HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
13 Nisan 2021 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
29 Ekim 2020 Perşembe Saat: 20:11

Maral: Sahipsiz soruna biz sahip çıkıyoruz

CHP Ünye ilçe Başkanı İsa Maral, çevre ile ilgili sorunların sahipsiz bırakıldığını ifade ederek, “En sahipsiz bırakılan çevre ile ilgili sorunlara biz sahip çıkıyoruz.” dedi.
Maral: Sahipsiz soruna biz sahip çıkıyoruz

Musa Özgür Kıroğlu moderatörlüğünde, Gazeteci Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın sunumuyla Oney Flash FM’de gerçekleşen Haftanın Yorumu programına katılan CHP Ünye ilçe Başkanı İsa Maral, Ünye’nin sorunlarını önemsediklerini, ancak çevre konusunun sahipsiz bırakıldığı için bu konuda daha hassas olduklarını ifade etti.

Ünye Çamlık ve çevre sorunlarını dile getiren Maral, çevre ile ilgili sorunların sahipsiz bırakıldığını, sahipsiz kalan bu soruna kendilerinin sahip çıktığını söyledi.

Maral, çevreye verilen zararların dönüşü olmayan sonuçları olduğunu belirterek, nüfuz sahibi kişilerin çevre konusunda üzerine düşenleri yapmadığını ifade etti.

-Çevre konusu daha mı iyi prim yapıyor? -

Gazeteci Ali Öztürk’ün  “Son zamanlarda CHP sanki çevrecilik misyonuyla ön plana çıkmaya başladı. Her türlü çevre olayında CHP yer alırken, Kültür Merkezi inşaatının durması konusunda konuşmuyor.  Ünye OSB’nin sorunlarında yer almıyor. CHP çevre sorunlarını alarak daha iyi prim yaptığını mı düşünüyor? Yereldeki çalışmaları çok önemsemiyor, bunun nedeni CHP’ye çok katkısı olmadığı için mi? sorusunu yanıtlayan Maral, “En sahipsiz bırakılan alanlarda biz sahip çıkıyoruz.” diyerek, şunları söyledi:

-Sahipsiz bırakılan alanlarda biz varız-

“En sahipsiz bırakılan alanlarda biz varız, biz sahip çıkıyoruz. OSB bizim en büyük problemimiz. Partide günümün en fazla zamanımı işsizlikle ilgili problemler alıyor. Özellikle Büyükşehir Belediyelerinin alınması ile vatandaşta çok farklı bir algı var. Büyükşehir Belediyelerini aldınız, biz size oy verdik. Artık çocuklarımız burada görev alsın, noktasındalar. Onlara; CHP’nin böyle bir anlayışı yok. Biz Türkiye’yi kurallara bağlayacağız, belirli kaidelerle yöneteceğiz, adil olacağız, diyoruz. Burada OSB’miz olsa ki bunu yeteri kadar dile getiriyoruz. İşsizlik sorunu burada çözülür.

-OSB konusunda bizimde destek verdiğimiz ciddi bir gayret var-

OSB’nin burada eksikliğinden birinci derecede zarar gören sanayici, KOBİ’ler, üretici ve yatırımcılar. Baktığımızda OSB’nin sorunu çözüldü gibi beyanatlar veriliyor. Bu beyanatlarda bu işin birinci derece içinde olan kişilerden geliyor. Nereden geliyor, Ticaret ve Sanayi Odasından geliyor, Ticaret Borsası’ndan geliyor. Siyasilerden, iktidar kanadından da bu gelince OSB’yi sokaktaki vatandaşa sorsanız yüzde 90 oranında bu işin belirli bir statü ile devam ettiğini düşünen bir yapısı var. İşin de bir sahibi var. STK’ların tamamına yakını ciddi bir performans sergiliyor. Bizde katkıda bulunuyoruz.”

-Hiçbir konuya oy kaygısıyla yaklaşmıyoruz-

Çevre konusuna ve diğer tüm konulara oy kaygısı ile yaklaşmadığının altını çizen Maral, “Artan ihtiyaçlarla insanlar doğayı şuursuz bir şekilde harcamaya başladılar. Öyle bir noktaya geliyor ki insanları sentetik ve ambalajlı gıdaya mecbur ediliyor. Birinci sınıf tarım arazilerini ve o çevrede yaşayan bitki ve hayvan yapısı çökertiliyor. Bunun geri dönüşü yok. Bu çevre konusunda nüfuz sahibi olanlar ya bu işe inanmıyor. Ya da başka bir şey var. Ayrıca hiç bir şeye oy kaygısı ile yaklaşmadığımız gibi bu konuya da oy kaygısı ile yaklaşmıyoruz.”diye konuştu. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 845 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Maral:, Sahipsiz, soruna, biz, sahip, çıkıyoruz

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler