HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
29 Mart 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
24 Temmuz 2018 Salı Saat: 16:48

“Tekrar aday gösterecekler”

İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir, partisinde yaşanan olağanüstü seçim kararına ilişkin yaptığı açıklamada, “12 Ağustos’ta yapılacak seçimde delegeler Sayın Akşener’i tekrar aday gösterecekler.
“Tekrar aday gösterecekler”

Bunun yüzde 100 olacağını söyleyebiliriz.” dedi.

İYİ Parti'de Afyonkarahisar Sandıklı'daki kampında yaşanan parti içi tartışmalar üzerine olağanüstü kongreye gitme kararı çıkmış ve ardından Genel Başkan Meral Akşener sosyal medya hesabı üzerinden aday olmayacağını açıklamıştı.

Yaşanan sürecin ardından partideki durum netleşti.

İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, Meral Akşener'in delegeler tarafından tekrar aday gösterileceğini ve kongrenin 12 Ağustos'ta Ankara'da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Yaşanan sürece ilişkin gazetemize özel açıklamalarda bulunan İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir, Sayın Akşener’i tekrar adaylığının 100 yüz olduğunu söyledi.

-“Bu tür olayların olması çok normal”-

Yaşanan sürecin demokrasi çerçevesinde normal olduğunu ifade eden Demir, Genel Başkanımız tüzüğün kendisine verdiği yetkiyi kullandığını belirterek, şunları söyledi:

“Parti içi demokrasinin olduğu her yerde bu tür olayların olması çok normal. 24 Haziran seçimleri tüm olumlu veya olumsuz sonuçlarıyla birlikte, yapılan çalıştay sonucunda masaya yatırılmış ve bundan sonra yapılacak işlerin neler olması gerektiği konusunda da belli bir rapor düzenlenmiştir. Dolayısıyla çalıştay sırasında 24 Haziran seçimleri öncesinde ortaya çıkan eksiklikler ve hatalar gibi konular dile getirilmiş ve bunlarda eleştiri konusu yapılmıştır. Tüm bu eleştiriler neticesinde parti genel merkezinin yeniden yapılandırılması konusunda bir ortak karar ortaya çıkmıştır. Bu noktada da sayın genel başkanımızda tüzüğün kendisine vermiş olduğu yetkiye dayanarak olağanüstü kongreye gitmesi gerektiğini ifade etmiştir. Bu olağanüstü kongre kararı alan genel başkanlar zaten doğal olarak kendileri aday olmazlar. İşin özü budur ama Türkiye’mizde maalesef bu tür uygulamalara çok sıkça rastlanmadığı için sanki çok değişik bir uygulamaymış gibi gelmektedir. Hatta genel başkanımızın aday olmayacağı yönünde dedikodular ortaya atılmıştır. Olağan üstü kongrelerde özellikle de genel başkanın kendi inisiyatifine dayalı olarak aldığı olağanüstü kongre kararının ardından bizzat kendisi aday olmaz delegelerin teveccühü ile aday gösterilmesi halinde tekrar aday olur ve işin özü budur. Dolayısıyla delegeler 12 Ağustos’ta yapılacak kongrede Sayın Akşener’i tekrar aday gösterecekler. Bunun yüzde 100 olacağını söyleyebiliriz.”

-“Yerel seçim gündeme gelecek”-

 Kongrenin ardından yerel seçimlerin gündeme geleceğini ve hazırlıklara başlanılacağını ifade eden Demir, “Tabi ki önümüzde 30 Mart son tarih olmak üzere bir yerel seçim olayı gündeme gelecek. Yerel seçimlerdeki gösterilecek adaylardan tutunda nasıl bir çalışma yaptırılacağı konusuna varıncaya kadarki bütün bu yapılması gerekenler olağanüstü kongre ile açıklığa kavuşacaktır. Biz bu olağanüstü kongre de delege haricinde il ve ilçe başkanlarının da içerisinde olduğu bir program olması gerektiğini düşünüyoruz. Bununla ilgili de sinyaller gelmekte. Anadolu’da, taşrada ne gibi zorluklarla karşılaşıldığı, ne gibi bir strateji ile yola çıkılması gerektiği noktasında da çalışma gündemi oluşturulacak diye düşünüyorum.” dedi.

-“Partinin bürokratik işlemlerini gerçekleştirmeye fırsat bulamadık”- 

Daha yeni bir parti olduklarını ve bir sürü bürokratik işlemleri tamamlayamadıklarını belirten İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir, “Biz sekiz aylık bir partiyiz. Sekiz aylık dönem içerisinde il ve ilçe kongreleriyle birlikte dört tane seçim geçirdik, seçim yapmaktan partinin bürokratik işlemlerini bile gerçekleştirmeye fırsat bulamadık. Dolayısıyla partinin yeniden yapılanması demeyelim ama partinin kurum ve tüzel kişiliği ile tekrar rayına oturtulması için mutlak bir çalışma yapılması gerekiyor. Bu çalışmalar doğrultusunda da hareket edilmesi gerekiyor. Partimizde 24 Haziran seçimleri öncesinde, 22 il ve çok sayıda ilçe başkanı aday adayı olabilmek için istifa etmişti. Bu teşkilatlar geçici başkanlar nezdinde yürütülüyor. Tüm bunların seçilmiş ve deneyimli kadrolarla tekrar yoluna devam etmesi de ana gündem. Tüm bunlar kongrede masaya yatırılacak. İnşallah bundan sonrası daha iyi olacak.” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 935 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Tekrar, aday, gösterecekler”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler