HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
14 Nisan 2021 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
22 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: 16:11

“Bu kardeşlerimiz ülkücü olmaktan başka ne yaptılar?”

Eski partisi MHP’de kendisine yakın olduğu ileri sürülen ilçe başkanlarının görevden alınmasını eleştiren Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Bu kardeşlerimiz ülkücü olmaktan başka ne yaptılar da görevden aldınız?”
“Bu kardeşlerimiz ülkücü olmaktan başka ne yaptılar?”

Fındık ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 7 ilçe başkanının görevden alınmasına tepki gösterdi.

Cemal Enginyurt konuyla ilgili olarak düzenlediği toplantıda ilçe başkanlarının neden görevden alındığını sorarak şunları söyledi;“19 ilçe başkanımıza ve il başkanımıza 1 Kasım’da verdikleri mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Görevden alınan 7 ilçe başkanlarını ve ilçe yönetimini alınlarından öpüyorum. Hiçbir ayıp, kusur işlemediler. Ulubey ilçe başkanını alnından öpüyorum. İlk gün çıktı ‘istifa ediyorum’ dedi. Diğer arkadaşlarımız da istifa etmeye kalktılar, etmeyin dedim. Birlik ve beraberlik içerisinde olun dedim. Şahsi davransam istifa edin derdim, demedim. Ordu il başkanıma teşekkür ediyorum. Onurlu ve dik davranış gösterdi. Hakikaten büyük mücadele verdik. 7 yıla yakın bir zamandır gecesini gündüzüne kattı, çocuklarını görmedi, bu şehirde Milliyetçi Hareket Partisi’nin bayrağını dalgalandırmak için mücadele etti.

Niye teşkilatları feshettiniz?

Birileri Milliyetçi Hareket Partisini maalesef nefisleri uğruna gündeme düşürdü. Yazık, günah değil mi? Burada emeği geçen kardeşlerimiz ülkücü olmaktan başka ne yaptılar da görevden aldınız? Niye teşkilatları feshettiniz? Ne suç işlediler çıkıp söyleyin. Efendim siz eski il başkanıyla görüşmeye devam ediyorsunuz, milletvekiliyle görüşmeye devam ediyorsunuz. Hayırdır vatan hainimi eski il başkanı? Cemal Enginyurt vatan hainliği mi yaptı? Ne demek görüşmek? Niye görüşmesin? Yıllarımızı verdik. Hasta olduk hastanelerde beraber ağladık. Cenazelerimizde beraber üzüldük, düğünlerimizde beraber sevindik. Lider Devlet Bahçeli ’ye küfürler edildiğinde beraber mücadele verdik. Milliyetçi Hareket Partisi terk edilirken, tarla fareleri kaçarken biz o partinin bayrağını dalgalandırdık, ışığını yanık tuttuk. Nedir bu kin, nefret, düşmanlık? Bilmem kaç yıl sonra geri geldin. Nasıl geldin? Bu gelme şekli yakıştı mı sana. Geldin de ne istedin arkadaşlarımızdan. Dolayısıyla biz birliğimizi ve beraberliğimizi koruyacağız. Bizimle yol yürümek isteyenlerin başımızın üstünde yeri vardır. 24 saat emrindeyiz”  diye konuştu.

“Ne yaptım da af bekleyeceğim”

Enginyurt, “Hiç kimse bizden susup oturmamızı beklemesin. Yazıp çiziyorlar; sus otur bekle. Ne yapıp bekleyeceğiz; bu millet bize ne diye oy verdi, oturup bekle diye mi? Bu milletin hakkını savunmayacak mıyız? Servis şoförlerinin, fındık üreticisinin, esnafın sorunlarını söylemeyecek miyiz? Yani yan gelip yatacağız öyle mi? Neymiş efendim biri bizi affedecek de, sonra af kapsamına dahil olacağız.  Hayırdır, kader mahkumuyum da af bekleyeceğim? Ne yaptım da, ne suç işledim de af bekleyeyim? Davama, ülkücü harekete, Milliyetçi Hareket Partisine hizmet etmekten başka bir şey yapmadım. Bundan sonra da davam için, milletim için mücadele etmeye devam edeceğim. Bu sayı her geçen gün artacak. Bu toplantı salonunda olan siz arkadaşlarımızla birlikte bu şehirde varlığımızı herkese göstereceğiz. Her köyde temsilci arkadaşlarımız olacak. 3 bin 500 sandık var Ordu’da, 3 bin 500 sandıkta en az iki arkadaşımız bizim adımıza bekliyor olacak. Yapılacak ilk seçimlerde sizin vereceğiniz kararla yolumuza devam edeceğim. Bağımsız Ordu Milletvekili adayı ol derseniz, bağımsız Ordu milletvekili adayı olarak sizlerle yolculuğumuz devam edecek. Dur, otur, bekle diyecek olan sizsiniz, yol arkadaşlarım ve kardeşlerimdir. Oturup, bekleyeceğiz ama üretmeye, çalışamaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

ORDU OLAY

Bu haber toplam 924 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler