HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
11 Nisan 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
5 Ocak 2021 Salı Saat: 17:40

Önemli olan Ordu’ya para girsin!

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Altınordu ve Fatsa organize sanayi bölgeleri için alınan ödeneklerdeki farklı rakam paylaşımlarına açıklık getirdi.
Önemli olan Ordu’ya para girsin!

Kendisinin, Altınordu OSB için 4 milyon, Fatsa OSB için 4 milyon ödenek çıktığını söylediğini belirten Gündoğdu, daha sonra Ergün Taşçı’nın Fatsa’ya 6.8 milyon, Altınordu 2.8 milyon ödenek çıktığını söylemesinin sorun yaratmayacağını söyledi.

Gündoğdu, “Bunu sorun yapmamız doğru olmaz. Önemli olan Ordu’ya para girsin, Ordu kazansın. Ona bakmak gerekir.” dedi.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Altınordu ve Fatsa OSB’leri için gelecek ödenek miktarının kendisinin farklı, bir diğer milletvekili Ergün Taşçı’nın farklı rakamlar açıklamasının çelişki doğurmayacağını ve bir soruna yol açmayacağını, önemli olanın Ordu’ya para girmesi olduğunu söyledi.

Bakan Bey’in talimatı üzerine, 4’er milyon gelecek paylaşımında bulundum

Metin Gündoğdu, Oney Flaş FM’de Bir Konu Bir Konuk programında Radyo Genel Yayın Yönetmeni Hakan Korkmaz’ın konuyla ilgili soruya şu cevabı verdi; “Ben tam yedi-sekiz aydır Ordu OSB ile Fatsa OSB’ye Bakan Bey’den para istiyorum.  İl Başkanımız da buna şahittir. Bu sefer bütçe görüşmelerinde Meclis’te yanına kendim gittim, Organize Sanayi Bölgelerine para istediğimi bir daha söyledim. O da döndü arkaya bakan yardımcısına, ‘Söz vermiştik niye hala bu para gitmedi’ dedi, kendisini ödenek çıkartılması için talimatlandırdı. Ben bunun üzerine Bakan Yardımcısıyla görüştüm, Genel Müdürü aradım Altınordu ve Fatsa için 4’er milyon ödenek sözü aldığımı söyledim. O da Ordu Altınordu’ya o kadar gitmeyecek, deyince ben de 4 milyon sözü aldığımı tekrar söyledim. Neticede bir gün sonra Bakan Bey de 4’er milyon gönderilsin talimatı verince ben istediğimi aldım, bunun üzerine Altınordu OSB’ye 4 milyon,  Fatsa OSB’ye 4 milyon para gelecek diye paylaşım yaptım.

Benim açıkladığım rakamlar Bakan Bey’in talimatı olan rakamlar

Daha sonra Ergün vekilim de Genel Müdür ile görüşmüş. Genel Müdür kendisine 6.8 milyonun Fatsa’ya, 2.8 milyonun da Altınordu’ya gönderileceğini söylemiş. Tabi bu durumda benim açıklamam farklı, onun açıklaması farklı oldu. Ben ne talep ediyorum 4 milyon birine, 4 milyon birine. Ben bunu talep ettim Bakan Bey de talimatlandırdı. Son durum bu.

Önemli olan Ordu’ya para girmesi

Evet, rakamlar farklı farklı paylaşıldı. Şimdi bunda bir şey mi arayacağız? Sonuçta Ordu’ya 10 milyon para geliyor değil mi? Mesele bu. Yok, efendim o açıklamış da biz çelişkiye düşmüşüz. Aramızda hiçbir problem yok. Niye problem olsun.  Rakamlar uyuşuyor. 10 milyon rakam var. Önemli olan o. Biz öküz altında buzağı aramayı bırakacağız. Bizim böyle bir sıkıntımız yok. Bizim birlik ve beraberlik konusunda bir endişemiz de yok.

Bunlar olabilir

Yani arkadaşlar bazen böyle farklı paylaşımlar yapabilir.  Bilmeden paylaşabilir. Heyecanla bir şeyi hemen paylaşmak istiyor olabilir. Onun için buralarda bazı sıkıntılar olabilir.  Ama bunlar asla bizim aramızda problem olduğunu göstermez. Böyle bir sıkıntımız yok. Ne Yavuz Bakanımızla, ne Numan Bakanımızla, ne milletvekili arkadaşlarımızla bir sıkıntımız yok. Sadece biz diyoruz ki biz elimizden geldiği kadar Ordu’ya değer katmak için, Ordu’nun problemini çözmek için gayret gösterelim. Bu gayret gösterilirken bir arkadaşımız bir işin ucundan diğer arkadaşımız da diğer işin bir ucundan tutar. Hepimiz bir şeyin ucundan tutuyoruz.”

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 1.138 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Önemli, olan, Ordu’ya, para, girsin!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler