HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Ocak 2021 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
6 Ağustos 2020 Perşembe Saat: 19:55

Maral: Yüreklere su serpecek açıklama bekliyoruz

OBB'nin Çamlık’ta uygulamak istediği yap-işler-devret modelinin kabul görmediğini ifade eden CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Başkan Güler’den vatandaşların yüreğine su serpecek bir açıklama beklediklerini söyledi.
Maral: Yüreklere su serpecek açıklama bekliyoruz

Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla Büyükşehir’e geçen Çamlık’ta uygulanmak istenen projelerle ilgili açıklama yapan CHP ilçe Başkanı Maral, "Uzun süredir Ünye'nin gündeminde olan Çamlık'ın değerlendirilmesi ile ilgili son zamanlarda çok spekülatif yazılar ve konuşmalar oldu. Ünye’mizin değeri olan Çamlık'ın korunması konusunda bizde, halkımızı aydınlatacak bazı bilgileri verme ihtiyacı duyduk. Ordu Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra kamuya ait arazilerin çok büyük bir kısmı yasa gereği Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. Bu anlamda Ünye'nin incisi olan Çamlık'ta Büyükşehir Belediyesi'nin tasarrufuna geçti. Bunun sonrası yapılan imar değişikliği ile Çamlık neredeyse imara açıldı. 31 Mart seçimlerinden 1 yıl kadar önce Çamlık ile ilgili vahşi bir proje uygulanmaya kalkışıldı. Enver Yılmaz döneminde yapılan bu proje nedeniyle Ünye halkı topyekun bir direniş gösterdi ve o projeden vazgeçildi” dedi.

Yap-işlet-devret modeli uygulanacağı ifade edildi

Maral açıklamasını şöyle sürdürdü, “Daha sonra uzun süredir Çamlık gündemden çıktı ve Ünye halkı Çamlık'ın bu haliyle korunduğunu düşündü. Fakat geçtiğimiz 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra yapılan çalışmalar var. Bu süreçte Ünye'nin sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Belediye Başkanı ve bizim de bulunduğumuz toplantılar gerçekleşti. Bu toplantıda Çamlık ile ilgili Ünyelilerin istemediği hiçbir uygulamanın olmayacağı ifade edildi. Daha sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler yaptığı bir açıklamada, Çamlık ile ilgili yap-işlet-devret modelinin benimsendiğinin ve Çamlık'ta bu yap-işlet-devret modeliyle hali vakti yerinde güçlü bir müteahhidin oraya verilerek, işler sürüncemede bırakılmayacak şekilde hızlıca yapılması gerektiği konusunda ifadelerde bulundu. Bu açıklama bizleri ve Ünye kamuoyuna son derece rahatsız etti. Bu konuda Ünye'nin yerel yönetimi ile görüştüğümüzde ise kendilerine bu konunun intikal etmediğini söylediler. Bende Başkan Hüseyin Tavlı ile yaptığım görüşmede Çamlık'a yapılacak olan çay ocağı ya da kafe tarzı herhangi bir işletmenin oranın dokusunu bozacağını belirttim. Başkan Tavlı ise bana cevap olarak, oraya kar amaçlı bir yapının yapılmayacağına, ayriyeten yap-işlet-devret modelinin kendilerinin de istemediğini ifade etti. Sadece belediyenin ve kamunun işlettiği bir çay ocağı ile Çamlık'ın yenilenmesi gerektiğini savundu. Sayın Ünye Belediye Başkanı dün bir gazeteye verdiği beyanatta ise 'Çamlığın bir bölümünü yap-işlet-devret ile yapacağız' diyor. Bu açıklamalar kesinlikle birbiriyle örtüşmüyor.

Yüreklere su serpecek açıklama bekliyoruz

Biz Ünyeliler olarak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızın yapacağı bir basın açıklaması ile bu konuyu aydınlatmasını istiyoruz. Bizim aklımıza gelen şu, galiba buranın sözü birilerine verildi ve şu anda kamuoyunun nabzını ölçerek altyapı oluşturuyorlar. Ünye'deki yöneticilerden bundan sonraki süreçte Çamlık ile alınan kararları kamuoyundan saklamamalarını istiyoruz. Ama şunu özellikle belirtiyoruz yap-işlet-devret modeli Ünye'nin yararına bir uygulama olmayacaktır. Bu konuda vatandaşların aydınlatılması için elimizden geleni yapacağız. En kısa sürede Ünyelilerin içine su serpecek açıklamayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'den bekliyoruz."

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 464 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Maral:, Yüreklere, su, serpecek, açıklama, bekliyoruz

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler