HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat
17 Kasım 2020 Salı Saat: 16:45

Belediye’den yüzde 20-35 oranında zam!

Ünye Belediyesi tarafından 2 yılı kapsayan toplu sözleşme ile çalışan personele yıllık %20 ile %35 oranında ücret zammı yapıldı. Toplu sözleşme ile ayrıca sosyal haklarda da önemli ölçüde iyileştirmeler gerçekleştirildi.
Belediye’den yüzde 20-35 oranında zam!

Ünye Belediyesi iştiraki olan ÜNBEL Danışmanlık A.Ş’de çalışan şirket personeli ile Ünye Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında bugün imzalandı.

İmza töreninde konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, çalışanların lehine iyileştirmelerin olduğu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

2 yılı kapsayan toplu sözleşme ile çalışan personele yıllık %20 ile %35 oranında ücret zammı yapıldı. Toplu sözleşme ile ayrıca sosyal haklarda da önemli ölçüde iyileştirmeler gerçekleştirildi.

2 Yıl süre ile geçerli olacak

15 Temmuz 2020 ile 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında ki 2 yıllık süre için geçerli olacak sözleşme neticesinde ücret zammının yanı sıra çalışanların sosyal destek ücretlerine de zam yapıldı. Yemek, aile, yakacak, eğitim ve çocuk yardımı gibi sosyal destek ücretlerinde de ayrıca aylık %10 ile %35 arasında zam gerçekleştirildi.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen toplu sözleşme imza törenine Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Hizmet-İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Nevzat Acu, Sendika Şube Başkan Yardımcısı Güner İyigün, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, ÜNBEL Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Öztürk ve Belediye Hizmet-İş Sendikası temsilcileri katıldı.

 Tavlı: Çalışanlarımıza ve belediyemize hayırlı olsun

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, toplu sözleşme imza töreninde yaptığı açıklamada, “Toplu sözleşmenin çalışanlarımıza ve belediyemize hayırlar getirmesini diliyorum. Çalışanlarımıza emeklerinin karşılığını gününde ödeyen ve çalışanlarına borcu olmaya bir belediyeyiz. Gece gündüz demeden fedakârca çalışan personellerimizi mutlu edecek bir ücret zammı yapmış oluyoruz. Güle güle harcamalarını ve işlerinde verimli şekilde çalışmaya devam etmelerini temenni ediyorum. Bizler Ünye’mize hizmet eden büyük bir aileyiz. Çalışanlarımızın hak ettikleri karşılığı alması bizler için çok önemli.” diye konuştu.

Acu: Başkanım bizi kırmadı

Hizmet-İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Nevzat Acu, sözleşmeden dolayı Başkan Tavlı'ya teşekkür ederek, "Başkanımız Sayın Hüseyin Tavlı'yla görüş birliğine vararak sözleşmenin imza aşamasına gelmiş olduk. Sayın Başkanım bizi kırmadı. Belediyemizinde ekonomik yapısını göz önünde bulundurduğumuzda güzel bir sözleşme oldu. Hayırlı olsun." dedi.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Ünye Kent Bülten

 

Bu haber toplam 681 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Belediye’den, yüzde, 20-35, oranında, zam!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler