HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Ekim 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
25 Eylül 2020 Cuma Saat: 13:39

Bu işler neden gece yarısı yapılıyor?

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Çamlık’ta yapılacak olan kır kahvesi için gece yarısı beton dökülmesine tepki göstererek, “Bu işler neden gece yarısı yapılıyor? dedi.
Bu işler neden gece yarısı yapılıyor?

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, parti binasında yaptığı basın açıklamasında Çamlık’ta yapılacak kır kahvesi için gece yarısı beton dökülmesine tepki göstererek şunları söyledi; “Hepimizin malumu olduğu gibi Ordu, Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra ilçelere yönelik çalışmalarda halkın görüşlerini almadan uygulamalara devamediyor. Bunlardan biri de Çamlık’ta yapılacak olan kır kahvesi uygulamasıdır. Daha önceleri Ünye’de Ünye Belediye Başkanı, STK başkanları, siyasi partilerin ilçe başkanları ile birlikte yapılan iki toplantıda Çamlık’ta Ünye halkının görüşlerinin dışında hiçbir uygulamaya gidilmeyeceği oradaki en yetkili kişiler tarafından aktarıldı. Bunların içinde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı olan bir bürokrat ta vardı” dedi.

-“Orada Ünye halkının isteği dışında çivi dahi çakılamayacağı konusunda teminat verildi”-

Maral; “Orada bize yapılan açıklamalarda Çalık’ta Ünye halkının isteği dışında çivi dahi çakılamayacağı konusunda teminat verildi.Ordu Büyükşehir Belediye eski Başkanı Enver Yılmaz döneminde Çamlık’ın talanına ilişkin uygulamadan da vazgeçileceği söylendi. Oradaki eski projeninde çöpe atılacağı bize defalarca iletildi. Fakat daha sonra aradan geçen süre içerisindeyeniden farklı farklı söylemler gelişmeye başladı. Bunlardan bizi en fazla ürküten, en fazla tedirgin eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hilmi Güler’in yap işlet devret söylemiydi.Sayın Başkan, Çamlık’taki restoranın hali vakti yerinde güçlü bir müteahhit tarafından yap işlet devret modeliyle yapılacağı ve bu uygulamayla Ünye’nin yatırma kavuşacağı şeklinde açıklaması oldu” dedi.

-“Çamlık’ta çok geniş çaplı yapılaşmanın olmayacağı söylemleri devam etti”-

Maral; “Tabi bu açıklamaya çok ciddi bir şekilde Ünye kamuoyundan tepkiler oluşmaya başladı. Bu tepkilerden sonra tekrar tekrar birkaç defa daha yap işlet devret olacağı hatta Ünye Belediyesi’nin yetkilileri tarafından da yap işlet devret modelinin uygulanacağı, fakat Çamlık’ta çok geniş çaplı yapılaşmanın olmayacağı şeklinde söylemler devam etti. Bu söylemlerden sonra Çamlık’ta yap işlet devret olmasına karşı yeniden insanlardaki hassasiyetoluştu. Bu sefer bu uygulamadan vazgeçileceği söylendi ve Çamlık’taki bu uygulamayla ilgili olayın bir komisyona sevk edildiği komisyonun aldığı karar doğrultusunda Çamlık’ta vatandaşın istemeyeceği hiçbir şeyin olmayacağı şeklinde gene açıklamalar yapıldı.

-“Bu işler niye gece yarısı yapılıyor?”-

Maral; “Komisyon kararıyla yapılan açıklamada orada bir bölümün imara ayrıldığı ve burada da yapılaşma oranının 400 metre kareyi geçmeyeceği söylendi fakat uygulamada 100 metre karelik bir kır kahvesinin yapılacağı ve bu kır kahvesinindebetonarme bir bina olmayacağıçevreye uyumlu Çamlık’la uyum içinde olantaş ve ahşaptan yapılan ve oranın bir bütünlüğünü bozmayacakşekilde bir kır kahvesi olacağı söylendi. Daha sonra bu 400 metre karelik uygulama içinde çeşitli itirazlar olunca tabi bu alınan kararların belirli bir askı süresi ve bu askı süresindeitirazların değerlendirilmesi gerekiyor.Bu itirazlarla ilgili süre dolmadan Ordu Büyükşehirin Ünye’deki her uygulamasında gördüğümüz gibi gece yarısı bir operasyonlaÇamlık içinde 250 metre kare bir yerin betonlaştığını üzülerek tespit ettik ve gördük.Bu anlamda bizde soruyoruz;her şey yasalara uygunsa, her şey Ünye halkının istediği gibi oluyorsa daha önceki ağaç kesme olayında olduğu gibi bu işler niye gece yarısı yapılıyor? Yani herkesi tatmin eden uygulamanın Ünyeli tarafından reddedilmeyeceği bilindiğine göre biz de burada gece yarısı yapılan uygulamalarda artniyet aramamız da tabi ki kaçınılmazoluyor.

-“Biz bu gece yarısı operasyonlarından vazgeçilesini istiyoruz”

Maral, sözlerini şöyle noktaladı; “Biz bu gece yarısı operasyonlarından vazgeçilesini,yapılmamasını istiyoruz. Bu uygulamalara karşı çıkıyoruz. Burada ne yapılacaksa ciddi bir şekilde yetkililer tarafından çıkıp açıklansın kamuoyu tatmin olsun. Kamuoyu tatmin olduktan sonra da artık Çamlık’la ilgili insanlarıniçinde bir endişe kalmayacak şekilde bir uygulamaya gidilsin ve artık bu konu kapansın, diyoruz. Buradaki yap işlet devret modelinin iptal olduğuna ilişkin net bir açıklama bekliyoruz. Orada 100 metre kareyi geçmeyecek şekilde ahşap yapının dışında herhangi bir yapılaşmaya gidilmeyeceği konusunda kamuoyuna net olarak bir bilgi verilmesini geniş çaplı bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurulmasını istiyoruz.”

     ÜNYE KENT HABER

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Bu, işler, neden, gece, yarısı, yapılıyor?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler