HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Ağustos 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
11 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: 15:41

“Tokatlılarla birlikte yakında toplanacağız”

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, Ünye-Akkuş-Niksar yolunun sadece Ünye ile Niksar’ı buluşturan yol olmadığına dikkat çektti.
“Tokatlılarla birlikte yakında toplanacağız”

Mustafa Uslu, ülke ve bölge ekonomisi için son derece önemli olan bu yolun Ünye’de limanla buluşmasının ekonomiye büyük bir kazanım sağlayacağını belirterek, yolun yapılması için artık zaman kaybedilmemesi gerektiğini söyledi.

Başkan Uslu, “Bölge STK’ları olarak Tokatlı STK’larla birlikte en kısa sürede toplanılması için çalışma başlatacağız. Bundan böyle bu konunun çok canlı ve sıkı takipçisi olacak, sonuç almak için çalışacağız” dedi.

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu,Oney Flaş FM’de gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın sunduğu Haftanın Yorumu programında, Ünye-Akkuş-Niksar Yolu ile ilgili olarak en kısa sürede Tokatlılarla da buluşup toplanacaklarını, bundan böyle konunun çok daha canlı ve sıkı takipçisi olacaklarını söyledi.

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu programda konuyla ilgili olarak şunları ifade etti;

Bu yol Ünye ile Niksar’ı buluşturmaktan ziyade Karadeniz’le Akdeniz’i buluşturan ulusal bir güzergah..

 “Biz bu yolun yapılmasını tabi ki çok istiyoruz. Ayrıca Tokatlılar da çok istiyor. Şurası çok önemli, bu yol sadece Ünye ile Niksar’ı buluşturan bir yol değil. Akdeniz’den başlayan İç Anadolu’dan devam edip Karadeniz’e ulaşmak üzere yapılan yüksek standartlı bölünmüş bir yol. Ülke ve bölge ekonomisine çok ciddi katkıları olacak bir ulusal bir güzergah.Ünye-Akkuş-Niksar arası bu yolun henüz yapım çalışması başlamamış son etabı. Karadeniz’den güneye Akdeniz’e, Akdeniz’den kuzeye Karadeniz’e en kısa yoldan ulaşılmasının zamanı artık geldi de geçiyor.  Bu bölümün de tez zamanda çalışma kapsamına alınması için bize, herkese görev düşüyor.

STK’lar olarak en kısa sürede toplanacağız

Bir araya gelmemiz gerekiyor. Ünye basını bu konuyu 2-3 aydır gündemde tutuyor ve konu gündeme tam anlamıyla oturdu. Herkes bu konuda fikir sahibi, yorum yapıyor, konuşuyor. Bundan sonra da bu iş sürekli gündemimizde olacaktır. Bizim bölgemizdeki STK’larla bir araya gelip Tokat bölgesindeki STK’larla ortak bir toplantı yapmak üzere çalışma başlattık. Güçlü bir birliktelik oluşturup Ankara’da, ilgili makamlarda yapım projesi hazır olan bu yolun yatırım programına alınması ve ihale edilmesi için sıkı bir çalışma yapmamız gerekiyor. Bununla ilgili istek zaten güçlü bir şekilde var, önemli olanı bir an önce organize olup, harekete geçmek.

Mevcut yolun ıslahı ve düzenlenmesi çok daha kolay

Ama biraz daha gerçekçi bakmak istiyorum. Burada iki hat var. Biri Cevizdere vadisinden geçecek olan yeni bölünmüş yol projesi. Maliyeti 3 milyar deniyor ama çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Diğeri mevcut yolda bakım ve ıslah çalışması. Bu çalışma maliyeti itibariyle düşük, düşük olduğu için de yapılması daha kolay. Bu daha kolay olur ve bunu daha rahat alırız gibi geliyor bana. Ama tabi bunları bütün yönleriyle yapacağımız toplantıda değerlendirmemiz gerekiyor.

Ünye Limanının bu yola ihtiyacı var

Şimdi mevcut Ünye Limanının büyütülmesi, konteynır hizmeti vermesi için çalışma gündeme geldi. Liman projesi yapıldığı an Akdeniz’den Karadeniz’e ulaşan bu bölünmüş yol,o zaman olmazsa olmaz bir yol olacak. Akdeniz’den, İç Anadolu’dan gelen mallar bu limandan yüklenerekKaradeniz’e açılacak. Neresinden bakılırsa bakılsın ve bu yolun yapımı ne kadar maliyetli olursa olsun, ekonomik getirisi yüksek bir yol olarak maliyet geri dönüşümünü erkenden sağlayacak bir yol olacaktır. Kısacası artık durmak yok, yol için çok sıkı çalışmak vaktidir.”

Ünye KENT Haber

 

 

Bu haber toplam 424 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler