne kadar bunun siyasi bir karar olduğunu bilsek de biz yine yasaya uygun davranacağız. Bu duruşumuz yasakçı ve baskıcı zihniyete boyun eğdiğimiz anlamına gelmesin. Biz vazgeçmeyeceğiz. 80 Baro olarak söyledik yine söylüyoruz; biz bölünmek istemiyoruz. Biz kimsenin yandaşı da değiliz kimseye muhalif de değiliz. Hukuktan başka siyasetimiz de olmadı. Geçmiş dönemlerde aynı zihniyetle Hakim ve Savcılar için yapılan düzenlemelerin yargı sistemini nasıl zehirlediğini gördük ve bu zehrin topluma ve ülkemize neler yaşattığını acı şekilde tecrübe ettik. Toplumun her bireyinin doğrudan ya da dolaylı olarak bir kez daha bu zehre maruz kalmasına izin vermeyeceğiz. Biz vazgeçmeyeceğiz!" dedi.

"Herkes sussun istiyorsunuz, susmayacağız"

Çelik, sözlerini şöyle tamamladı; "Savunmadan hiç hazzetmediniz, biliyoruz. İlk fırsatta kapılarınızı ayırdınız, sonra susturmaya çalıştınız. Olmayınca, duruşma salonlarından atmaya; olmayınca, tutuklamaya; olmayınca, hukuksuz yargılamalarla on yıllarca ceza vermek yolunu seçtiniz. Şimdi de teslim alamadığınız baroları parçalayarak, cübbelerimize ilik açmaya, düğme dikmeye çalışıyorsunuz. İstiyorsunuz ki, yargının son ayağı da iktidara bağlansın. İstiyorsunuz ki, herkes sussun. istiyorsunuz ki, bu karanlık böyle sürsün. Bu projenin eski sahiplerinin yakalandıklarında ilk sözlerinin “avukatımı istiyorum” olduğunu hiç hatırınızdan çıkarmayın. Bu barolar artık çok oldu” diyorsunuz ya; Siz yargıyı bağımlı kıldıkça, hukuku yok saydıkça, adaleti unuttukça, insan haklarını ayaklar altına almaya devam ettikçe;  biz de “çok” olmaya devam edeceğiz. Siz çocuk istismarına, kadına şiddete, kadın cinayetlerine, doğanın talan edilmesine sessiz kaldıkça; biz barolar da “çok” olmaya devam edeceğiz. bu ülkenin baro başkanlarının adalet adımlarına çelme takmaya çalıştığınızda da “çok” olmaya devam edeceğiz.  baroları bölmeye, susturmaya yönelik tasarı yasalaşırsa, “daha çok” olmayı sürdüreceğiz. Çünkü bu ülkede avukatlar var. Savunmaya dokunma."

Ordu Hayat

 

 

Bu haber toplam 136 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Savunmaya, dokunma

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler