HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Nisan 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
11 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: 11:59

“Kadınlara verilen değer ülkeye verilen değerdir”

İYİ Parti Altınordu Medya ve Propaganda Sorumlusu Nurgül Temel, kadınların hak ettiği değeri görmeden Türkiye’nin hak ettiği değeri göremeyeceğini söyledi.
“Kadınlara verilen değer ülkeye verilen değerdir”

İYİ Parti Altınordu Medya ve Propaganda Sorumlusu Nurgül Temel, “Kadının bedeni üzerinden ahlaksızca siyaset yapan zihniyetin ülkemize getirdiği nokta: Şiddet, kadın cinayetleri cinsel saldırı ve istismar... Kadının hakkını hukukunu koruyamayan, toplumdaki yerini taşıyamayan bireyler oluşturulmaktadır. Kadının yerinin “karnından sıpayı sırtından sopayı eksik etme” diyen hakim zihniyetlerin başı açık kadın “perdesiz eve benzer” diyerek” ya kiralıktır ya satılıktır” söylemleri ile kadınlarımızı genç kızlarımızı değersizleştirmislerdir. Unuttukları bir şey var!  Bir erkeği eğitirseniz bir kişiyi yetiştirmiş olursunuz bir kadını yetiştirirseniz bir aile yetiştirmiş olursunuz. Görülüyor ki ilerleyen ve gelişen toplumlarda kadına ne kadar değer verilirse o toplumun eğitim seviyesi de refah seviyesi de ekonomi seviyesi de ilerlemiş olur. Kadının önemi İşte bu kadar nettir.” dedi.

 

“Kır belini otur evinde” devri bitti

‘Toplumda yasaklar koyularak korkutularak sorunların çözülemeyeceğini görmemişlerdir.” diyen Temel, “Kadınlarımız artık her yerde aktif olarak görev almaya başladılar .”Kır belini otur evinde “devri artık kapanmıştır. 21. yüzyılda uzay çağında ilerlerken gençlerimizin başarılarını kadınlarımızın başarılarının önüne geçmek gericiliğin bir sembolü, tek adamlığın esaretin kısıtlamalar acılığın sembolü olmuştur. Bizler kadınlarımızı toplumun her kolunda ilerletmeliyiz. Ekonominin çöktüğü bu pandemi (salgın) döneminde iyileşmesinde de kadınlarımızın vermiş oldukları desteklerde göz ardı edilmemelidir. Çocuklarını evde tek başına bırakıp çalışmak zorunda olan kadınlarımızın her alanda verdikleri destek ve çabaları yok saymamız mümkün değildir . İYİ İ Parti Genel başkanımız Meral Akşener’in de dediği gibi “romantik romantik konuşarak yürümüyor işler “kadını güçlü kılmak için somut projeler gerekir. Bunlar sosyal toplumsal ekonomik yargı ve asayiş alanında olmalıdır.” diye konuştu.

 

Akşener’e çirkin paylaşım

Temel sözlerini şöyle sürdürdü: “Sistem yeteri kadar işlevini sürdüremediğinden  ne yazık ki her yerde olduğu gibi siyasi rantlar da bunlardan malzeme oluşturmuştur . Sosyal medyada görüldüğü üzere kadınlarımıza iftira atarak kadınlarımızı genç kızlarımızı küçük düşürücü onur kırıcı paylaşımlarda bulunarak buna siyasi de siyaseti de katarak kişisel hak ve özgürlüklerine saldırıda bulunmuşlardır. Bunların bir an önce önlemlerini alınıp “dur" denilmesi gerekilmektedir. İYİ Parti  Genel Baskanımız Meral Aksener’i de  aynı üslupla kişisel hak ve  özgürlüğüne, iftiralar  çirkin paylaşımlar yapılmıştır. Kadınlarımız iftiralara maruz bırakılarak hak aramalarının önü kesilmiş; en önemlisi ahlaksızlığın, geri kalmış zihniyetlerin hukukun  ve adaletin açıklarından faydalanarak yasaların yeterli olmamasından kaynaklanan eylemler, kim olursa olsun ahlaki değerlere bir tavır konulmazsa” ne yaparsam yanıma kar kalır gülüsü” öne çıkmaktadır. Bunun akabinde de kadın cinayetleri cinsel saldırılar çocuk istismarları kendini daha belirgin hale getirmiştir.”

 

Kadının karşısında değil yanında olunmalı

Bu konuda gerekenin yapacağını umut ettiklerini ve merakla sonuçlarını beklediklerini kaydeden Temel sözlerini şöyle bitirdi:” Eğer  sen “dur “demezsen yarın senin kadınlarına da bu çirkinliklerini yapılacağı aşikârdır. Kadınlarımız  İYİ  Parti’de ve  İYİ  Parti’de görev alan kadınlarımız Aksener’den ümit alarak “Artık ülkenin kaderine el koymak zamanı geldi “ diyerek her alanda aktifleşme ye başlamışlardır. “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” sözü bundan sonra “her başarılı kadının arkasında bir erkek vardır “sözü yükselecektir. Biz kadınlarımıza sahip çıkmazsak başkaları asla sahip çıkmaz. Onların karşısında değil yanında olmalıyız. Birlik olursak cesur olursak kazanırız. Güçlü aile olursak güçlü gelecek yetiştiririz.”


ORDU OLAY

 

 

 

 

Bu haber toplam 240 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Kadınlara, verilen, değer, ülkeye, değerdir”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler