HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Ağustos 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
31 Temmuz 2020 Cuma Saat: 15:54

Torun; “Biz suni gündemlerle uğraşıyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, bayramın ilk gününde Ünye’ye gelerek partililer ile bayramlaştı.
Torun; “Biz suni gündemlerle uğraşıyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, bayramlaşma için geldiği Ünye’deKaradeniz Bölgesi’nin yeşil altını olarak adlandırılan fındık ürünüyle ilgili, “Şuna emin olun, eğer biz bu kadar belediye almamış olsaydık, talebimizi bu kadar yüksek sesle söylememiş olsaydık asla bu fiyatı vermezlerdi.”dedi.

Torun, fındık ürünüyle ilgili TMO’ya ve üreticiye de çağrı yaparak, “Şimdi TMO’dan görev bekliyoruz. Bir an önce fındık almaya başlasın, ama alım noktalarını çoğaltsın. Vatandaşı sıkıntıya sokmasın.Vatandaşı başkalarına mecbur etmesin. Üreticilerimizden de bir ricamız var; mümkün olduğunca pazara fındığı geç indirelim, dayanmaya çalışalım. Onlara fırsat vermeyelim.”diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, bayramın ilk gününde Ünye’ye gelerek partililer ile bayramlaştı.

-“Çok düzgün bir kurultay oldu”-

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, partisinin 25-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen 37. Olağan Kurultayı’nın çok düzgün ve kaliteli bir kurultay olduğunu ifade etti.

İlk defa birlik beraberlik içinde bir kurultay ortamının geçtiğini vurgulayan Başkan Maral, şunları söyledi:

“Olağan Kurultayın ana teması Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Türkiye’nin çağdaşlaşması için yapılacak olanların bir dökümüydü. İlk defa birlik beraberlik içinde ve delegelerin özgür iradesiyle rekor bir oy ile Genel Başkan seçildi. Büyük bir uyum içinde gençlik ve cinsiyet kotasına uyularak bir parti meclisi oluşturuldu. Önümüzdeki dönemde parti meclisi ile ilgili görevlendirmeler de yapılacak. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Seyit Torun’un yeniden parti meclisine seçilmesinden dolayı kutluyorum, temennimiz önümüzdeki dönemde de Genel Başkan Yardımcısı olarak aynı görevine devam eder.”

-“AKP iktidarının getirdiği yıkıntıları onarıp çağdaş Türkiye yolunda ilerleyeceğiz”-

Kurultay sonrası yeni dönemde güçlenerek, çağdaş Türkiye yolunda ilerleyeceklerini ifade eden İsa Maral, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Martın sonunun bahar olduğu gibi Cumhuriyetin ikinci yüzyılının başında da CHP olarak, AKP iktidarının ve bundan önceki iktidarların getirdiği yıkıntıları onarıp çağdaş Türkiye yolunda ilerleyeceğiz. Tabi bunun lokomotifi de Genel Başkanımızın da kurultayda belirttiği gibi bunu da Cumhuriyetten, demokrasiden, çağdaşlıktan, çok partili demokratik sistemden, kuvvetler ayrılığından yana olan dostlarımızla birlikte yapacağız. İlçe teşkilatlarından, mahalle birimlerinden başlayarak genel merkeze kadar önümüzdeki dönemde çok ciddi bir çalışma temposu içerisinde bunu başaracağımıza olan inancımızız tamdır. Bunu da hep birlikte başaracağız.”

-“Kurultayımız tarihe not düşecek bir başarıyı ortaya koydu”-

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, partide bayramlaşma programında; kurultayı pandemi ortamında olabilecek en iyi ortamda, demokrasinin bütün güzellikleri ile birlikte coşkuyla gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Bazıları belki de kurultaydan farklı çıkarımlar bekliyordu. Ama gerek delegelerimizin olgun tavırları, demokratik anlayışları gerek partililerimizin, gerekse yetkili kurullarımızın sağduyusuyla birlikte büyük bir uyum içerisinde gerçekleşti. Sayın Genel Başkanımız da yüksek bir oyla tekrar Genel Başkan seçildi. İkinci günde parti meclisi seçimleri yapıldı. Kurultayımızda, tarihe not düşecek, dünyaya mesaj verecek ve bu ülkenin sorunlarının nasıl çözüleceği konusunda bir başarı ortaya konuldu.” dedi.

-“Biz suni gündemlerle uğraşıyoruz”-

“Ülkenin sorunları çözüm bekliyor” diyen Torun, konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz bu ülkede demokrasiyi, adaleti ve özgürlüğü mutlaka oluşturmak zorundayız. Bunun içinde milliyetçi demokrat, muhafazakar demokrat, sosyal demokrat yani bütün demokratların birleştiği, uzlaştığı bir yapıyı ortaya koymak zorundayız.  Ülkenin sorunları çözüm bekliyor. Artık görülüyor ki; bugün bizi yönetenlerin hiçbir yönetim mekanizması kalmamıştır. Artık bu ülkeye verebilecekleri hiçbir şeyleri yoktur. Halkın gündeminden çok uzaklar. Bakın yeni bir eğitim öğretim dönemi başlayacak, hala ne yapacakları belli değil. Çözüm bekleyen birçok konu varken biz nelerle uğraşıyoruz? Ayasofya’da namaz kılalım, diyoruz. Aslında Türkiye’nin gündemi bunlar değil. Türkiye’nin gündemi insanların yoksulluğu, esnafın çaresizliği, emeklinin içinde bulunduğu ciddi çözümsüzlük. Bunları konuşmamız gerekirken biz suni gündemlerle uğraşıyoruz.”

-“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çalışmıyor”-

Türkiye’de mutlaka milletin istediği, halkın tercih ettiği iktidarın göreve gelmesi gerektiğini vurgulayan Torun;  “Bu kurultayımızda yeni bir enerji elde ettik. Artık birbirimize sarılarak hep birlikte bu mücadeleyi sürdürmek zorundayız. Üyesinden genel başkanına kadar bu davaya inanan partili partisiz herkes tarafından bu mücadele büyütülmeli ve Türkiye’de mutlaka milletin istediği, halkın tercih ettiği iktidar göreve gelmelidir. Görülüyor ki tek adam yönetimi yani Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çalışmıyor. Bu arada biz CHP olarak çözüm üretiyoruz. Halkımızın önüne bir çözüm önerisi ile geliyoruz.” dedi.

-“Talebimizi bu kadar yüksek sesle söylememiş olsaydık asla bu fiyatı vermezlerdi”-

Karadeniz Bölgesi’nin yeşil altını olarak adlandırılan fındık ürünüyle ilgili CHP olarak üreticinin talebini yüksek sesle dile getirmemiş olunsaydı fiyatın bu şekilde açıklanmayacağını iddia eden Seyit Torun, “Fındık sezonuna girdik. Bölgemiz için 22 lira fiyat açıkladılar. Biz 25 lira talep ettik, 22 lira açıkladılar. Ama bu safhaya gelene kadar her türlü baskı kuruldu, olay ortaya çıktı. Şuna emin olun, eğer biz bu kadar belediye almamış olsaydık, talebimizi bu kadar yüksek sesle söylememiş olsaydık asla bu fiyatı vermezlerdi.” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, fındık ürünüyle ilgili TMO’ya ve üreticiye de çağrı yaparak, şunları söyledi:

“Şimdi TMO’dan görev bekliyoruz. Bir an önce fındık almaya başlasın, ama alım noktalarını çoğaltsın. Vatandaşı sıkıntıya sokmasın. Fındık alıyormuş gibi yapmasın. Vatandaşı başkalarına mecbur etmesin. Üreticilerimizden de bir ricamız var; mümkün olduğunca pazara fındığı geç indirelim, dayanmaya çalışalım. Çünkü birden indirdiğimizde fırsatçılar devreye giriyor ve fındığın fiyatını düşürmeye çalışıyor. Onlara fırsat vermeyelim.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 287 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Torun;, “Biz, suni, gündemlerle, uğraşıyoruz”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler