HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
11 Nisan 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
22 Ekim 2020 Perşembe Saat: 11:16

“Kavga etmek Ünye’ye ihanettir”

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, basın mensupları ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldiği programda “Kavga etmek Ünye’ye ihanettir” dedi ve Ünye’ye hizmet için birlik beraberlik mesajı verdi.
“Kavga etmek Ünye’ye ihanettir”

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, 10 Ekim 2020 Cumartesi günü düzenlenen AK Parti 6. Olağan Kongresinde güven tazeledikten sonra, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarıyla bugün Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde kahvaltılı programda bir araya geldi.

Argan, basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, “Gazeteci arkadaşlarımızın ne kadar zor şartlarda görevini ifa etmek için mücadele ettiğine hepimiz şahidiz. Bu uğurda demokrasinin yanında saf tutan değerli basın mensubu arkadaşlarımızla beraber Ünye’de gerçekten sessizlerin sesi olduğu, onlarla birlikte çok güzel projelere imza attık. Desteklerin ne kadar çok olduğunu biliyoruz. Basın mensupları bizler için önemi ve değerlidir. Basın, toplumun sesidir. Gazeteci arkadaşlarımız, toplumun bilmesi gereken haberleri, doğru, tarafsız şekilde kamuoyuyla paylaşarak kamuoyunu aydınlatır. Kamusal önem taşıyan ulvi görevleri vardır. Bunları yaparken, kişisel meselelerimiz, kişisel sorunlarımız da asla etken olmamalıdır. Gazeteci arkadaşlarımız kişilerle değil, konularla, olaylarla, fikirlerle başarılarını ortaya koyarlar. Sizler bizim çalışma arkadaşımızsınız. Sizler bizim Ünye’de yapmış olduğumuz icraatlarımızı, yapılacak olan icraatları da destekleyen, aynı zamanda kamuoyuna en güzel şekilde anlatan, aktaran bir ekipsiniz.” diyerek basın mensuplarını kutladı.

Yeni yönetimle ivme kazanarak yeni dönemin startını verdiklerini ifade eden Argan, “Kavga etmek Ünye’ye ihanettir” diyerek bugüne kadar siyasette yaşanan kavga ve tartışmaların konuşulacağı dönemin kapandığını, Ünye’ye ve bölgeye hizmetin, projelerin konuşulduğu bir dönemin başladığını söyledi. 

-“Kongreler yenilenme ve tazelenmedir”-

Kongrelerin bayrak yarışı olduğunu vurgulayan Başkan Kenan Selim Argan, “Bu zamana kadar teşkilatımıza gönül vermiş olan yoldaşlarıma yaptığı bu ulvi görev ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı, bu bir yenilenmedir, bu bir tazelenmedir. Namütenahi olarak bu görevleri asla hiç birimiz sürdürmeyeceğiz. Gün gelecek nasıl bugün bir koltuğu işgal ettiysek, yarın da oraları boşaltacağız. Yeni çalışma arkadaşlarımızla, siz değerli basın mensuplarından almış olduğumuz güçle Ünye’de inşallah bundan sonraki süreçte daha güzel hizmetlerin yapılmasına şahitlik edeceğiz.” dedi.

-OSB’de alt yapı uygulama ihalesi kasımda… -

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, ilçede devam eden yatırımların son durumuna ilişkin basın mensuplarına açıklama yaptı. 

Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmaların sonuna gelindiği, kasım ayı içinde alt yapı uygulama ihalesiyle ilgili sürece başlayacaklarını açıklayan Argan, şunları söyledi:

Ünye Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmaların sonuna gelindiği noktasında bir gayretlerinin olduğunu belirterek, “Ünye OSB ile ilgili kasım ayı içinde inşallah alt yapı uygulama ihalesiyle ilgili sürece başlayacağız. Buralarda imar parselasyonlarının bitirildiğini, bunların askıya çıktığını, askı sürecinin dolduğunu ve tapularının da çıktığını sizlerle paylaşabilirim. Oradaki müteşebbislerimizle yapacağımız sözleşmelerin de artık sona gelindiğini aynı şekilde belirtmek istiyorum.”  

-Ünye kampüsünün temeli baharda atılacak…  -

Başkan Kenan Selim Argan, Sahilköy Mahallesi’nde olan eski havaalanı alanında yapılacak olan Ünye kampus yerleşkesine ilişkin müjde verdi. 

Üniversitenin temelini bahar başında atacaklarını açıklayan Argan, şunları söyledi:

Ünye’de uzun zamandır konuştuğumuz üniversite yerleşke alanı. Bugün üniversite yerleşke alanıyla ilgili şuraya mı yapalım, buraya mı yapalım diye yıllarca bunu konuştuk. Bugün geldiğimiz noktada şunu net bir şekilde ifade etmek arzusundayım. Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ile beraber Ordu Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Ali Akdoğan beye yapmış olduğumuz ziyarette almış olduğumuz bir kararla 2021 baharın başında mevcut havaalanına üniversitemizin temelini atacağız. Çok kısa süre içinde buranın avam projelerini bitirildiğini, ardından uygulama projelerinin yapılacağını ve hafriyat çalışmalarına başlanacağını sizlere belirtmek istiyorum.”

-“Kültür Merkezi devam edecek”-

Başkan Kenan Selim Argan, Kültür Merkezi inşaatının son durumuna ilişkin olarak “Ünye Kültür Merkezimiz başladı,  devam edecek. Devletimizin başlatmış olduğu hiçbir işi geride kalmadığını, bitirildiğini ifade ederek bu süreci de sizlerle beraber götüreceğimizi belirtmek istiyorum.” diye konuştu. 

-“2021 Ünye’nin kalkınma yılı olacak”-

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, iktidar temsilcisi olarak Ünye’ye hizmet için bu göreve geldiğini ifade ederek, Ünye’nin 2021 yılında yatırım atacağına geçeceğini vurguladı ve şu açıklamayı yaptı:

“Bugün baktığınızda gerek OSB’siyle, gerek üniversitesiyle, gerek kültür merkeziyle, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler beyin takip etmiş olduğu konteynır limanıyla 2021 yılı Ünye için bir şahlanış yılı, Ünye için bir kalkınma yılı olacak. Şu anda önümüzde Ünye Akkuş Niksar yolunun karayolu standartlarına getirilmesiyle ilgili çalışmalara sizlerin desteğiyle ev sahipliği yapacağımızı da belirtmek istiyorum.”

-“Hangi projenin ne zaman biteceğini ele almaya başladık” -

Başkan Argan, siyasetin Ünye’de bir uyumu yakaladığını ifade ederek, “Göreve gelmiş olduğumuz ilk günden itibaren Ünye’de hakikaten birlik ve beraberliği çok güzel bir mesajını vermeye çalıştık. Gerek bürokrasisiyle, gerek milletvekilleriyle, gerek belediye başkanı ve teşkilatın uyumuyla hakikaten Ünye’de bir uyumu ve bir ahengin mesajını net bir şekilde vermenin gayreti içinde olduk. Bunların semeresini topladık. Bu tohumlar yeşerdi. Baktığımızda bugün Ünye’de kavgaların konuşulduğu değil, hangi projenin ne zaman biteceğiyle ilgili konuları ele almaya başladık.” diye konuştu.

-“Kavganın kazananı asla yoktur” -

Kavganın kazananın olmadığını, kavgayla kaybedecekleri zamanın da olmadığını vurgulayan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, şu açıklamayı yaptı:

“Buralardan lafla değil, hakikaten icraatın tam yapılması konusunda ciddi bir gayret olduğunu, bunun da uyuma, bunun da birliğe, bunun da beraberliğe entegre olduğunu sizlerde görüyorsunuz. Bizim niyetimizin Ünye olduğunu ve tüm paydaşlarımızın da bu sorunların çözümü noktasında gayret ettiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Kavganın kazananı asla yoktur. Kavgayla bizim kaybedecek zamanımızın da olmadığını belirtmek istiyorum. Çünkü kavga etmek Ünye’ye ihanettir.

-“Hepimizin ortak noktası olan Ünye’yi konuşmalıyız” -

Burada bencillik duygularınızı veya nefsi duygularınızı ön plana çıkararak; onun adı o olsun, bunun adı bu olsun, şunun eseri mi bu olsun, bunun eseri mi olsun gibi sözleri, safsataları bir tarafa bırakarak hepimizin ortak konusu olan Ünye’yi konuşmalıyız. Ünye’de bu yapmış olduğumuz ve yapacak olduğumuz yatırımları kısa sürede nasıl hayata geçiririz, bunları konuşmalıyız. Yönetim kurulumuzun, basın mensubu arkadaşlarımızın ve diğer paydaşlarımızın desteğiyle Ünye’de çok daha güzel eserlerin ortaya konulması noktasında mücadele edecileceğini kuşkusuz, tartışmasız ortaya koyulacağını belirtmek istiyorum. İnancımın da bu hususta tam.”

Ünye KENT Haber


Bu haber toplam 626 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Kavga, etmek, Ünye’ye, ihanettir”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler