HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Ağustos 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
11 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: 15:25

“Bu işin yakasını bırakacak değiliz”

Ünye-Akkuş-Niksar yolu ile ilgili olarak boş durmadıklarını, sürekli işin takipçisi olduklarını belirten ÜTSO Başkanı İrfan Akar; “Biz bu işin yakasını bırakacak değiliz” dedi.
“Bu işin yakasını bırakacak değiliz”

Mevcut yoldaki iyileştirme ve Cevizdere’den başlayacak bölünmüş yol projelerinin hazır olduğuna işaret eden İrfan Akar, sıranın ihale ve ödenekte olduğunu, bunun çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

Tokatlıların da yol için çok daha fazla istekli olduğunu ifade eden Başkan Akar, “Tokat ve Niksar oda başkanlarımızla görüşüyoruz. Siyasi partiler ile görüşüyoruz. Herkesin ortak fikri ve olmazsa olmazı bu yolun yapılması. İnşallah sonuca varacağız” şeklinde konuştu

Oney Flaş FM’de gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz tarafından hazırlanıp sunulan Haftanın Yorumu programındaki açıklamasında Ünye-Akkuş-Niksar Yolu ile ilgili gelinen son noktayı ifade eden ÜTSO Başkanı İrfan Akar, hem mevcut yolun bakım ve iyileştirmesi projesinin hem de bölünmüş yol yapım projesinin hazır olduğunu, sıranın ihaleye geldiğini söyledi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar programda şunları söyledi;

Her iki yol projesi de hazır

Pandemi dönemi öncesinde bu işte yoğunlaşmıştık. Ancak salgın döneminde ara vermek zorunda kaldık. Her şeye rağmen tabi ki boş durmuyoruz. Önceki gün Valilikte İl Koordinasyon Toplantısındaydım. Burada Karayolları Bölge Müdürü ile görüşme fırsatımız oldu. Özellikle kendisine bu yolu sordum. Kendisi bana, ‘Hem iyileştirme hem de Cevizdere havzasındaki proje tamam. Proje altyapı çalışması her şeyi ile hazır,iş sadece ihale ve ödenek kısmında. Bundan sonrası artık hükümetimize kalmış” dedi.

Biz bu işin yakasını bırakacak değiliz

Biz konuyla ilgili olarak Numan Bey’in de katılımı ile 1 Mart’ta Tokat’ta toplanacaktık, ama salgın ve şehit haberleri nedeniyle olmadı. Her şeye rağmen biz bu işin yakasını bırakacak değiliz. En kısa zamanda bölgedeki siyasi partiler ve STK’larla birlikte toplanacağız. Toplantıdan çıkacak karara göre gerekirse Ankara’ya gideceğiz. Üzerimize düşen ne varsa sonuna kadar yapacağız. Buradan tekrar yetkililere sesleniyoruz;bir an önce bu yolun ihalesinin yapılmasını,ödeneğinin aktarılmasını ve yol çalışmasının başlamasını istiyoruz. Zaten sürekli Tokat ve Niksar başkanlarımızla görüşüyoruz. Siyasi partiler ile görüşüyoruz. Herkesin ortak fikri ve olmazsa olmazı bu yolun yapılması. İnşallah sonuca varacağız.

Tokatlılar bu konuda çok istekli ve önden gidiyorlar

Biz bu konuda hazırız ve istekliyiz. Tokatlılar çok daha fazla istekli ve bu konuda çok önde gidiyorlar. Yolun için gereken ödeneğin sözünü Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’tan almışlar.Bu çok önemli, şimdi birlikte bu sözü Sn. Bakanımıza hatırlatmak için görüşme yapacağız. Gerekirse  Numan Bey ve Yavuz Bakanımızın yanına gideceğiz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın da sözü var. Bir şekilde başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Devletimizin bu yolu yapacak kabiliyete ve güce sahiptir. Türkiye’nin en pahalı yolu diye söyleniyor ama bütününde olmasa da etap etap işe başlansın istiyoruz.”

Ünye KENT Haber

 

 

Bu haber toplam 404 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Bu, işin, yakasını, bırakacak, değiliz”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler