HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
23 Ocak 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
30 Kasım 2020 Pazartesi Saat: 11:27

Adıgüzel: Yüzsüzlüğün de bir sınırı var!

CHP’li belediyelere açılan soruşturmalara dikkat çeken Mustafa Adıgüzel; Ordu’da yapılan masraflara işaret ederek; “Yüzsüzlüğün de bir sınırı var” dedi.
Adıgüzel: Yüzsüzlüğün de bir sınırı var!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na afiş bastırıp kamu kaynaklarını kullandığı gerekçesiyle, CHP’li Fındıklı Belediyesine 7 bin TL masraf için soruşturma açıldığını belirten Mustafa Adıgüzel; Ordu’da yapılan masraflara işaret ederek; “Yüzsüzlüğün de bir sınırı var” dedi.


CHP Ordu milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel; CHP’li belediyelere açılan soruşturmaların niye AKP’li belediyelere açılmadığını belirterek şunları söyledi; “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Kanal İstanbul isimli projeye karşı afiş bastırıp kamu kaynaklarını kullandığı gerekçesiyle soruşturma açıldı. KezaCHP’li Fındıklı Belediye başkanına şehir parkına Atatürk ismi verilirken yapılan 7.000 TL masraf için soruşturma açıldı.

Peki soruyoruz; 1- Ordu da Eskipazar mahallesine 15 milyon TL ye Botanik Parkı yaptılar. Daha sonra buraya şehir hastanesi yapılacak diye bu botanik parkı söktüler. Sonra hastaneden de vazgeçtiler. 3 yıl geçti. 15 milyon çöpe gitti. Ne hastane var, ne botanik park, ne de soruşturma.

2- Ordu sahiline Deniz Yıldızı diye  bir proje yaptılar.  Müteahhit bıraktı gitti. 400 bin TL heba oldu.3- Ordu Boztepe’de Cam Teras projesi yapıp sonra vazgeçtiler.  Mimari proje bedeli olarak 360 bin TL boşa ödediler.

4- Ordu Boztepe’de Macera Parkı yaptılar. Açılış yapıp kapattılar. Şimdi geri söktüler. 3,5 Milyonu çöpe attılar.5- Yason Kilisesi ve çevresine yapılan proje hatalı çıktı. Benim de gündeme getirmem ve kamuoyu tepkisi ile iptal ettiler. 280 bin yine çöpe gitti. Arkeolojik ve doğal sit alanına yapılan tahribat da cabası kaldı.6- Büyükşehir Belediye binasının önüne Türk büyüklerinin büstlerini yaptırıyoruz diye 300 bin TL harcadılar. Ertuğrul Gazi büstü diye Engin Altan Düzyatan, Atatürk diye Rutkay Aziz büstü yaptılar. Ben dahil konu gündeme getirilince büstler kalkıp göçettiler. Paralar yine çöpe gitti.7- Ordunun girişlerine karayollarının bütün ısrarlı uyarılarına rağmen  yöresel ürün satış yeri yaptılar.  Karayolları müdahele etti. Şimdi sökmeye başladılar. Kamu kaynaklarını Karayolları ile inatlaşıp boşa attılar. Önerge verdim. Hesabı sorumlu bürokrat ve başkan ödesin diye. Cevap her şey usule uygun diye geldi. Çünkü yüzsüzlük usul oldu.

 Şehir içindeki alan düzenlemeleri,  ağaç işleri, terminal ihalesinde usulsüzlükler,  yine işe başlayıp benim uyarım ile iptal edilen Ünye Çamlık projesi gibi onlarca işte Beytül Mal diye diye malı götürüyorlar. Devletin milyonlarca lirası heba olurken AKP belediyeleri diye ses çıkarma, Fındıklıda 7 bin TL ve İstanbul'da afiş masrafı diye soruşturma aç.Dedim ya yüzsüzlüğün de bir sınırı var.”

Ünye KENT Haber/Bülten 

Bu haber toplam 1.344 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Adıgüzel:, Yüzsüzlüğün, de, bir, sınırı, var!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler